Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 17 Sierpnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanarek- początki
Autor Wiadomość
hodowca 

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2011-08-26, 20:53   Kanarek- początki

Chciałbym w tym roku kupić parkę kanarków. Nie wiem jaką rase wybrać na początek. Zależy mi żeby ładnie wyglądały i bezproblemowo rozmnażały się. Jaką rase mi polecicie?

pawel98 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2011-08-28, 09:10   

Zajrzyj tu http://www.kanarki.pl/strony/witamy.htm .

lolek9898 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2011-08-28, 09:19   
   Nr Tel.: 786963108

Ja bym Ci na początek polecił kanarki harceńskie. 8-)

Pozdrawiam.

patricio512 
Ptaki

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2011-08-28, 09:50   

A ja poleciłbym mozaiki czerwone:) Bardzo ładne śa albo glosterki jakieś

mirass
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-28, 13:40   

Jeśli chcesz prowadzić przemyślana hodowlę to niekoniecznie słuchaj wszystkich tych rad.

Wściekły wąż 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2018-05-16, 12:19   

Witam!

Jestem nowy na forum i pytałem wcześniej o papugi ale zdecydowałem się jednak na kanarka

Mam już klatkę dla kanarka kolega z osiedla sprzeda mi kanarka wykarmionego ręcznie (widziałem go jest jeszcze pisklakiem) jak tylko będzie umiał pokarm pobierać, mam kilka pytań:

Będe miał kanarka mozaikę i chciałbym zapytać ile ma siedzieć w klatce jak tylko go dostanę żeby się osowił?

Siedzę dużo w domu więc kanarek będzie latał u mnie po pokoju i mam pytanie jak zacząć go oswajać?

Klatkę wyścielam ręcznikami kuchennymi bo czytałem że tak można, czym można karmić kanarka oprócz mieszanką z zoologicznego?

Wiem że kanarek musi jeść łyżeczkę od herbaty ziarna na dobę
Wiem że nie osowi się w takim samym stopniu jak papuga na przykład.

Kanarek będzie moim towarzyszem i zamierzam o niego bardzo dbać więc poprosiłbym bardzo o jakieś wskazówki.. jak robić żeby wracał do klatki?
Ostatnio zmieniony przez Wściekły wąż 2018-05-16, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Pomogła: 169 razy
Wysłany: 2018-05-16, 16:36   

1. to zalezy od ptaka, możesz zaraz wypuscic ale potem będziesz go łapał bo wracania do klatki musi sie nauczyć - jedzenie tylko w klatce, woda również, jak zgłodnieje to w koncu zrozumie gdzie jest jedzenie i będzie wracał
2.jak ręcznie karmiony to będzie oswojony
3.można ręcznikami, do jedzenia ziarno, jabłko, marchew, rośliny dziko rosnące nap. gwiazdnica, o karmieniu kanarkow sa tematy na forum
4.nie oddzielamy ilości ziarna, powinno byc stale dostepne
5. do osobnego pojemnika dac piasek

Wściekły wąż 

Wysłany: 2018-05-17, 14:33   

Mam jeszcze pytanie do jakiego stopnia można oswoić kanarka będzie przylatywał na palec jak go zawołam? Reaguje na imię? Jak to jest? Będzie latał po moim pokoju cały czas prawie chyba że gdzieś wyjdę, będe rozmawiał z tatą żeby zabezpieczyć okna jakąś moskitierą czy siatką. Kanarka będe miał za 2 tygodnie ręcznie wykarmioną samicę bo kolega wydał tamtego kanarka którego widziałem :( teraz wychowa już dla mnie zaobrączkowanego ale muszę się uzbroić w cierpliwość ma dzwonić za jakieś 2 tygodnie.. Kolega chcę za niego 1 zł a widziałem że kanarki chodzą nawet po 200 zł za sztukę muszę go jakoś przekonać żeby wziął pieniądze to dla mnie sprawa honorowa :)
Ostatnio zmieniony przez Wściekły wąż 2018-05-17, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-05-17, 16:07   

raczej na to nie licz, ze będzie na zawołanie przylatywał, jakie to ma znaczenie czy zaobrączkowany czy nie ? i dlaczego je karmi ręcznie ?
cena 200 zL> za kanarka ? to chyba jakiś super ekstra okaz, w sezonie zazwyczaj sa od. 80 zl wzwyż i to samce, samice są tańsze, a gdy to nie czysto rasowe samiczki to można dostać i za darmo, albo za symboliczna cenę, samce mieszance tez nie sa drogie

Wściekły wąż 

Wysłany: 2018-05-18, 11:29   

Mam pytanie ile jest obecnie ras kanarków? Czytałem że dzielą sie na 3 grupy śpiewające, barwne i kształtne. Wiem też że można ponad 300 kombinacji koloru upierzenia uzyskać. Ale ile jest ras?

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-05-18, 13:36   

Wściekły wąż, https://www.kanarki.pl/strony/kanarki_rasy.htm

oraz tu http://hodowlakanarkow.bl...y-kanarkow.html

Wściekły wąż 

Wysłany: 2018-05-19, 13:56   

Dziękuje uprzejmie za pomoc w razie czego będe pisał.
Czekam na kanarka tylko kolega zadzwoni za jakiś czas i po niego pojadę życzcie mi państwo szczęścia. Może jak mi się spodoba trzymnie pojedyńczego ptaka potem będe miał kilka ale to czas pokaże..
Ostatnio zmieniony przez Wściekły wąż 2018-05-19, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu