Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 17 Sierpnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie zeberek
Autor Wiadomość
Guren02 

Województwo: Ślaskie
  Wysłany: 2018-07-23, 22:51   Dziwne zachowanie zeberek

Cześć. Jestem nowa na forum, jednak mam pewien problem, który mnie martwi.
Mam przecudną parkę zeberek: Iskierka i Świrek. Doczekałam się nawet 4 maluchów. W tym momencie, pisklaki jeszcze nie jedzą samodzielnie i jeszcze nie opuszczają gniazda. Od 3 dni zauważyłam dziwne zachowanie moich "starszych" ptaszków. O pewnego czasu, samiec goni samiczkę po całej klatce. Trwa to chwileczkę, lecz akcje powtarzają się np. 3 razy dziennie. Później ptaszki śpią obok siebie, dają sobie buzi ^^, wzajemnie się czyszczą. Nie wiem co się dzieję, martwię się, że samiec zrobi krzywdę samiczce. Czy miał już ktoś z was taki problem? :(

Przy okazji zapytam również o kwestię młodych ptaszków. Z młodej 4 chciałabym zatrzymać sobie parkę. Czy mogę trzymać rodzeństwo w jednej klatce? Oczywiście bez gniazdka.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 169 razy
Wysłany: 2018-07-24, 14:37   

samiec ma ochotę na następne lęgi, rodzeństwo może być razem w klatce, oczywiscie bez budki

Guren02 

Wysłany: 2018-07-24, 16:01   

AL napisał/a:
samiec ma ochotę na następne lęgi

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety, nie chcę już więcej młodych. Gniazdko musi jeszcze pozostać z młodymi, więc wychodzi na to, że samiec nadal będzie próbował złapać samicę? Co w takiej sytuacji zrobić? Oddzielić samca od rodzinki? Jest tak nachalny, że dziś w przypływie szaleństwa zrzucił (przez przypadek) dwa młode pisklaczki, które nie były gotowe na opuszczenie gniazdka.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-07-24, 17:43   

daj drugie gniazdo, materiał do budowy, jajka zabieraj, jak młode wyjda to zabierz oba, choć jajka będziesz znajdywał nawet w pojemniku z ziarnem, zeberki tak mają jak je najdzie na rozmnażanie to trudno to opanować :D

Guren02 

Wysłany: 2018-08-02, 10:01   

Cześć. Te moje zeberki są wyjątkowe i wyjątkowo mam z nimi problem...
Poprzednie rady pomogły (i bardzo dziękuję), jednak mam kolejny problemik. Moje młode zeberki już samodzielnie sobie fruwają, jednak jeszcze proszą o pokarm od rodziców (samodzielnie troszkę już próbują jeść). Od 2 dni, samica goni młode i wygania je na dół klatki. Tak mocno je atakuje, że lecą pióra w każdą stronę, zrzuca je z patyczków, dziobie. Karmi je tylko samiec, samiczki w ogólnie nie interesuje los młodych (tylko je atakuje). Zastanawiam się, czy nie oddzielić już młodych? Mam klatkę specjalnie kupioną na maluchy. Jak radzicie? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-08-02, 11:09   

samiczka je przegania bo będzie znosić nastepne jajka, klatka jest mała i młode nie maja gdzie odlecieć, w wolierze młode karmione są przez rodziców na ziemi a i młode zazwyczaj siedzą na dole w jakimś kącie

Odpowiedz do tematu