Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 16 Lutego 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wyborze jednej z trzech papug
Autor Wiadomość
Noah 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-03, 11:25   Pomoc w wyborze jednej z trzech papug

Witam. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie chęć zakupienia papugi i po sprawdzeniu kilku różnych gatunków zostały trzy, które mnie najbardziej interesują: ara kasztanowoczelna (Ara severa), afrykanka czerwonoczelna/kongijska (Poicephalus gulielmi) oraz amazonka ekwadorska/liliowa (Amazona lilacina).

Mieszkam w mieszkaniu posiadającym około 38 metrów kwadratowych, gdzie kuchnia połączona jest z pokojem. Lokum znajduje się w kamiennicy i dlatego zastanawiam się, który z powyższych ptaków nadawałby się najbardziej do takiej lokacji. Ponadto przez około 8 - 9 godzin papuga będzie musiała przebywać sama, a i nam zależy na tym, aby kiedyś powiększyć rodzinę (piszę o tym, ponieważ z tego co wiem niektóre gatunki źle znoszą sytuację, kiedy zmienia im się "stado"). Wiem, że ptaka da się pewnych rzeczy nauczyć jak i to, że każdy jest inny i osobniki tego samego gatunku mogą się diametralnie różnić od siebie. Chciałbym jednakże zasięgnąć Waszej opinii, ponieważ jest to decyzja na lata zważywszy na to, ile lat żyją papugi.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-02-03, 20:30, w całości zmieniany 2 razy  

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 171 razy
Wysłany: 2019-02-03, 15:39   

amazonki i ary bywają głośne, nigdy nie ma pewności, że ptak zaakceptuje w póżniejszym czasie rodzinę, amazonka zazwyczaj wybiera jedną osobę, ostatnio na f pewna kobieta ma problem, amazonka atakuje ją i dzieci a toleruje jedynie męża

Noah 

Wysłany: 2019-02-03, 23:37   

AL właśnie dlatego wolę zasięgnąć opinii kogoś bardziej doświadczonego, bo zazwyczaj zarówno ary jak i amazonki przedstawia się w pozytywnym świetle, a mało osób mówi również o ciemnych stronach papug. W przypadku amazonek czy gatunek ma jakiś większy wpływ na to, czy dany osobnik zaakceptuje więcej osób, czy to raczej zależy od osobowości danego osobnika oraz odpowiedniego wychowania?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 171 razy
Wysłany: 2019-02-04, 15:53   

nawet nie od wychowania, tylko od cech konkretnego ptaka, bo może być przyjazny gdy młody a jak dorośnie to będzie akceptował tylko jedną wybraną osobę

Namor 

Województwo: Kujawsko - pomorskie
Wysłany: 2019-02-05, 23:50   
   Nr Tel.: 606-261-867

Żadna z wymienionych wyżej gatunków papug nie nadaje się do trzymania w mieszkaniu o powierzchni około 38 metrów kwadratowych znajdującego się w kamienicy. Pozostawione na około 9 godzin same, będą się wydzierały niesamowicie, stając się nieznośnymi dla sąsiadów. Narazisz się tylko na znaczne koszty, bo to gatunki stosunkowo drogie, a po kilku miesiącach czy kilku latach będziesz musiał się takiego ptaka za psie grosze, aby mieć spokój w swoim domu i z sąsiadami. Kto twierdzi inaczej, zachęcając Ciebie do kupna jednego z tych gatunków jest tylko naciągaczem chcącym zarobić na Tobie. Są oczywiście gatunki ptaszków, które są stosunkowo ciche i nadają się do trzymania w takich warunkach, ale nie będę ich tu wymieniał, aby nie być posądzonym o krypto reklamę.

Noah 

Wysłany: 2019-02-07, 21:15   

@AL rozumiem i dzięki. Czyli krótko mówiąc dopiero z czasem okaże się jaki będzie z niego osobnik.

@Namor przez ostatnie parę dni poszukałem trochę więcej informacji na temat tych ptaków i o ile w przypadku amazonki i ary faktycznie tak jest, to ponoć kongijki są pod tym względem bardziej opanowane. Spotkałem się też ze stwierdzeniem, że ptaka można nauczyć tego, że kogoś nie ma przez 8 godzin i on się do tego przyzwyczai, ale nie wiem ile jest w tym prawdy. Oprócz tego moją uwagę przykuły też ostatnio piony, które mają opinię cichych oraz spokojnych ptaków, ale nie wiem ile jest w tym prawdy.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-02-07, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

Namor 

Województwo: Kujawsko - pomorskie
Wysłany: 2019-02-07, 23:57   
   Nr Tel.: 606-261-867

Piona właśnie jest najbardziej spokojna, więc najlepsza byłaby do mieszkania w kamienicy. Może nie jest tak barwna jak w/w przez Ciebie gatunki, ale wychowana od małego byłaby wdzięcznym towarzyszem życia.

Odpowiedz do tematu