Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Października 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-17, 20:23
Kaczka staropolska (krajowa).
Autor Wiadomość
przemo-196 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-04-28, 14:13   
   Nr Tel.: 605-884-444

Muszę się pochwalić już mamy 7 osób hodujących kaczki staropolskie i obrączkujących je. Jeszcze czekamy na 3 osoby, które inkubują jaja. Jestem w trakcie pisania regulaminu i dużymi krokami będziemy otwierać klub hodowców kaczki staropolskiej (krajowej)
Spis osób już hodujących jest na stronie www.kaczkistaropolskie.pl.
Ta strona będzie oficjalną stroną klubu.
Jak idą wasze lęgi? Macie jakeś zdjęcia?
Ja już mam miesięczne i tygodniowe kaczęta i ciągle inkubuję;)

daM150 

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-05-06, 00:01   

Fajnie że powstaje klub kaczki ;) czy hodowcy posiadają kaczki czysto rasowe? Czy ptaki hodowców sa spokrewnione z twoimi przemo-196, ??:P
U mnie lęgi przebiegają bardzo dobrze ;) .
Pozdrawiam

przemo-196 

Wysłany: 2018-05-07, 21:44   

daM150 a różnie, nie ukrywam większość hodowców będzie miała jaja ode mnie, ale wczoraj spotkałem hodowcę co ma swoje autorskie linie i zadeklarował się, że chętnie dołączy do klubu:) Mam nadzieję, że za rok na krajowej będzie pierwsze spotkanie klubu. Teraz czekamy na walne zgromadzenie, żeby go zarejestrować.
A co to znaczy czysto rasowe?;) ja nie jestem w stanie zweryfikować co się działo i skąd są te ptaki przed moją przygodą z nimi, wierzę w to co ludzie mówią- Ci od których miałem moje ptaki;) mają wyglądać jak we wzorcu. Ja do swoich stad nie dodaje nic nowego, a co dodałem to zaraz wycofywałem i nauczka na całe życie.

Pokaż daM150 zdjęcia kacząt, ile się wylęgło? U mnie ostatnia tura- chyba ostatnia- będzie 14.05.

Wystawa w Powsinie 2018r. kaczki już zaczynają się pierzyć wiec prezencja słaba była;) teraz widzę jak im ścianę wybrudziły - co złego to nie kaczki;)

daM150 

Wysłany: 2018-05-08, 00:03   

przemo-196, mam 24 kaczki sarnie 6 tygodniowe, 22 kaczki sarnie ponad 3 tygodniowe a dzikie będą za kilka dni ok40;) ale Młodych kaczat miałem więcej lecz sporo oddałem rodzinie;) może jakąś fotkę uda mi się zrobić w tym tygodniu :)

przemo-196 

Wysłany: 2018-05-14, 21:06   

a mi się właśnie wykluło 85 szt. ;)

Roksolana 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2018-05-15, 19:28   Witajcie :D

Trafiłam do Was, bo chciałam uzyskać informacji. W sobotę zakupiłam kaczki staropolskie, z racji, że jestem w tym temacie zielona, a ptaki mają u mnie pełnić funkcję "ozdoby podwórka" to mimo to zaczynam mieć wątpliwości na ile one są rzeczywiście "staropolskie". Wstawie kilka zdjęć i jakbym mogła prosić o rzucenie okiem na ich kolory, szczególnie kaczora...
To łagodne stworzenia, przyjechały do mnie kawałek drogi, bo znalezienie tej konkretnej rasy w pobliżu było niemożliwe, a w podkładanie pod kwokę nie chciałam się bawić.

Za wszelkie uwagi z góry dziękuję :)

Dodam tylko, że nie są to kaczki z hodowli czy czegoś tam podobnego tylko od zwykłego prostego chłopa.

przemo-196 

Wysłany: 2018-05-16, 20:38   

Roksolana jeśli mogę- to kaczorek jest kolorowy ale to nie kaczki staropolskie, u nich musi być obroża po prostu musi być i brązowa pierś, samice ładny kształt maja ale lusterka. Zmień kaczora może coś wyciągniesz z tych samic;)
Super, że zaczęłaś je hodować trzymam kciuki! Będą ozdoba podwórka.
Ostatnio zmieniony przez przemo-196 2018-05-16, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  

Roksolana 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2018-05-17, 11:02   

Tak czułam, że z tego kaczora to farbowany lis :) będę szukać, ale po te kaczki jechałam 66 km, ciężko o nie na moich terenach, a podróż była męcząca.
Kaczki maja lusterka tylko może na zdjęciach tego nie widać, pochmurno było jak robilam. Jedna nawet ma białą obręcz na szyi. Jestem na etapie oswajania, jak pozwolą mi podejść bliżej to zrobię lepsze zdjęcia.

Dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam :D

Stako 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2018-05-17, 22:49   
   Nr Tel.: 518-997-219

Roksolana, z tym szukaniem rasowych kaczek na olx to tak, że lepiej zrobisz jak zgłosisz ogłoszenie za towar niezgodny z opisem. Sprzedawanie takich mieszanych ptaków była i dalej jest właśnie główną przyczyną zanikania rasy staropolskiej.

przemo-196, chętnie dołączyłbym do klubu kaczki staropolskiej, tylko na drodze staje mi wiek. Już nie mam takich dziecinnych wybuchów emocji, że piszę bezsensowne posty, ale ciągle są sprawy papierkowe, no i na ewentualne zebrania ciężko będzie jeździć. Autobusem nie pojadę bo mama twierdzi że się zgubię ( :| ), ewentualnie zdam prawo kat. AM i pojadę motorowerem, ale z tym też ciężko. Ale jak poczekam rok, ewentualnie dwa, to będę się starał o przyłączenie do Klubu.

Tegorocznych lęgów nie uznaję za udane (zmieniłem zdanie co do definicji udanych lęgów), na 52 jaja 9 kaczątek. Przy pierwszym przeswietleniu odpadło tylko 5 jaj, wszystkie od moich ptaków, zapewne były za długo przechowywane. 4 były niepewne, ale na wszelki wypadek je zostawiłem. Drugiego przeswietlenia nie robiłem. Na starcie miałem wyjazd do Wrocławia, potem bardzo dużo nauki (pod koniec roku nas nuesle w szkole cisną, zwłaszcza że jestem tzw. Rocznikiem Doswiadczalnym). Po prostu, nie sprawdziłem, więc nie wiem ile zmarło w środku inkubacji. W 26 dniu kluły się tylko 2 kaczątka. Jedno sprytnie rozsadziło pół jajka i wyszło bez problemów. Jednak z następnymi było gorzej. Wszystkie były przyklejone do błony i nie mogły wyjść. Jedno jak wyciągłem, to mu jakiś narząd wystawał, ale potem doszło do siebie. Wszystko wskazuje na za mało wilgoci, ale im lałem tyle wody, że się wylewała z inkubatora. Nie spryskiwalem jaj przy kluciu bo nie chciałem lać po piskletach. Następnym razem będę jednak lał, człowiek uczy się na błędach. Jak znacie jakieś inne przyczyny, proszę zasugerować.

Tak czy siak, mam 9 kacząt. 2 albo 3 z nich są sarnie. Jak to będzie kaczor i kaczka to jestem uratowany. Reszta to dzikie, planuję w tym roku poszerzyć stado dzikich do 2+4. Jeszcze do tych jaj, większość wykluła się długo po terminie. Siedziałem i modlilem się o dobre lęgi, jak dla mnie 9 kacząt to i tak nie źle. Myślałem że będzie gorzej, w końcu 2. raz najgorszy (pewność siebie zżera :p )

Zdjęcia kacząt postaram się wstawić jutro. Z ich rodzicami kiepsko bo ostatnio kaczor nieźle pobił się z gąsiorem; miał wyskubany grzbiet i pokrzywione barkowki, ale powoli zdrowieje :) .

daM150 

Wysłany: 2018-05-18, 16:28   

Oto fotki moich kaczek;)zrobione na szybko, tutaj są sarnie:D
Mają ponad 7 tygodni jeszcze nie w pełni opierzone.

daM150 

Wysłany: 2018-05-18, 16:30   

;)

daM150 

Wysłany: 2018-05-18, 16:48   

Lusterek jeszcze dobrze nie widać bo to są za młode ptaki.

przemo-196 

Wysłany: 2018-05-19, 19:38   

Ale temat ożył :D
Stako mi się wydaje, że Twój inkubator po roku czasu się coś rozregulował i nie grzeje dobrze. Też tak miałem w jednym roku idealne rok później nic nie mogłem wykluć. Ps. po kaczętach w inkubatorze możesz pryskać wodą nic im nie będzie. 9 szt. to i tak dobrze.
Co do dołączenia klubu to zapraszam. Zebrania to będzie raz w roku na krajowej albo online. Może uda nam się w przyszłym roku jakieś szkolenie zorganizować dla hodowców kto wie.
daM150 piękne sarenki, całkiem sporo. Taka moja rada -zapamiętaj, które mają już teraz obroże i je usuń, bo jak się przepierzą to u kaczorów nie będzie wiadomo czy miał wcześniej obroże czy nie bo pojawi się obroża godowa. Oczywiście zapraszam w szeregi klubu, jeśli masz ochotę.
A ja dzisiaj puściłem na trawę chyba 5 dniowe kaczęta na godzinę.

przemo-196 

Wysłany: 2018-06-06, 21:37   

U wielu osób w tym roku kaczki same wysiedziały kaczęta. U mnie też dwie siadły (dzika i sarnia) zobaczymy co będzie, jeszcze nigdy się nie udało im wysiedzieć. Trzymajcie kciuki.

grigori397 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2018-06-09, 21:53   

przemo-196, Super w takim razie trzymam kciuki za kaczkę 😃

Odpowiedz do tematu