Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Stycznia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Starodawny wywrotek polski,tzw.fajfer lub wejfer.
Autor Wiadomość
Rogas 

Województwo: kuj-pom
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2019-01-05, 18:42   

Sebastian 17 napisał/a:
Żęby uzyskać fajfra tarczowego też nad tym myślałem ale najpierw fajfer musi wywracać 15 razy a potem krzyżówka z mewką wiejską i selekcja pod kątem kształtu głowy, brak szabotu i najważniejsze pod kątem fikania :d

Co za bajki wymyślasz to w głowie najstarszym hodowcom się nie mięści :aniolek:

Sebastian 17 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2019-01-05, 18:46   

Jest dobrze napisane że w każdym regionie jest inny typ fajfra ;) a w moim jest taki jak ja posiadam to od teraz swoje będę nazywał Wywrotkiem Mieleckim i będzie ok wywracają tak mają ujednolicone cechy przestanie mnie już Pan gnębić xd

Rogas 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2019-01-05, 18:48   

Ale ja Cię nie gnębię prubuję wyprowdzić tylko z błędu na moje możesz nazwać je nawet Minionki niczego to nie zmieni :hmm:
Jakie to cechy mają ujednolicone oprócz pstrokacizny?
Ostatnio zmieniony przez Rogas 2019-01-05, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 128 razy
Wysłany: 2019-01-05, 19:08   
   Nr Tel.: 601 654 364

Sebastian 17, nie daj się. Hoduj :)

Jeżeli zrobimy założenie, że fikające gołąbki są przodkami wywrotków wschodniopruskich i mazurskich to raczej były to ptaszki z łapciami. Natomiast jest też grono hodowców, których ptaki kojarzy się z maściuchami - tu nie ma miejsca na łapcie. Oczywiście - stosując nazewnictwo rodem z języka niemieckiego - fajfer czyli ten jak werfer - wywrotek - to ten z łapciami, a koziołek czyli purzel to ten bez łapci, jak maściuch. Ale mi się wydaje, że ważny jest region kraju - im bliżej Lwowa (maściuchy) - fikane mają bose nóżki, a im bliżej Pomorza czy dawnych Prus Wschodnich (wywrotki) - mają łapcie. I tyle.
Wzorca nie ma. Każdy hoduje, co uważa za stosowne - ptaki, które mu odpowiadają - takie, na jakie znajduje amatorów.

Sebastian 17 

Wysłany: 2019-01-05, 19:59   

Pani Bawko ma Pani absolutną rację :D Panie Rogas bo Pan widzi tylko kolor heh one mają taką samą budowę kształt głowy koronke z rozetami bose itp. Z resztą te ptaki nie są rok dwa chowane u nas ale już takie miał mój dziadek siwe siwe białoloty i pstre tak samo i sąsiady z wioski ;) więc to nie mój wymysł
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 17 2019-01-05, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  

Rogas 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2019-01-06, 13:06   

Bawka napisał/a:
Rogas, "punkt karny" - ostrzeżenie.
Prosiłam o mniej emocji w postach.

Gdyby każdy bardziej doświadczony hodowca tak traktował młodszych, większość dałaby sobie spokój z ptakami.
Nieładnie. Powinniśmy dbać o młodych hodowców, a nie ich zrażać.

Pani Bawko nieładnie długo tu nie zaglądałem a dziś jestem po raz ostatni to że kolega nie wie o czym pisze to oczywiste usiłowałem tylko wyprowdzi go z błędu samym zapałem niewiele się zdziała w hodowli a jeśli działania idą w złym kierunku co widać w przypadku kolegi tym gorzej
Większosć forów o gołębiach jest martwa ze względu na takich narcyzów jak kolega którzy uważają że wsystkie rozumy pozjadali nie znają takich pojęć jak selekcja moim zdaniem kolega ma zbyt małą wiedzę by cokolwiek w tej materii osiągnąć a jego posty tylko mnie w tym utwierdzają Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 128 razy
Wysłany: 2019-01-06, 13:20   
   Nr Tel.: 601 654 364

Szkoda.
Przypomnę jednak, że jak Pan zaczynał te pięć lat temu i zadawał wiele pytań na tym forum, nie spotkał się z krytyką. Raczej były to rzeczowe, merytoryczne odpowiedzi, niosące wiele informacji, pomocne. Właśnie takie posty ożywiają forum i są jego treścią.

Sebastian 17 

Wysłany: 2019-01-06, 13:35   

Panie Rogas czemu Pan opuszca te forum :?: Ja od Pana nie usłyszałem konkretów tylko typu powiedzenie że koki czemu są nimi powiedz mi Pan :/ Selekcje prowadzę pod kątem ich lotu zdj potem wstawie ja niewidzę różnicy może jedną moje nie mają łapci i są w większości pstre o to Panu chodzi :P Nie jestem narcyzem ten medal ma dwie strony popatrz Pan na sb ;) u mnie tak te wywrotki wyglądają może to inna rasa jak sam Pan napisał co region to inny typ Fajfra ;)

momo1351 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2019-01-06, 16:59   

Odosnie wygladu fajfra .. to fakt ze rozne rejony polski i rozne gołębie pod ta nazwa ... rozne fenotypu itp ale jest cecha która je wszytskie laczy wywracanie .Nie kiedy bosonogie fajfry sa nazywane "tripelami" Ja osobiscie uwzam ze typowym fajfrem jest gołab bosonogi który odzroznia je od wschopruskich wywrotkow w typie lotnych i taki typ bosonogi powiniem byc promowany . Druga kwestia a skad Sebastian ma kupic ptaki do rejestracji i selekcji ? Z nieba ich nie wezmie a na rynkach czasem sie trafiaja ładne sztuki wywracajace

Sebastian 17 

Wysłany: 2019-01-06, 17:10   koczki

Obiecałem zdj proszę oto one Panie Rogas niech Pan się przyglądnie są powtarzalne maja ta samą budowę kształt głowy koronkę z rozetami i młode wychodzą takie same więc już można tu mówić o rasie że są pstrokate to nic najpierw ważniejszy jest lot a nie wygląd

Sebastian 17 

Wysłany: 2019-01-06, 17:13   c.d

c.d

Sebastian 17 

Wysłany: 2019-01-06, 17:16   c.d

c.d

Sebastian 17 

Wysłany: 2019-01-06, 17:18   c.d

c.d

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2019-01-12, 23:23   
   Nr Tel.: 660803277

Jedni nazywają kaczkę piżmową "pekinką", inni białogłówkę gumbińską "krakowiakiem", co w obydwu przypadkach wcale mądre nie jest. W moich stronach jest mnóstwo kaczek piżmowych, hodowanych zarówno na fermach, bo to "kacze zagłębie", jak i w przydomowych gospodarstwach, ale chyba z 90% miejscowych nie ma pojęcia, że są to kaczki piżmowe, bo od dziesięcioleci przyjęła się lokalna nazwa "kaczka francuska". Rzekomo nazwa pochodzi od tego, że pierwsze kaczki tego typu pojawiły się u nas w latach 50-tych , sprowadzone przez spółdzielnie drobiarskie właśnie z Francji. Inną ciekawostką jest to, że mulardy powszechnie nazywane są "kaczko-gęsiami" i jest mnóstwo ludzi, którzy są święcie przekonani, że pochodzą z krzyżówki kaczki z gęsią, co chętnie podtrzymują handlarze, sprzedający kaczęta na bazarach. jest to ich 'chwyt marketingowy", mający nakręcić popyt, bo rzekomo " rosną równie duże jak gęsi, od których pochodzą". Tak to niewiedza, głupota czy ordynarne oszustwo, utrwalane przez lata, stają się "tradycją".

Sebastian 17 

Wysłany: 2019-01-14, 12:09   

Panie Kgrzeliński ma Pan jeszcze te fajfry :?: :d

Odpowiedz do tematu