Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 19 Grudnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tomek83
2011-08-09, 23:04
Czubatka staropolska
Autor Wiadomość
heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2018-03-06, 16:34   
   Nr Tel.: 508-298-307

Większość dokumentacji przepadła po zejściu śmiertelnym dysku zewnętrznego. Temat ma wiele lat, wiele lat pracy również zajęło odtworzenie rasy a dziesięć razy tyle przede mną. Ze spokojem idę do przodu. Trwa sezon, trzeba kuć żelazo póki gorące. Na chwilę obecną nie jest źle. Dołączyło kilka osób, które nie zmarnują pracy, bo bywało już tak, że materiał poszedł w świat i kury po wpuszczeniu do zagrody wiodły sielski żywot z innymi rasami tudzież towarowymi i wszystko na nic. Ale jestem dobrej myśli.

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2018-03-06, 17:20   

heska napisał/a:
.... bo bywało już tak, że materiał poszedł w świat i kury po wpuszczeniu do zagrody wiodły sielski żywot z innymi rasami tudzież towarowymi i wszystko na nic....

Skąd ja to znam?

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2018-03-07, 16:33   
   Nr Tel.: 508-298-307

Dziś pojechałam kilkadziesiąt km odszukać adres jednej babci. Kilka lat temu byłam tam ze znajomymi kupić koguta. Adresu nie pamiętałam ale drogę mniej więcej tak. Cztery lata temu było tam stado ponad 70 sztuk dobrej jakości czubatek w barwie bursztynowej, bez wyjątku. Świetne koguty, piękne kury, równe, z imponującymi czubami, na żółtych skokach. Było tam też mnóstwo kwok opiekujących się setką kurcząt. Wtedy udało mi się kupić tylko koguta, niestety miał chora wątrobę i szybko padł nie pozostawiając potomstwa. W tamtym czasie barwa bursztynowa była dla mnie be, bo chciałam kropki i kreski, jednak koguta chciałam bo miał doskonałą anatomię, czub, masę. Ostatnio jednak pomyślałam, żeby spróbować, pojechać po jajka, bo kur raczej nie da się kupić. Rozczarowanie sięgnęło zenitu, kiedy błądząc w końcu trafiłam na to właśnie podwórko a tam o zgrozo same towarówki! Wyszła do mnie ta babcia, chyba starsza od węgla, sympatyczna, przemiła. Od słowa do słowa i pokazała mi kurnik a tam cztery kury już tylko w typie (!) oraz cztery koguty niestety też w dziwnych barwach. Pytam gdzie reszta? Gdzie się podziało stado? Pani starsza już mocno stwierdziła, że już nie miała siły nasadzać kur, że już dawno nie było kurczaków a kury w końcu padły. Syn kupił jej kilkadziesiąt towarowych i tyle... Żal było patrzeć, nie wiedziałam nawet co powiedzieć, co odpowiedzieć. Ponad 60 lat trzymania czubatek poszło z dymem .

Wiki01 

Województwo: WIELKOPOLSKA
Wysłany: 2018-03-07, 19:16   

Tak smutne ale prawdziwe .Wiele takich ptaków poszło w zapomnienie.U nas też niby wieś czubatek staropolski są dwa stada moje i znajomy posiada około 20 szt .Na podwórkach biegają towarówki gdzie się nie spojrzy a puszący się indyk to atrakcja dla dzieci.Nie ma gołoszyjek, liliputów.Wszyscy zachwycają się zagranicznymi rasami nie doceniając naszych.Ostatnio przyjechała pewna pani po jaja by nasadzić kwokę i gdy zobaczyła nasz czubatki stała i na nie patrzyła dość długo po czy powiedziała że wreszcie nasze kury takie jak dawniej czubate i kolorowe.

przemo-196 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-07-29, 17:58   
   Nr Tel.: 605-884-444

Nigdy nie przypuszczałem, że tu trafię, bo jakoś czubate mi nie podchodzą, ale przy okazji poszukiwania i rozmnażania kur zagrodowych same wyszły mi oto dwie takie damy, chyba staropolskie, małe czuby mają ale zostają na jaja. Jedna ma grzebień prosty druga różyczkowy. Co mi się podoba u nich że nie są tak płochliwe jak zagrodówki.

Sebastian 17 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-09-18, 08:41   mój zakup

mój dzisiejszy zakup młody kogutek i roczna kurka
kury zakupione u Pana u którego kupiłem zagrodowe
i czy są to rasowe czubatki staropolskie

Sebastian 17 

Wysłany: 2018-09-18, 08:46   c.d

i i kupiłem jeszcze 4 kurki staropolskie przynajmniej w typie

Sebastian 17