Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 17 Grudnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Białe przebarwienia na piórach.
Autor Wiadomość
JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2014-08-24, 11:30   Białe przebarwienia na piórach.

Spotkałem się już nie pierwszy raz z takimi osobnikami jak ten kogut na zdjęciach. Jak widać widoczne są u niego białe przebarwienia. Szczególnie dużo ich jest na piórach I rzędu. Poza tym na ogonie i mała ilość na piersi. Dodam że od czterech pokoleń do tyłu nie było na pewno w stadzie kur pstrych. Rodzice koguta to karzełki polskie pomarańczowoszyje. Poza tym ojciec tego koguta miał małą ilość właśnie białych przebarwień w skrzydle, lecz został włączony do stada ze względu na inne wybitne cechy.
Praktycznie zawsze takie ptaki eliminowałem. Po części dlatego że w "Amatorskiej hodowli kur" wyczytałem że jest to duży błąd jeśli pióra mają taką skazę.
W tym momencie zastanawia mnie czym taka wada może być spowodowana i czy jest to bardzo dziedziczne?
Dodam że z moich doświadczeń wynika że jest dość dobrze dziedziczone ponieważ od tego koguta odchowałem około dziesięciu kurcząt. Po jakiejś tam wcześniejszej selekcji zostało 5 sztuk z czego dwa koguty i jedna kura mają ową wadę w mniejszym lub większym stopniu. Jaki są wasze doświadczenia? Spotkaliście się z tym, czy nigdy na to może nie zwracaliście uwagi? Będę wdzięczny za każdą radę.
Zdjęcia niestety przez serwer zewnętrzny. Nie mogłem wstawić mimo ciągłego zmniejszania. Ciągle wyskakiwał taki błąd: Załącznik-obraz musi być mniejszy niż 800 pixeli szerokości i 600 pixeli wysokości

Ostatnio zmieniony przez JABOL1986 2014-08-24, 11:32, w całości zmieniany 2 razy  

betka 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-02-14, 22:56   
   Nr Tel.: 607-283-770

Witam trochę po czasie, ale takie przebarwienia u moich włoszek pomarańczowoszyich pojawiły się przy selekcji na kolor.Wydaje mi się, że to podobny proces jak eumelanizacja[ ciemnienie koloru,aż do czarnego] tylko postępujący w odwrotnym kierunku. Po trzech latach miałem kilka młodych wyglądających jak porcelanowe. Ale po pierzeniu częściowo te przebarwienia znikały.

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-11-30, 20:09   

Nie mam odpowiedzi na postawione pytanie. Ogólnie jest taka zasasa, ze jesli jakas cecha jest " zwalczana z urzedu" przez wzorce, to mozna przyjac ze jest odziedziczalna. Ciekawiloby mnie tutaj, czy pióra po wyrwaniu czy wypierzeniu tez maja takie same odbarwienia. Biale lotki 1 rzedu u mlodych ptaków czarnych to czeste zjawisko u ras sródziemnomorskich.

mkaczmarczyk 
Marek Kaczmarczyk

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2018-11-28, 21:33   

Podobne zjawisko zauważyłem u moich kur wielkanocnych w czarnej barwie. Obecnie przekrzyżowałem je z australorpem i jakieś 30 % kurczaków ma w mniejszym lub większym stopniu białe lotki. Pozostałe czysto czarne. U dorosłych wielkanocnych ta biel się nigdy nie przebarwiła.

Odpowiedz do tematu