Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 17 Sierpnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nauczyć ptaki jedzenia mieszanki jajecznej?
Autor Wiadomość
Canarihno 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2018-08-05, 14:50   Jak nauczyć ptaki jedzenia mieszanki jajecznej?

Witam,
Ostatnio zdecydowałem się podać własnoręcznie zrobioną mieszankę jajeczną moim ptakom. Niestety, ptaki jej nie jedzą. Być może wynika to z tego, że podałem ją dopiero drugi raz. Rezultat był taki, że falki wyrzucały go na dno klatki, amadyny wspaniałe w ogóle się nią nie interesują, a gołąbki diamentowe tylko kilka razy dziobnęły aby sprawdzić, co to jest. Czy jest jakiś sposób, aby nauczyć ptaki jeść ten pokarm? Przeprowadzam teraz lęgi u amadyn i gołąbków, więc jest on im bardzo potrzebny.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 169 razy
Wysłany: 2018-08-05, 15:14   

Canarihno, jaka to mieszanka ? z czego zrobiona, faliste i tak wolą gotowane jajko, samo bez dodatków, tylko rozdrobnione widelcem,a amadyny wola gotowe mieszanki

Canarihno 

Wysłany: 2018-08-05, 18:05   

Przepis pochodzi ze strony ŁSHKiPO. Ugotowane jajko dokładnie rozdrabniamy widelcem, dodaję trochę bułki tartej, rozdrobnione na mączkę skorupki kurze i kilka kropel oleju. Ja tylko nie dodaję soli, bo i tak jest jej trochę w bułce tartej. Spróbuję jutro jeszcze raz z samym jajkiem bez skorupek ( i tak daję sepię ), oleju i bułki tartej. Jeszcze mam kanarki, tylko że siedzą na razie na jajkach, ale o nie się nie martwię, bo każdy nowy przysmak jaki im daję, jedzą od razu.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 169 razy
Wysłany: 2018-08-05, 18:16   

to przepis za króla Ćwieczka, bułka tarta to zapychacz, nie ma żadnej wartości. Nie dodajesz soli ??? to nie wiesz, ze sól jest dla ptaków zabójcza ? żadnym ptakom nie podaje się chleba, a bułka tarta to też chleb a raczej zmiotki piekarnicze i stare zmielone pieczywo, sól uszkadza nerki, skorupki też nie są potrzebne, olej powoduje jełczenie całości, jak poleży kilka godzin w cieple

Canarihno 

Wysłany: 2018-08-06, 08:19   

Dziękuję za rady, ale proszę też o odpowiedź na temat. Nawet jak zrobię tylko samo jajko bez żadnych dodatków, to cóż z tego jak ptaki i tak nie będą go jadły lub wyrzucały na dno klatki?

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-08-06, 09:20   

Ptaki muszą się przyzwyczaić do danego pokarmu, nawet jeżeli wyrzucają pokarm jajeczny, czy inny pokarm z karmidła to i tak troszkę pokarmu zjedzą i z czasem będą go jadły coraz więcej. Ja z wygodnictwa przestawiłem swoje ptaki na suchy pokarm jajeczny (jajko w wysokich temperaturach szybko się psuje) na początku też go rozrzucały, ale po pewnym czasie przyzwyczaiły się i teraz nie mam problemów, suchy pokarm może być w karmidle nawet kilka dni i się nie psuje.

Canarihno 

Wysłany: 2018-08-06, 10:20   

Oto mi właśnie chodziło ;)
Dziękuję bardzo za pomoc.

Odpowiedz do tematu