Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 20 Października 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurnik elektronika
Autor Wiadomość
kurka smakoszka 
rolnik amator

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-09-30, 18:16   Kurnik elektronika

Witajcie. Mam na imię Mariusz i od paru lat czytam forum i nadszedł czas by pochwalić się swoim kurnikiem. Urodziłem się w dużym mieście, dzieciństwo a później wakacje spędzałem na wsi u dziadków, stąd zapewne ciągoty na wiejskie klimaty. Kilkanaście lat temu przeprowadziłem się na wieś, wiadomo remont domu, dzieciaki itd. na nic nie ma czasu. W tym roku podjąłem z synem decyzję o rozbudowie naszego małego kurnika. Jajo ze jestem elektronikiem kurnik będzie miał trochę rozwiązań nietypowych jak na amatorskie warunki, czas pokaże. Produkty z kurnika zaopatrują całą naszą rodzinę i znajomych, popyt jest duży więc decyzja o rozbudowie obecnego jest mam nadzieję trafiona i będzie cieszyć oraz zasili domowy budżet w parę złotych Tyle tytułem wstępu.

Założenia:
- stado niosek 100-150 szt.
- kurnik 35 m2 murowany ocieplony styropianem 15 cm, dach styropapa lub płyta płyta warstwowa.
- wybieg ok 600 m2

Z racji że w zawodowo pracuję średnio 10 godzin dziennie budowa odwleka się niemiłosiernie. Przy kurniku mogę poświęcić praktycznie tylko weekendy więc budowa trochę potrwa.
W sierpniu razem z synem rozpoczęliśmy uzbrajanie i grodzenie terenu. Udało się zakupić na portalu ogłoszeniowym używane przęsła ogrodzeniowe o wymiarach 250x250 cm. Z racji że mamy problem z lisami dzięki polityce ekoterrorystycznej przęsła zakopujemy w miarę możliwości na głębokość 30-40 cm co utrudni podkopywanie.

Na wybiegu posadzone są krzewy i drzewka owocowe które zapewnią dodatkowe schronienie dla kur. W przypadku skutecznego podkopu planuję jeszcze dołożyć płytki chodnikowe wokół ogrodzenia. Ponad 2 metrowy płot mam nadzieję skutecznie zabezpieczy stado.

W fundamencie płotu poprowadzone zostały:
- rura STABO pp 32 mm dla doprowadzenia wody
- przewód elektryczny dla zasilania lamp oświetleniowych i ewentualnych urządzeń elektrycznych
- przewód UTP dla monitoringu oraz zdalnego zarządzania np. karmnikiem, zaworem wodnym, zamykaniem kurnika.

Tyle na obecną chwilę. W miarę postępów prac postaram się na dodawanie nowych informacji.

Odpowiedz do tematu