Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 16 Lutego 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Szok -Takie sprawy tylko na fejsie
Autor Wiadomość
renuard 

Województwo: slaskie
Wysłany: 2019-01-24, 22:49   

Jerzy Cwik, a dziękuję. Pewnie bocian przynosił moim ptakom pisklęta.

Mimo wszystko pozdrawiam. 😂

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2019-01-25, 00:14   
   Nr Tel.: 502108250

Osobiście sądze, że nigdy pan nie odchował, żadnej nimfy, mimo, że to bardzo łatwe w rozmnażaaniu ptaki i już za Gierka ich cena była bardzo niska i były do kupienia w kazdym sklepie zoologicznym. Jak było za Gomułki, to nie wiem, bo wtedy jeszcze ich nie hodowałem.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 171 razy
Wysłany: 2019-01-25, 15:33   

z tym się zgadzam, pierwsze nimfy miałam ze 40 lat temu i nigdy nie słyszałam o takim sposobie ich hodowli, że samiec tylko na pokrycie :D czyli renuard Ty wtedy miałeś 12 lat i nie sadze, że już hodowałeś nimfy

renuard 

Wysłany: 2019-01-26, 00:00   

AL, a gdzie ja pisałem, ze pożyczałem samczyka tylko na pokrycie?😳. Proszę Cię bardzo czytaj ze zrozumieniem. Mając tyle lat co Ty podobno hodowałaś nimfy, ja miałem tylko faliste.
Jerzy Cwik, na przełomie lat 70/80 w naszym mieście nie było sklepu zoologicznego. Najbliższe w Bielsku. Oj na darmo szukałbyś tam nimf. Kanarki, ryżowce i faliste. W moim najbliższym otoczeniu nikt nie hodował nimf. Co niektórzy posiadali pojedyncze egzemplarze przywiezione ze Śląska. Ja miałem (wtedy) samiczkę. I uwierz, ze pożyczając od drugiej osoby osobnika płci przeciwnej, stwarzając im stosowne warunki, można dochować się potomstwa papug zwanych nimfami.

To tyle na Wasze ujadanie. I zawsze czytajcie ze zrozumieniem.

Pozdrawiam serdecznie😘

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2019-01-26, 00:21   

Na targowisku w Chorzowie za Gierka mozna było kupć skolko ugodno nimf, a nawet już inne rzadsze papugi, ale te wtedy rzadsze nabywalo się w Cieszynie. Z Nimfami w kazdym razie nie było większego problemu.
Odchowy rozdawało się dzieciom? a ptaka do pary trzeba było pozyczac od znajomego??? :?: :?: :?:

renuard 

Wysłany: 2019-01-26, 00:41   

Panie Profesorze, aby odchowy rozdać dzieciaczkom, najpierw musiał byc „tatuś” i „mamusia”. A ze „tatusia” nie było, musiało się go pożyczyć na czas „odpowiedni”.

No prościej już się chyba już nie da. Jeszcze raz proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 171 razy
Wysłany: 2019-01-26, 10:07   

ale takie pożyczanie to nie to samo co pożyczanie na " pokrycie " bo aby doszło do kopulacji to ptaki muszą stworzyć parkę , zaakceptować budkę- to nie są psy, gdzie do suki w okresie cieczki doprowadzasz samca i sprawa załatwiona. u nimf nim dojdzie co do czego to trzeba na to czasu, ten " czas odpowiedni " może trwać kilka m-cy. Nie da się pożyczyć samca nimfy na dzien lub nawet tydzień w celu prokreacji :P

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2019-01-26, 10:09   

ale wymiana ptaków między hodowcami, to jest częsta praktyka, z tym, że zazwyczaj nie w formie wypożyczeń a zamiany. Nie wiem, po co pan takie oczywistości napisał, w miejscu w którym krytykował pan dobre wyjaśnienia kolezanki, jak gdyby nie miała racji???
Ostatnio zmieniony przez Jerzy Cwik 2019-01-26, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu