Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 19 Czerwca 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kura zagrodowa (chłopska)
Autor Wiadomość
ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-11-23, 20:47   

marcin91218, lubię mądrych ludzi. Mądrze piszesz. I tak trzymaj.
Absolutnie nie jestem osobą, która w jakikolwiek sposób się bulwersuje, zwłaszcza jeśli chodzi o temat tak niewinny, jak temat kur. ;)
Moja wypowiedź jest kierowana do panów wyżej. Po prostu nie lubię i nie pozwolę na to by ktoś wciskał mi kit, nieudolnie zresztą próbując przy tym zrobić ze mnie jakiegoś oszusta czy bajkopisarza. A akurat pewna grupka forumowiczów od początku ma jakiś bezpodstawny problem do mnie i do moich ptaków. Wystarczy przejrzeć album i poczytać komentarze pod moimi zdjęciami.

Ja nie mam nic do ukrycia. Gdyby sytuacja wyglądała tak, jak przedstawiają to co jakiś czas panowie alberto i Majek - to nie brałbym udziału w tej dyskusji. Jestem moderatorem i gdybym chciał - to już dawno usunąłbym moje dawne wpisy i zdjecia, które wywołują takie emocje i zapalnik do wymyślania historyjek u tych dwojga. ;) Ale nie usunąłem i nie usunę - bo ja nie mam nic do ukrycia. Nie szufladkuję mojej hodowli. Nie mam również powodu, dla którego miałbym w jakiś sposób kłamać, czy tworzyć historię do moich kur. Piszę krótko jak jest. Co innego gdybym dążył do rejestracji. Albo gdybym chociaż handlował i szukał klientów. Wtedy pewnie bym napisał, że moje kury ze zdjęć wywodzą się z podwórka mojej ś.p prababci, która przywiozła je z Galicji i tak zostały w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Itd itd. Na pewno byłaby to ciekawsza i bardziej kolorowa historia, a nie taka prosta. ;)
Ale ani nie zmierzam do pisania wzorca i rejestracji, ani nie handluję, bo przy stadzie złożonym z kilkunastu sztuk - nie ma tak na prawdę czym handlować. ;)

Jestem hodowcą gołębi rasowych. Pracuję nad ginącą polską rasą. Ostatnio nawiązałem kontakty hodowlane za granicą, co mnie bardzo ucieszyło. Mam wystarczająco dużo pracy przy gołębiach, żeby jeszcze brać się za kury. Kury są, bo mam do nich sentyment. Głównie dlatego, że pochodzą z podwórka moich rodziców, ze wsi, na której się wychowywałem i dorastałem. Nie mogę ich zaprzepaścić i nie zamieniłbym je na żadne inne rasy. I na pewno nie w głowie mi jakieś reklamy.
Ucinam spekulacje i pomówienia, bo choćby z racji powagi i jakiegoś tam doświadczenia życiowego i hodowlanego - po prostu na to nie pozwolę.

Co do różności i odmienności hodowli i ich zawartości w różnych częściach kraju - to ja akurat to rozumiem. I przypominam, że nie ja ten spór wywołałem. Ale jeśli zostałem wywołany do tablicy - to nie wnoszę sprzeciwu i potrafię użyć argumentów, a nie jakichś frustracji.

Kłócić też się nie zamierzam, bo nie ma o co. Rasy jako takiej nie ma, wzorca nie ma, każdy może hodować to co mu się podoba. Monopolu na te kury też nikt nie posiada. Dlatego też nie do końca rozumiem, o co chodzi w tych frustracjach i spekulacjach.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-11-23, 21:31   

Alberto - nie masz monopolu na nazwę "zagrodówka". Ale nie widzę problemu, jak dla mnie, to te moje mogą się nazywać Mańkowe kury chłopskie. ;) Nie prowadzę sprzedaży, ani fermy ani uniwersytetu przyrodniczego, więc co mi za różnica. Sprzeczać się nie ma o co. Grunt, że to wiejska kura chłopska. Zresztą bardziej mi się podoba nazwa kura chłopska niż "zagrodówka", która kojarzy się raczej z metodą utrzymywania zwierząt, aniżeli z rasą samą w sobie.

Zaś co do mojego bycia moderatorem na forum - to możesz być pewny, że przyczyną nie była nasza dyskusja. Zresztą ja się nie prosiłem o to by być moderatorem. Powiem więcej - kilkakrotnie prosiłem o to, by moje konto usunąć. Tak więc daruj sobie kolejne "domysły" na mój temat, bo słabo ci to wychodzi ;)
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-11-23, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

Hodowca kur 
Hodowca kur

Województwo: Śląskie
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2017-12-09, 22:51   

Mial by ktos na sprzedaz koguta lub pare tych kurek ? :D :?: :?:

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2018-02-16, 11:07   

Kilka świeższych fotek dla odświeżenia tematu. Moje czerwonokuropatwiane wiejskie stadko. ;)
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2018-02-16, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2018-02-16, 11:44   

Śniegu nie ma, ziemia miękka, kury w polu. ;)

przemo-196 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-05-14, 21:43   
   Nr Tel.: 605-884-444

Dwie kwoki zagrodowa i hamburska z kurczakami zielononóżki i zagrodowej.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-05-14, 22:00, w całości zmieniany 2 razy  

przemo-196 

Wysłany: 2018-05-25, 21:47   

i kolejne zagrodówki kurczęta:)

przemo-196 

Wysłany: 2018-06-03, 20:38   

Dostaję pytania na skrzynkę prywatną skąd mam kury zagrodowe, czy od jakiegoś hodowcy z forum? Na początku tak chciałem zrobić i wziąć jaja lęgowe od hodowców, którzy od dawna mają te kury, ale po rozmowie z nimi stwierdziłem, że lepiej będzie, jak znajdę swoje stadko. Długo szukałem, a poszczęściło mi się dopiero zimą, jak byłem na wystawie krajowej w Kielcach. Pojechałem w teren około 50 km od Kielc i jeździłem od wioseczki do wioseczki i znalazłem, w sumie to one mnie znalazły, bo same przebiegły mi przez ulicę jak jechałem autem. Niestety to był styczeń, słabo się niosły i jaj nie kupiłem, ale zrobiłem zdjęcia, które wysłałem do „ojców tematu” z pytaniem co sądzą. Na początku dostałem pozytywną ocenę, że to jest to, są ok, to są prawdziwe kury zagrodowe. Po pewnym czasie (nie wszyscy) ocena stawała się coraz gorsza;) aż w końcu po którejś wiadomości dowiedziałem się, że jednak to nie zagrodowe/ krajowe czy chłopskie, tylko jakieś zagraniczne na pewno;) a oryginalne to tylko on ma- swoje już wiem;) więc przedstawiam Wam moje zagrodówki.
Zdjecia kur z gospodarstwa gdzie je znalazłem:

przemo-196 

Wysłany: 2018-06-03, 20:51   

Potem poszło łatwiej i znalazłem drugie stado ;)
Już z każdego stada mam kurczaki.
Żadna z kwok na zdjęciu nie jest matką kurcząt, były tylko nasadkami.

Therion 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2018-06-06, 17:58   

Powodzenia w hodowli.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2018-06-09, 21:18   

przemo-196, gratuluję stadka. Bardzo ładne. Zwłaszcza kwoka na pierwszych dwóch zdjęciach, ta ciemno brązowa.
Co do opinii, to się nie ma co przejmować, bo wiadomo, że i tak większość chwali swoje. O moich kurach też jedni mówili że pamiętają takie z dzieciństwa, a inni mówią, że mieszańce i nie powinienem zabierać głosu w tym temacie. A ja się nie przejmuję. ;) Najważniejsze, żeby cieszyły oko, a przede wszystkim niosły jajka i zdrowo się chowały.

Majek 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2018-06-10, 12:44   

ManiekP, nooo doooobra odczepiam się od kwestii pochodzenia pańskich kurek, to teraz mniej istotne ;) kurki ma Pan oryginalne i bardzo sympatyczne :d aaale niestety zagrodówek jakie pokazali założyciele tego tematu nie przypominają ;) no i np ta kurka Pana Przemka która się tak Panu podoba wpisująca się w kanon kury zagrodowej nie jest kompletnie podobna do pańskich kurek, co o czymś świadczy ...
a o czym :?: a no o tym, że na bazie pańskich kurek może Pan założyć/wyhodować :?: (nie wiem jak to ująć) nową regionalną rasę, która mogła by się cieszyć sporym zainteresowaniem hodowców
Pana kurki wyróżniają się na tle innych polskich ras (w tym zagrodówki)między innymi krótkimi nóżkami, masywną budową ciała czy też bujnymi nisko noszonymi ogonami no i są w miarę równe kolorystycznie (co do zagrodowej nie pasuje )
nazwa najlepiej od regionu z którego pochodzą i dużo pracy a będzie git 8-)
jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę :D

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2018-06-10, 21:10   

Ładnie i sprytnie to wszystko napisałeś. Kura ze zdjecia przemo-196, rzeczywiście mi się podoba.
A co do mojego stadka, to chciałbym tylko przypomnieć, że ktoś kiedyś mówił, że kury chłopskie mogą się różnić w zależności od regionu z którego pochodzą. ;) Co zresztą widać choćby po zdjęciach publikowanych od początku istnienia tego tematu, tzn widać tą różnorodność. Ale niech tam. Sprzeczać się nie ma o co. Życie jest zbyt krótkie na sprzeczki. Lepiej żyć w zgodzie. Mnie żadne rejestracje nowej polskiej rasy nie w głowie. Niech działają ci, którzy mają więcej zapału i energii. Nie będę ukrywał, że ja, jako pasjonat ptactwa, a przede wszystkim miłośnik gołębiarstwa - dobrowolnie odchodzę już na boczny tor. Moja aktywność, że tak to nazwę - "aktywność hodowlana" - dobiega końca. Nie ma już tej energii co kiedyś. Nie ma już tego zapału, tej radości z hodowli. Nie ma już tej chęci działania. Ale życzę Wam, aby Was ten zapał i energia do hodowli ptaków jeszcze długo nie opuszczały. Bo hodowla ptaków to piękne hobby. Mimo tego, że miłośnicy czy też hodowcy często mają odmienne zdania w różnych kwestiach. ;)
Pozdrawiam.

Majek 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2018-06-11, 23:11   

ManiekP, ja wiem może i sprytnie , ale dla mnie liczy się cel - obrona kury zagrodowej przed ;) zniekształceniem/zmianą jej bądź co bądź unikatowego charakteru ;)
nie chciałbym żeby stało się z nią to co z liliputami , że każdy mały, mniejszy mieszaniec jest ubierany w jego buty :/
nie wszystko złoto co się świeci , pisanie o różnorodności regionalnej to jedno a zdrowe podejście do tematu to drugie ;)

zmiana kury zagrodowej po 2 latach
Ostatnio zmieniony przez Majek 2018-06-11, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  

Sebastian 17 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-06-14, 11:37   

Jestem zainteresowany ta rasą miał by ktoś na zbyciu kogutka i trzech kurek tegorocznych z możliwą wysyłką :o :)

Odpowiedz do tematu