Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 17 Sierpnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
"Wzorce i opisy ojczystych i zagranicznych ras gołębi&q
Autor Wiadomość
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2018-07-15, 21:58   "Wzorce i opisy ojczystych i zagranicznych ras gołębi&q
   Nr Tel.: 660803277

Ciekawa książka, pozycja obowiązkowa dla miłośników ras wschodnich gołębi, zwłaszcza ras z grupy postawnych, czy bijów. Lektura okraszona całkiem niezłymi rysunkami ras, z których wiele jest naszym hodowcom absolutnie nieznanych. Nazwy niektórych, hodowanych także u nas ras zostały zmienione, Rosyjski związek zmienił i uaktualnił też niektóre wzorce. Powstały także nowe rasy. Niektóre, jak np. moskiewski wystawowy, czy zakonniczka rosyjska, to polskie stare i niestety dotychczas nieuznane u nas rasy, czyli orzełek i zakonniczka polska, które, dzięki naszym zaniedbaniom metodą faktów dokonanych stały się "nowymi rosyjskimi rasami". Absolutnym zaskoczeniem dla polskiego hodowcy będzie "lwowskij pancirnyj", czyli nowa, oczywiście 'rdzennie ukraińska rasa", która - tutaj cytat : " została wyhodowana w latach 50-tych ubiegłego wieku przez ukraińskich hodowców z Lwowa i regionu... Rasa z początku nazywana była KRAKUSEM ( !!!!) później zmieniono jej nazwę na lwowskij pancirnyj. ... Brak jest szczegółowych danych odnośnie pochodzenia rasy. Pochodzić ma od sroki niemieckiej ( !!!)..." Arcyciekawe - nieprawdaż? Pomimo takich "rewelacji" książka ciekawa, a rosyjskie i pochodzące w byłych republik ZSRR rasy opisane ciekawie i poza wyjątkami - rzetelnie.

Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2018-07-16, 19:30   

Krzysztof, nie napisałeś, że książka jest niedostępna w Polsce, ale może i dobrze, bo jest nieprzystępna cenowo. Wygląda jak jedno z dzieł Lenina i waży ok. 1,5 kg, :d a rysunki gołębi są fatalne 8) .

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2018-07-16, 22:50   
   Nr Tel.: 660803277

Rzeczywiście, nie napisałem, zresztą podczas wysyłania posta 'zeżarło" mi część tytułu i nazwiska autorów. Też dopiero niedawno to zauważyłem, ale nie potrafię poprawić. Mnie, jako miłośnika ras wschodnich, książka zainteresowała, jestem akurat w trakcie lektury.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 125 razy
Wysłany: 2018-07-17, 10:48   
   Nr Tel.: 601 654 364

Jeszcze dwa zdania odnośnie książki:

Кузнецов Олег Васильевич
Oleg Wasiliewicz Kuzniecow jest członkiem Prezydium Federacji Hodowców Gołębi Rosji

http://www.dove-federation.ru/info/president/
jest "odpowiedzialny za tworzenie podstaw naukowych i perspektywiczny rozwój krajowej hodowli gołębi rasowych",

a
Пешков Александр Иванович
Aleksander Iwanowicz Peszkow jest Prezesem Zarządu Woroneskiego Regionalnego Klubu Hodowców-Miłośników Gołębi
http://vokgl.ru/club_dir.html

Tu o dostępności książki:
http://www.gardenboy.ru/c...sphrase_id=1082

Odpowiedz do tematu