Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 14 Sierpnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-01-09, 15:45
King
Autor Wiadomość
Spitfire 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2017-07-24, 19:05   Kingi......

Szanowni hodowcy. Jak zauważyłem to te dwie pomieszkujące w wolierze parki zajmują że tak nazwę "średnie" partie woliery. Mają porobione bonty na których przysiadają, jedynie czasami zlatują na ziemię gdzie wysypałem im trochę piasku i żwirku, tam coś pozbierają, ale prawie cały dzień przesiadują na bontach, wchodzą do celek ( w celkach mają pokarm i wodę) i tak bezstresowo życie im płynie.
Aby w wolierze było weselej, planuję tam zasiedlić parkę cukrówek.
ManiekP dzięki za poradę, rysie też podobają mi się.....i na pewno parka zagości w wolierze.
Na samym dole gołębnika mam wolną celkę , nie wiem czy gołębie lubią tak nisko celki....
I tutaj moje pytanie: czy do tej najniżej położonej celki ( jakieś 20 -25 cm. nad ziemią) mógłbym wpuścić parkę kur ozdobnych, a jeżeli tak to jakie radzicie ? No i czy to dobry pomysł?
Wszelkie porady i uwagi mile widziane.
Pozdrawiam.

brahma666 

Województwo: łódzkie

Wysłany: 2017-07-24, 19:51   

Gołębie chętnie robią gniazda w celkach na dole. Jeżeli się im tylko pozwoli to zrobią nawet na podłodze, czy pod postawioną na podłodze płytą opartą o ścianę. Masz tylko dwa parki i jak dobrze się domyślam dużo celek. Wszystkich nie wykorzystają więc jak nie zajmą akurat tej która ci się podoba to się nie zdziw ;) Nie chodzą dużo po dole bo jak mają jedzenie w celkach to po co mają schodzić. Daj im korytko czy co tam masz na dół a będą schodzić częściej.
Kury z gołębiami? Ja bym się bał bo gdyby kury nie ruszyły jaj to mogły by zardziobać malutkie pisklaki.

Spitfire 

Wysłany: 2017-07-24, 21:15   Kingi cd.......

brahma666 wielkie dzięki za poradę. Do tej najniżej położonej celki trafi parka rysi :hmm: . Szukam w necie info na temat budki lęgowej dla cukrówek, ale nie mogę nic znaleść na temat, jakiej średnicy otwór wlotowy, czy może zrobić im budkę półotwartą?
Mam miejsce na budkę o szer. 100 cm, wys. 25 cm i głębokości 25 cm.
Pozdrawiam.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-07-25, 03:01   

Spitfire, cukrówki do budki wchodzić raczej nie będą, bo w naturze jak większość gatunków gołębiowatych - robią gniazdo w rozgałęzionych lub na samych "płaskich gałęziach" typu świerk, jodła, modrzew. Najlepiej by się sprawdziła taka właśnie gałąź z przymocowaną miseczką lęgową, lub drewnianą ramką że spodem.
Co do kurek to ewentualnie chabo, bo one jakichś większych szkód nie robią. Z tym, że to rasa o dużych dzwonkach i grzebieniach u koguta, więc zimą może być problem z odmrażaniem tych części ciała. Polecałbym przepiórki japońskie. Znam hodowców, którzy w wolierach z gołębiami trzymali po kilka sztuk przepiórek. Pożyteczne, bo zjadały owady, a do tego niosły jajka. Nie czyniąc jakichkolwiek szkód.

Spitfire 

Wysłany: 2017-09-06, 17:51   Kingi.....

Witam. Doczekałem się dwójki młodych :D , mają dwa tygodnie, rosną jak na drożdżach....
Ale widzę że samczyk ( rodzic ;) ) już zaczyna tokować i namawia samiczkę na kolejne...
I tutaj moje pytanie do Was doświadczeni hodowcy:
- po jakim czasie młode wyjdą z gniazda i zaczną się usamodzielniać?
- po jakim czasie odsadzić młode od rodziców ?
- jakiej wielkości celkę przygotować dla młodych?
Wszelkie porady będą cenne..
Pozdrawiam.

Spitfire 

Wysłany: 2018-05-26, 06:35   Kingi....

Witam. Coś w temacie kingów cisza, więc coś dopisze:
Dwie samiczki, które zakupiłem w ub. roku jako niby parkę, stworzyły lesbijską parkę. Po zachowaniu byłem przekonany że to samczyk i samiczka, ta odgrywająca role samczyka buczała, tokowała, naśladowała zachowaniem samca, a ze była jeszcze młoda, myślałem że to takie gry wstępne. Aż do momentu gdy w gniazdku znalazłem najpierw trzy ( czytałem że to czasami jest możliwe ), a potem cztery jajka. Wysiadywały na zmianę, zachowywały się wobec siebie jak parka. Po usunięciu niezalężonych jajek jak szalone niosły nowe.....
Dokupiłem samczyki, rozdzieliłem samiczki i zacząłem parowanie. Chociaż siedziały pod zamknięciem w oddzielnych celkach, to się słyszały i za nic nie szły w parę, biły samce, a ta co odgrywała role samca, bardziej agresywna, gdyby mogła to by samcowi podgryzła gardło i przegryzła siatkę celki.....
Zrobiłem oddzielna klatkę, ta agresywna ( dominująca ) samiczka była w niej przez pięć dni.. I od razu jest siostra po dwóch dniach pięknie poszła w parkę ze 100 % samczykiem, wczoraj już ja deptał.....J
Samiczkę dominatorkę ( chociaż była piękna ) wymieniłem na inną.
Ta która została pięknie sparowała się z samczykiem, zakochani na zabój..
Temat ten fajnie opisał Józek na forum Kurnika Polskiego;
"Dziwne pary - Związane z gołębiami - Forum Polski Kurnik"
Tak że są na tym świecie rzeczy o którym się fozjologom nie śniło.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu