Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Października 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bawka
2018-08-09, 18:41
Co zrobić by kura usiadła na jajkach ? (zakwoczyła)
Autor Wiadomość
Hodowca Zwierzą 
Drób to moja pasja

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2018-08-02, 16:05   
   Nr Tel.: 666666666

Dobra zrobię tak jak mówisz nie dam jej jajek, a są jakieś sposoby do zmotywowania kurę by stała się kwoka bo jak pisałem potrzebuje kwoki wiem że można zostawiać jajka a są jeszcze inne sposoby by zmotywować ją ? I raczej bym już nie kupował kurek zwłaszcza rasowych bo nie mam jeszcze dla nich małego kurnika niechce aby kurczaki były mieszańcami choć mi to nie przeszkadza no ale jak będzie dużo tych kurczaczków to ludzie nie kupią bo nie rasowe... ( Chciałem mieć ok 5 rasowych kur) choc wiem że kupią ale zysk mały bo jak wydam na kurę i koguta rasowego ok. 100 zł i będą się mieszać z nioskami to tylko na tym strace, są sposoby by zmotywować kurę ?
Ostatnio zmieniony przez Hodowca Zwierzą 2018-08-02, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  

emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-08-02, 16:51   

Zmotywować to źle powiedziane. Można co najwyżej zachęcić. Jak kura w naturze ma zakodowane kwoczenie to usiądzie bez żadnych motywów. Na wiosnę można kupić jajka ceramiczne (albo inne takie które się nie psują) i na zachętę do gniazda włożyć. Wieczorem wyjmować te prawdziwe żeby się nie zepsuły. Jednak po Twojej wypowiedzi nie mogę zrozumieć czy kurczaki chcesz mieć dla siebie czy sprzedać?

Hodowca Zwierzą 
Drób to moja pasja

Wysłany: 2018-08-02, 16:52   

I dla siebie i sprzedać

emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-08-02, 17:01   

To jeśli chcesz się zająć rozmnażaniem to po pierwsze musisz wiedzieć że jeśli pod kurę położysz jajka od niosek to kurczaki które się wyklują nie będą dorównywać nieśnością rodzicom. To wynika z genetyki ale ja się na tym nie znam więc dokładnie nie wytłumaczę :D po drugie warto spróbować,tak jak napisałam, na wiosnę. Teraz już trochę za późno. Wiosenne kurczaki będą lepsze (zarówno pod względem zdrowia jak wyglądu) a co za tym idzie więcej ludzi się nimi zainteresuje.

Hodowca Zwierzą 
Drób to moja pasja

Wysłany: 2018-08-02, 17:03   

Aha dziękuję za odpowiedzi :)

Odpowiedz do tematu