Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 15 Sierpnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gołąbki diamentowe-hodowla, pytania
Autor Wiadomość
damspi 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2018-05-21, 16:33   Gołąbki diamentowe-hodowla, pytania

Witam. Mam pytanie, ponieważ swego czasu miałem parkę gołębi i zdechła mi samica więc postanowiłem dokupić samcowi drugą. Niestety okazało się po czasie, że kupiłem młodego samca więc wczoraj chciałem kupić 2 samice i tu był kolejne problem bo udało mi się kupić teraz jedną i szukam drugiej. Na czas kiedy nie dokupię drugiej samicy, przeniosłem jednego samca do mniejszej klatki bo zaczął dziobać tą samice (z tym drugim nie ma takiego problemu). I teraz chciałem zapytać jak długo ten samiec może siedzieć sam w tej klatce, następny termin gdzie będę mógł kupić kolejnego gołębia to za 2 tygodnie na giełdzie, ponieważ u mnie na miejscu nie ma nic?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 168 razy
Wysłany: 2018-05-21, 16:41   

trudno powiedzieć, różnie sie zachowuja, trzy samce potrafia wysiadywać wspólnie jajka w jednym gniazdku a czasami są dosyć agresywne do innych

damspi 

Wysłany: 2018-05-21, 17:22   

A ile czasu zajmuje gołąbkom łączenie sie w pary? Póki co chyba nie będę wpuszczał tego jednego samca do nich skoro nie ma jakiś przeciwwskazań dopóki nie dokupie drugiej samicy a nie chce, żeby atakowały tą jedną samice
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-05-21, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-05-22, 13:16   

damspi, nie mam pojęcia, ja moje mam w stadzie

tomxkt 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-05-23, 13:59   

Ja miałem podobną sytuację. Dostałem w styczniu dwa samce. Siedziały razem w klatce około miesiąca aż udało mi się zdobyć samicę. Wtedy ich rozdzieliłem. Samicę wpuściłem do jednego samca a tego drugiego dałem do osobnej klatki. No i ten samiec ktory dostał samiczkę zaczął ją bardzo dziobać. Przeniosłem więc samiczkę do tego drugiego samca i z nim od razu połączyła się w parę. Już po minucie razem siedziały na gałęzi. Teraz juz odchowały jeden lęg. A ten drugi samczyk jest od tamtej pory sam w wolierze i nie widze po nim żeby było coś nie tak

Spitfire 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-05-26, 06:21   Diamentowe...

Mam takie małe stadko:- trzy samczyki, trzy samiczki, dwa młodziki, dwa dwu dniowe noworodki i od wczoraj jedno jajko w gniezdzie :d mam samczyka dominatora, najpiękniej śpiewa, kryje wszystkie samice a kopulował by ze wszystkim co się rusza, ale nie pomaga w odchowywaniu młodych, natomiast dwa pozostałe samczyki chociaż czasami są miedzy nimi bójki, ładnie na zmianę w jednym gniazdu pomagają wysiadywać jajka, dokarmiają młode, opiekują się młodzikami aż miło popatrzeć. Natomiast jedna samiczka ( jeszcze młoda ale zaczyna okazywać zainteresowanie samczykiem) przegania młodziki, dziobie , goni, taka zołza..
Tak że każdy osobnik to inny charakter, inne zachowanie, inny śpiew itp
Pozdrawiam.

damspi 

Wysłany: 2018-05-31, 10:06   

A jeszcze takie pytanko, ponieważ kupiłem wtedy gołąbka diamentowego i sprzedawca twierdził, że jest to samica, która faktycznie różniła się od pozostałych dwóch gołąbków z którymi była. Jako, że mam jeszcze problemy z rozróżnianiem młodych samic i samców to wstawiam zdjęcie. Obwódkę ma znacznie cieńszą i jaśniejszą od samców

Ostatnio zmieniony przez damspi 2018-05-31, 10:08, w całości zmieniany 2 razy  

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-05-31, 17:10   

to moze być młody samiec,albo samiczka

damspi 

Wysłany: 2018-05-31, 17:16   

To wiem, tylko chodzi mi dokładnie co to jest, żeby nie okazało się że znowu kupiłem samca i mam 3 samce :D

damspi 

Wysłany: 2018-06-11, 19:05   

Dzisiaj kolejne pytanie w sprawie hodowli gołąbków. Otóż jakiś czas temu pisałem odnośnie gołąbków, jeden szary samiec siedział 2 tygodnie sam w klatce, ponieważ nie mogłem dokupić samicy. 7 dni temu udało mi się dostać samice i na 24 dałem ją razem do tego samca po czym wpuściłem ich do klatki gdzie mam jeszcze jednego samca i jedną samicę. Dzisiaj przyszedłem do klatki a biały samiec, który był wcześniej w klatce ma zdziobany cały kark tzn wyrwane piórka i skórę poprzecinaną więc postanowiłem go oddzielić do osobnej klatki gdyż bałem się, że ten szary go po prostu zadziobie. Dzisiaj wieczorem do tej klatki włożę mu także samice. I teraz takie pytanie moje, co zrobić żeby się nie były, bo ponad 2 tygodnie był spokój a teraz im coś odbiło a nie widzi mi się co chwile oddzielać tych gołębi i szkoda mi trzymać parki w małej klatce, tzn wielkościowo dla kanarka

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-06-12, 16:21   

klatka za mała, w klatce trzymamy tylko po parze, pobily sie o nową samiczkę

damspi 

Wysłany: 2018-06-12, 17:33   

Budowa większej woliery wyeliminuje problem?

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-06-12, 18:16   

napadnięty zawsze ma możliwość odlecenia na pewna odległość, ja mam gołabki w stadzie

damspi 

Wysłany: 2018-06-12, 18:19   

Dziwił mnie fakt, że biały samiec gonił tego szarego (wcześniej szary siedział 2 tyg z samicą w małej klatce), a wczoraj role się odwróciły. Mógłby go zadziobać, czy raczej skończyłoby się to na tych zadrapaniach i dali by sobie spokój w końcu? Każdy z nich miał swoją pare bo siedziały parami sobie na patykach dlatego tym bardziej mnie zdziwiło wczorajsze zachowanie

gal anonim 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-06-25, 17:39   

Witam
mam pare gołąbków i wyprowadził mi młode 1.5 miesiąca temu i mają jajka na wykluciu
samiec bije młode
młode w zeszłym roku też bił i je odwarlem do innej klatki i one z dechly -uznałem że dlatego ze nie umiały same jeść
w tym roku postanowiłem je zostawić do póki się nie wybarwią
Bardzo je teraz bije
co robić ??? :co:

Odpowiedz do tematu