Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 09 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ziemniaki, buraki i marchew
Autor Wiadomość
Qsa 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2012-10-03, 18:12   

Ja paruje buraki, daję same lub ze śrutą ze zboża.

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2012-10-03, 20:28   

Tylko pamiętajcie, że buraki zawierają większe ilości kwasu szczawiowego, więc nie można ich podawać w dużych ilościach, zwłaszcza pisklętom. Więcej zawierają liście, ale korzeń też ma spore ilości.

Pozdrawiam,
Joanna

gwozd 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2012-11-29, 08:30   

Ziemniaki podaje gotowane, gniecione, wymieszane z osypką(pszenica, jęczmień, łubin) z niewielkim dodatkiem dolfosu. Jak jest ciepło trzeba robić takie porcje żeby szybko zjadły bo łatwo psuje się. Czasem też gotuje obierki, kurom też smakują ale trudniej to zgnieść z osypką żeby uzyskać jednolitą konsystencje.
Czasem zimą trę na tarce buraki ćwikłowe i marchew ale to jest pracochłonne i zazwyczaj nie chce mi się :ops: jak jest dużo śniegu i mróz kury siedzą zamknięte w kurniku podaje im przekrojone buraki i marchew, również buraki cukrowe. Nie nudzą się wtedy, mają czym się zająć.
Teraz mają do dyspozycji dynie i cukinie :D

DaFViD 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-12, 03:56   

Czy gotowane ziemniaki mogę podawać kurom jedwabistym? Spotkałem się z opinią jednego hodowcy że nie należy im podawać gotowanych ziemniaków
Ostatnio zmieniony przez DaFViD 2019-01-12, 03:58, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-01-12, 20:12   
   Nr Tel.: 601 654 364

Można.
Trzeba uważać, jak przy podawaniu ptakom ziemniaków w ogóle i jak przy podawaniu ziemniaków innym kurom - głównie chodzi o świeżość i o to, żeby to nie były ziemniaki z zazielenioną skórką i z kiełkami (trująca solanina).
Ziemniaki podajemy raczej jako paszę "przeżyciową" - spoczynkową - przed sezonem nieśnym lub rozrodczym, paszę bardziej energetyczną - zimą oraz wtedy, kiedy chcemy skarmić jakieś drobniejsze frakcje (mąki, otręby itp.).
Oczywiście zawsze tylko świeżo ugotowane i tylko tyle, ile ptaki zjedzą w ramach jednego posiłku.

W przypadku jedwabistych trzeba zwrócić uwagę na brudzenie bród i czubów, jak każdą paszą wilgotną :)

DaFViD 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-12, 21:44   

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie od jutra dieta urozmaicona w ziemniaczki :) . A czy jest coś na co muszę zwrócić szczególną uwagę przy karmieniu tych kurek (jestem początkujący w hodowli drobiu a w szczególności silek).

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-01-12, 21:57   
   Nr Tel.: 601 654 364

DaFViD napisał/a:
na co muszę zwrócić szczególną uwagę przy karmieniu tych kurek

Chodzi o to, żeby się nie brudziły - okolice oczu i otworów nosowych oraz o to, żeby się nie otłuściły - bo nie będą się nieść. Trzeba mieć na uwadze masę ciała kurek i kontrolować ją co jakiś czas :)

Odpowiedz do tematu