Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Października 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BIANKA1
2014-04-05, 14:23
Zielononóżka polska--- pogaduchy
Autor Wiadomość
szymon11 
szymon11

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2018-08-05, 19:59   

Kuty nioski są dosyć duże wizualnie ważą ok. 2 kg. Zielononóżki jak i leghorny są mniejsze może wizualnie ale ważą około tyle samo,ale są smukłe i mają nie wiem jak to powiedzieć; pióra bardziej przy ciele. :hmm: Takie jest moje zdanie które ukształtowałem patrząc się na moje kury.

shutter 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2018-08-05, 20:15   

przyglądałam się tym zdjęciom powyżej, kaczuch póki co nie planuję :P a karmidło mam to żółte, nieco mniejsze. Mimo wszystko mam przeczucia, że to moje to będzie coś jednak mini. Porównując nawet upierzenie niosek bardziej puchate i leghorny właśnie pióra przy ciele, to te były mniejsze. Ich rodzice byli na gołe oko niżsi. Nawet dzieci mówiły- jakie te kurki małe. Nie planowałam ptactwa ozdobnego :) ale dzieci szczęśliwe, a ja jakoś to przeżyję, a na przyszłą wiosnę spróbuję zakupić z innego źródła :d
Ostatnio zmieniony przez shutter 2018-08-05, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  

przemo-196 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-08-06, 13:51   
   Nr Tel.: 605-884-444

Na moje oko Shutter masz zielononóżki, choć wielkość trudno ze zdjęcia określić :) swoich zwarzyć nie mogę, bo ich nie złapię- dzikusy. Ale one są mniejsze od zwykłej towarówki (kura nioska np. z targu) są to kury lekkie. U mnie 2 miesięcznym kurką dopiero obrączki na nogach się trzymają a zwykle ptaki miesięczne się obrączkuje. Ps. ładny ogonek ma ta jedna kurka z 3 zdjęcia po lewej stronie. Najlepiej kupić u hodowcy który obrączkuje swoje ptaki i pokazuje na wystawach.

shutter 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2018-08-06, 15:41   

przemo-196 dzięki. Teraz pokojarzyłam, że sprzedawca miał zaobrączkowane swoje dorosłe kury a jego żona mówiła mi, skąd je zwozili, ale nic nie pamiętam, bo szczególnie mnie to nie interesowało wtedy ;) wiem tylko, że mają to wszystko od ok roku i nie na szeroką skalę, tak raczej dla siebie, to co mi sprzedali to dzięki znajomemu wydulczane.
A kurki, czy będą czyste czy mieszańce to już tak się zadomowiły, że traktuję je jak swoje :D , po kilku dniach u nas są bardzo sympatyczne, dość odważne i zapowiadają się na towarzyskie... Mimo gabarytów nie dają się swoim starszym koleżankom. Nie będę ich na razie stresować i łapać, by zważyć, najmniejsza z nich na oko ma korpus trochę większy od gołębia, średnia jest ciutkę większa a kogucik powiedzmy prawie 2 razy taki. Jeszcze chyba robią tiu tiu kiedy chodzą, więc zdaje się, że to oznaka młodości. Poczekam do jesieni i pokażę co z nich wyrośnie :hmm:

edit
ps: marzy mi się jeszcze gęś garbatonosa, czy można ją trzymać w pojedynkę? Czy ktoś poleci mi źródło zakupu lub odsprzeda ew?
Ostatnio zmieniony przez shutter 2018-08-06, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  

przemo-196 

Wysłany: 2018-09-24, 21:04   

Młode zielononóżki z 2018r. Kogucik i kurka. Sorry za jakość zdjęcia ale nie chcą pozować są za młode i za bardzo płochliwe.

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2018-09-25, 21:01   

Przemek,
u koguta piękny grzebień. Bardzo rzadko spotykany mimo, że wpisany do wzorców.

przemo-196 

Wysłany: 2018-09-26, 17:15   

dziękuję Sroszkowski, żeby tylko się nie zmienił z wiekiem, ma wystawać do góry. Nie jestem pewien czy nie jest zaokrąglony w dolnej części oby nie (jak u Karzełka P.)
To jego zdjęcia, trudno mi się robi selekcje bo grodzę teren nowym płotem i kury biegają gdzie chcą, ale za pare dni sprawdzę grzebienie wszystkim dokładnie:)
Jeszcze fotka jedne ze starych kur z grzebieniem do góry.

Odpowiedz do tematu