Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 17 Grudnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkodzioby garbonos polski. Tzw.garbonos-orlik.
Autor Wiadomość
ernestlen 

Województwo: mazowieckie
  Wysłany: 2018-07-06, 18:09   Orzełek polski

Witam wszystkich miłośników orzełka . W załączeniu fotki mojego małego stada .
Kod:
Ostatnio zmieniony przez ernestlen 2018-07-06, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  

ernestlen 

Wysłany: 2018-07-06, 19:12   Orzełek polski

c.d[/b]

ernestlen 

Wysłany: 2018-07-06, 19:19   Orzełek polski

c.d.

ernestlen 

Wysłany: 2018-07-06, 19:25   Orzełek polski

c.d.

ernestlen 

Wysłany: 2018-07-06, 19:29   Orzełek polski

c.d.

ernestlen 

Wysłany: 2018-07-06, 19:54   Orzełek polski

c.d.

adon 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2018-11-15, 23:32   
   Nr Tel.: 512-921-557

Orzełki polskie z Wystawy Garwolińskiej 2018. Zaprezentowano 4 sztuki. Na giełdzie było tylko kilka czerwonych i białych. W tym roku się zawiodłem na garwolińskiej giełdzie. Ostatnia nadzieja jest w Warszawskiej Wystawie.

adon 

Wysłany: 2018-12-01, 17:18   

Coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że orzełek jest to rasa regionalna, charakterystyczna w dużej mierze dla regionów na północ od rzeki Wieprz i na wschód od Wisły. Oczywiście są również hodowcy w innych zakątkach Polski, ale z moich obserwacji wynika, że najliczniej występują właśnie tutaj, chociaż ich liczba przestaje przekładać się na jakość. Ciągle słyszę, że coraz trudniej jest kupić dobrej klasy materiał rozpłodowy. Kilku hodowców w tym roku zrezygnowało już z hodowli, chociaż Oni preferowali ptaki na dłuższych głowach z wysokimi czołami. Tutaj właśnie powstaje rozłam na dwa nurty hodowlane. Hodowców klasycznych orzełków, czyli ptaków na okrągłych główkach i tzw. garbinosów, które prezentowane są jako orzełki, a ich głowy są podłużne i z wybiciami. Mimo tego, że jest wielu chętnych na dobrej klasy orzełki, problem tkwi nie w tym, że ciężko wyhodować młode, ale w tym, że trudno uchować bardzo dobre młode, które będą wyglądem przypominać rodziców, a nawet żeby były lepsze od nich. Mam tylko nadzieję, że starzy hodowcy znajdą dla tej rasy następców, a młodzi zadbają żeby rasa przetrwała dla następnych pokoleń.

(Chciałem dodać kilka zdjęć ptaków na przyszły sezon lęgowy, ale nie mogę ich załączyć).

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2018-12-09, 18:35   

Jakie miejscowości czy większe miasta masz na myśli pisząc na północ od rzeki Wieprz i na wschód od Wisly? Co do tzw.orzełków to w moich stronach zachodnia małopolska gołębie te znane były pod nazwą ,,śląskie" tak mówiło się na nie u nas. Występowały w trzech kolorach najbardziej popularne były żółte później czerwone i sporadycznie czarne matowe.Kiedyś były to gołąbki bardzo popularne swego czasu panował na nie mały boom ceny też na owe czasy i jak na gołębie bez wzorca były spore.Teraz nie widuje ich wcale.Co do zamieszczania zdjęć w galerii to jest chyba awaria serwera.
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2018-12-09, 22:16   
   Nr Tel.: 660803277

Śląskie to zupełnie coś innego. O wiele większe, inna głowa, silnie rozbudowane woskówki, u starszych osobników wyglądające jak u brodawczaka staropolskiego , podobne " okulary" i obowiązkowo - żabot jak u mewki. Występują w kolorach - niebieski z pasami, niebieski groch, czerwono płowy, czerwony groch, rzadziej - czerwony dominant i żółty dominant.
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2018-12-09, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

adon 

Wysłany: 2018-12-10, 14:43   

merx, większość hodowców mieszka w małych miejscowościach, ale jeśli chodzi o jakieś charakterystyczne miasta i ich okolice to np. Kock, Łuków, Radzyń Podlaski, Ryki, Dęblin, Łomża ( i okolice), Siedlce, Stoczek Łukowski. Znam jeszcze inne lokalizacje gdzie są ładne ptaki, ale to już raczej "samotne" hodowle na mapie Polski. Podałem taki zakres granic gdzie najłatwiej spotkać te ptaki w hodowlach i na targach. Giełdy w Zwoleniu, Radomiu są za Wisłą i tam już ciężko spotkać coś godnego uwagi, w Michowie, Lublinie, Markuszowie to samo. Najbardziej charakterystyczny wg. mnie jest targ w Kocku w trzecią niedzielę miesiąca.

Odnośnie śląskich są jeszcze podobno białe, ale są mało atrakcyjne.

Zdjęcia orzełków zamieściłem na forum strony http://www.golebnik.pl/

http://www.forum.golebnik...84727996#p66678
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-12-10, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2018-12-10, 23:44   
   Nr Tel.: 660803277

Białe śląskie miałem okazję widzieć. Nie wiem, czy wszystkie, ale akurat te, kupione przez kolegę kilka lat temu, wyglądają, jakby miały sporą domieszkę bagdety ostrawskiej. Kupił je przez internet od kogoś z okolic Tarnowa.

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2018-12-12, 18:35   

kgrzelinski napisał/a:
Śląskie to zupełnie coś innego. O wiele większe, inna głowa, silnie rozbudowane woskówki, u starszych osobników wyglądające jak u brodawczaka staropolskiego , podobne " okulary" i obowiązkowo - żabot jak u mewki. Występują w kolorach - niebieski z pasami, niebieski groch, czerwono płowy, czerwony groch, rzadziej - czerwony dominant i żółty dominant.
Faktycznie głowa nieco się różni ,co prawda woskowki były rozbudowane ale czy obwódki oczne aż tak bardzo?Myślę że to raczej bym zapamiętał bo zawsze mi się to u gołębi podobało. Natomiast nie kojarzę żabotu.
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

Odpowiedz do tematu