Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 21 Września 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeździec albański - prawdziwy król Albanii
Autor Wiadomość
momo1351 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2019-02-06, 01:10   Jeździec albański - prawdziwy król Albanii

Od dłuższego czasu moja uwaga w temacie gołębiarstwa jest skupiona wyłącznie na rasach akrobatycznych i złodziejach. Można powiedzieć, że uwielbiam rasy, które potrafią coś pokazać oprócz wyglądu. Rasy ozdobne o pięknym wyglądzie i łatwo dostępne bardzo szybko mnie nudzą ... No cóż, o gustach się nie dyskutuje. W mojej hodowli obecnie znajdują się: garłacz wywrotny, kumru, takla mardin - orginalna linia z Turcji, bije bakijskie, w tym tez kilka sztuk 100% armeńskich oraz szczekatyje (piegowate).... Ostatnio na jednej z albańskich grup na portalu facebook pojawił się mój filmik z garłaczami wywrotnymi. Autor posta przedstawiał je jako swoje gołębie i cenił sobie po 100 euro za parę. Na grupie posypały się komentarze zachwytu nad tą rasą i to dosłownie, co mnie bardzo cieszy, ale nie mogłem tak tego zostawić. Musiałem te kwestie wyjaśnić jak najszybciej i dzięki temu zajściu, udało mi się nawiązać kilka kontaktów z albańskimi hodowcami. Albańscy hodowcy są trochę jak hodowcy z Macedonii czy też z Grecji - upatrzyli sobie jedna rasę i tego się trzymają pokoleniami. Wiadomo, przewijają się inne rasy, ale główną rasą jest własnie rasa jeźdźców albańskich w 3 odmianach: czubate (z goździkiem), dwuczube oraz głodkogłowe. Po dłuższej rozmowie dowiedziałem się, że hodowcy z Albanii są zainteresowani naszą unikatową rasą ze względu na to, że oni nie lubią ras lotnych, dla nich kanonem piękna u gołębia jest - jak to mówią Hiszpanie - "praca na dachu ". Uwielbiają piękną grę swoich samców, które uwodzą samice. Uwielbiają to, jak gołąb mocno bije w skrzydła, a garłacze wywrotne takie są. Dodatkowo albańska rasa ma silny dość temperament, który mogę porównać do hiszpańskich złodziei, a do tego podczas zalotów podlatują za samicą bijąc w skrzydła, próbując dogonić uciekającą wybrankę. Najlepszych zobrazowaniem będzie, jak podam link do jednego podesłanego filmu, który pozwolili bym wstawił na swój kanał na youtubie. Wracając jednak do rozmów polsko-albańskich, które idą w kierunku wymiany naszych gołębi. Może się całkiem niedługo okazać, że ta rasa albańska idealnie wkomponuje się w moją hodowlę, a garłacze wywrotne zaczną podbijać Albanię. I tu taka mała ciekawostka: obie strony wpadły na ten sam pomysł...... pomysł, aby skrzyżować te dwie rasy ze sobą. Czas pokaże, czy to tylko post, który stanie się postem martwym, czy jednak będę miał zaszczyt podziwiać albańskie piękności wśród moich akrobatów.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-02-06, 20:01, w całości zmieniany 2 razy  

orzech 68 

Województwo: lubuskie
Wysłany: 2019-02-06, 15:57   

Chyba zły adres.

momo1351 

Wysłany: 2019-02-06, 19:57   

https://www.youtube.com/watch?v=PlGTnwvkK-Y fakt ;) teraz jest juz własciwy

momo1351 

Wysłany: 2019-02-06, 21:11   

Ja wiem ..czesto robie to na bięgu .. duzo pracuje , teraz jeszcze małe dziecko i to tak wychodzi.Dziekuje bardzo za poprawe :) dwuczube nazywaja cafka ..Ogolnie ta rase juz dawno miałęm na oku ale nigdzie nie mogłem zasiegnac troche wiedzy o mnie a teraz jak naogladalem sie filmów z tymi gołębiami uwazam ze sa idealne dla mnie.Gołębie te hodowane sa bez nacisku na wzorzec liczy sie ich charakter i to jak bija w skrzydła o to przykładowa fotka od tego samego hodowcy

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2019-02-06, 22:31   
   Nr Tel.: 660803277

Po obejrzeniu filmiku nasuwa się porównanie - to jakaś albańska forma ringszlagerów, tylko lot mają nie tak dopracowany, jak reńskie, czy anatolijskie trabzony. W sumie - ciekawe gołąbki.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-02-06, 22:58   
   Nr Tel.: 601 654 364

Rheinischen Ringschläger - reński (znad Renu/Niemcy) kolistozabawny:
https://www.youtube.com/watch?v=gWn7EKf8vEg
(od 2 minuty)

Trabzon Güvercini - trabzoński (Trabzon/Anatolia/Turcja) wirujący:
https://www.youtube.com/watch?v=C07CEmlc7OQ

momo1351 

Wysłany: 2019-02-06, 23:43   

Krzysiek, również o tym samym pomyślałem ... Ale z drugiej strony, gdyby chcieli gołębie kolistozabawne, to by i takie wyhodowali ... A wyhodowali bardzo ciekawą rasę o pięknym wyglądzie i interesującym zachowaniu. Ja swoje garłacze samce trzymam w kit boxie (podręczniku), gdy je wypuszczam na dach to uwierz dzieje się. Szczególnie, gdy jest jeszcze kilka samic - tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć. Z tego co wiem, albańscy hodowcy nie trzymają swoich samców osobno, a można sobie wyobrazić, co by było, gdyby trzymali tak, jak hodowcy z Hiszpanii swoje garłacze. Trzymają je razem z samicami, a zachowanie ich mimo to wzbudza zachwyt. A odnośnie kolistozabawnych to znam hodowców i ten filmik z trabzońskim to przedsmak tego, co potrafią najlepsze osobniki. Hodowcy pochodzący z Holandii, maja swój klub i robią konkursy szczególnie reńskimi i belgijskimi. Mistrz Holandii Paul Gieskens oferował się wysłać mi kilka swoich reńskich.
Tylko, że ja nieszczególnie lubię rasy w idealnym rysunku. Dwa lata temu zakupił 2 parki trabzońskich. Dziś mi podesłał film z pięknym już stadkiem. Aż mnie kusi..., ale jak na razie trzeba się skupić na tym, co mam. Połączenie garłacz wywrotny, albańskie "kowboje ", bo też tak są nazywane w Albanii, trabzońskie oraz hiszpańskie rasy, gdzie większość osobników to samce, to musi się dziać. Do niedawna powiedziałem sobie koniec z nowymi rasami, aż nie skusiłem się na fajferki. Jak widać mam dość słabą silną wolę :D
Wracając jeszcze do filmów, które wstawiła Bawka - po 2 minucie widać, jak konkurs kolistozabawnych robią w Holandii :)
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-02-07, 12:30, w całości zmieniany 2 razy  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2019-02-07, 00:59   

Miałem kiedyś parę garłaczy hiszpańskich, rasy buchom moroncello i rzeczywiście - "działo się". Samiec w krótkim czasie miał 3 "legalne" samice, z każdą z nich gniazdo i potomstwo, a poza tym nie przepuścił żadnej samicy, która choć na chwilę przysiadła na dachu. Sam nie wiem, jak on to robił. Dotychczas najwierniejsze samiczki, przy nim dostawały " małpiego rozumu" i same przysiadały. W krótkim czasie ujawniły się u mnie wobec niego najmroczniejsze instynkty, z planami urwania mu łba albo zastrzelenia "na gorącym uczynku", więc szybko się ich pozbyłem. Zanim to nastąpiło, młode po nim miało co najmniej 20 samic. Obiecałem sobie, że "nigdy więcej", ale ponieważ też mam odnośnie zakupów nowych gołębi " bardzo słabą silną wolę", więc kto wie, może jeszcze kiedyś skuszę się na hiszpańskie garłacze. Na pewno jednak nie wypuszczę ich na wolny oblot, chyba że pozamykam najpierw wszystkie gołębniki. Z tamtą parą hiszpańskich garłaczy miałem tak, jak przysłowiowy właściciel samochodu - byłem dwa razy szczęśliwy. Pierwszy raz w dniu zakupu, drugi, i to w o wiele większym stopniu, gdy udało mi się je sprzedać.
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2019-02-07, 01:02, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2019-02-07, 15:36   

https://www.facebook.com/...977326/?fref=nf
Paul Gieskens i Speciaalclub van Ringslagers en de Smijter - Klub Hodowców Kolistoopadających (holenderskich) i Smijterów/Klaskaczy (belgijskich)

EE 1102 Belgischer Ringschläger/ Ringslager Belge/ Belgium Ringbeater B
EE 1103 Rheinischer Ringschläger/ Ringslager du Rhin/ Rhine Ringbeater D
EE 0053 Smyter/Smijter/Smyter /B

Na stronie holenderskiej:
http://www.speelduiven.nl/ringslager.html
wymienione są: Rassen die dit in zich hebben zijn de Belgische Ringslager, het Speelderken, de Rijnlandse Ringslager en de Anatolische Ringslager ofwel de Turkse Ringslager - Rasy, które mają w sobie takie cechy, to belgijski kolistoopadający, zabawny, reński kolistoopadający i anatolijski kolistoopadający lub (inaczej) turecki kolistoopadający :)

EE 1101 Speelderke/ Speelderke/ Speelderke /B
EE 1104 Anatolischer Ringschläger/ Ringslager d'Anatolie/ Anatolian Ringbeater TR/D

Na Liście Ras Gołębi Ozdobnych EE także:
EE 1105 Groninger Slenke/ Slenke de Groningue/ Groninger Slenke NL - opadający z Groningen/opadający groningeński
EE 1106 Geldersche Slenke/ Slenke de Gueldre/ Gelderland Slenke NL - opadający z Geldrii (Gerderland) - opadający geldryjski
EE 1107 Slivener Ringschlager/ Ringslager de Sliven/ Sliven Ringbeater BG - kolistoopadający sliweński (ze Sliwen/Bułgaria)

momo1351 

Wysłany: 2019-02-08, 21:29   

https://www.youtube.com/w...3UTKmg7CYhii_AQ

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2019-02-08, 23:48   

https://www.facebook.com/pigeon.albania.ILir

momo1351 

Wysłany: 2019-02-09, 01:10   

Ilez to pięknych ras jeszcze do polski nie zawitało.Piekny samczyk <3

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2019-02-09, 22:20   

Rzeczywiście. Mnie szczególnie zainteresował ten film: https://www.youtube.com/w...3UTKmg7CYhii_AQ Min. 13:41 - bardzo ciekawa rasa, podpisana jako roller syryjski, a bardzo podobna do naszych orzełków. Wiesz coś bliższego o tych gołębiach? W ogóle cały film ciekawy, choć niektóre rasy błędnie przedstawiono jako syryjskie i można by się przyczepić do kilku błędów w nazwach ras, ale dla miłośnika ras arabskich jest to naprawdę gratka.

momo1351 

Wysłany: 2019-02-09, 22:43   

حمام الذباني arabska nazwa angielskiej nie znam i to nie roller ..to nie jest gołab akrobatyczny a krotkodzioby i z rollerem niema nic wspolnego bardziej z mewkami

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2019-02-09, 23:15   

Dlatego też zwróciłem na tą rasę uwagę, ale napis przy zdjęciach jest wyraźny : syrian roller, czyli roller syryjski. Kładę to na karb innych pomyłek w podpisach, niemniej sprawa mocno mnie zaintrygowała.

Odpowiedz do tematu