Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 20 Października 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Sophora prostrata "Little Baby" (Perełkowiec)
Autor Wiadomość
emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-10-09, 21:10   Sophora prostrata "Little Baby" (Perełkowiec)

Witam
Jako że forum skupia się głównie na naszych skrzydlatych podopiecznych ale i innych zwierzętach nie będę za bardzo rozwijać tematu. Nie mniej jednak poszukuję osób które od dłuższego czasu posiadają tą roślinę i mają z nią trochę doświadczenia. Ze względu na mało informacji w internecie nie wiem czy mogę ją przyciąć i kiedy oraz w jakiej ziemi sadzić. A może ktoś ma doświadczenie z podobnym gatunkiem?
Proszę więc osoby posiadające pewne doświadczenie o pomoc początkującej ;)
Pozdrawiam

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-10-10, 10:02   

Sophora prostrata "Little Baby"
Listki bardzo drobne, skrętoległe, ciemnozielone, z wierzchu błyszczące, pędy poskręcane.
Osiąga maksymalną wysokość do 1,5 m.
Kwitnie od czerwca do sierpnia. Kwiaty w kolorze żółtym, motylkowate.
Roślina pochodzi z Nowej Zelandii.
Rośnie bardzo wolno w formie naturalnego bonsai, nie wymagającego specjalnego formowania.
Warunki uprawy:
Stanowisko słoneczne lub półcieniste.
Znosi spadki temperatury do -10°C, jednak zaleca się w naszym klimacie roślinę uprawiać w doniczce.
Od wiosny do jesieni uprawiać na zewnątrz natomiast zimę przechowywać należy w chłodnym, widnym pomieszczeniu, nie zapominając oczywiście o podlewaniu.
Gleba przepuszczalna, średnio wilgotna. Nie należy przelewać, ani też przesuszać.Zaleca utrzymywanie się stale lekko wilgotnego podłoża.
Nawożenie w okresie od maja do sierpnia raz w miesiącu nawozem do roślin zielonych.
Nie wymaga przycinania.

emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-10-12, 11:09   

Czytałam już ten teks. Piszą że nie wymaga przycinania. Jednak ludzie formując z niej bonsai muszą ją przyciąć. Zaś w sklepie na etykiecie pisze nie przycinać. A u mnie tak mocno się rozgałęziła że powoli brakuje jej miejsca. Także nadal nie wiem :/

Odpowiedz do tematu