Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 04 Czerwca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaczka staropolska - woda
Autor Wiadomość
noface 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2018-06-04, 18:28   Kaczka staropolska - woda

Witam wszystkich!
Moja kaczka staropolska strasznie brudzi wodę. Jak tylko dam im czystą, świeżą wodę to ona zaczyna ryć w ziemi i wrzucać ją do poidła :glupek: przez to mają w miskach bagno.
Teraz moje pytanie - czy to normalne? Mam też kaczki piżmowe i one tak nie robią. Czy da się jakoś ją tego "oduczyć"? Wydaje mi się, że aż tak brudna może szkodzić kaczuchom. Ale może się mylę. Poradzi ktoś co robić w takiej sytuacji?
Pozdrawiam
:pomocy:
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-06-04, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  

przemek511 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2018-06-04, 22:56   

Kaczka nie ma innego miejsca gdzie mogłaby żerować przecedzając dziobem wodę dlatego tez nabiera ziemie i ją przefiltrowuje w poidle. Kaczki piżmowe tez tak czasem robią i oczywiście nie da sie tego ptaków oduczyć bo to ich naturalne zachowanie. Jeśli poidło stoi na gołej ziemi i ptak nabiera ziemie bezpośrednio z pod poidła to można je postawić na jakiejś płycie to ograniczy brudzenie wody. Kaczki powinny mieć możliwość wykąpania sie w oczku wodnym choćby prowizorycznym z większego plastikowego pojemnika. Wodę w poidle należy czesto wymieniać.
pozdrawiam.

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8
Ostatnio zmieniony przez przemek511 2018-06-04, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2018-06-04, 23:24   
   Nr Tel.: 601 654 364

Dostęp do czystej wody jest podstawą higieny oczu i górnych dróg oddechowych kaczek. Nie jest obojętny dla czystości piór i oczywiście właściwego funkcjonowania przewodu pokarmowego. Podobno sprzyja również zdrowiu narządów płciowych kaczorów.
Kaczki to w końcu kaczki - zwierzęta ziemnowodne, a nawet wodne ;) Potrzebują wody dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia :) Powinny mieć możliwość korzystania bez ograniczeń z poideł, a najlepiej również basenów, oczek wodnych czy stawów. Nawet jeżeli oznacza to nalewanie wody kilka razy dziennie (szczególnie w upały) i wygospodarowanie części wybiegu pod błocko wokół poideł czy basenu lub pod oczko wodne.

noface 

Wysłany: 2018-06-05, 16:21   

Wodę wymieniam im często, nie mam możliwości zorganizowania oczka wodnego ani "basenu". Chodzi mi o to, że ona robi w poidłach po prostu błoto z którego pić się nie da już nawet po ok. godzinie od nalania świeżej wody.

Odpowiedz do tematu