Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 23 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Samica kanarka łysieje na głowie i szyja
Autor Wiadomość
Madzio 

Województwo: Podkarpackie
  Wysłany: 2019-02-09, 09:19   Samica kanarka łysieje na głowie i szyja

Witam kupiłem jakiś czas temu samiczkę od starszego Pana , no chyba gówna by mi nie sprzedał , jest żywa apetyt ma itp , tylko troszku jej brakowało piór na czubku głowy , teraz co raz bardziej nie ma piór takie cieniutkie jak połki to jest choroba czy się pierzy czy co ? pod oczami ma normalne i coś mi się zdaje że szyja też się robi łysa , samiczka dostaje kiełki murzynka , jabłko , marchew , mieszankę jajeczną , ogórka , ma skorupki jajek z piaskiem , coś jej brakuje , jakieś witaminy ?

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2019-02-09, 18:12   

W jakim wieku jest samiczka. Przyczyn łysienia moźe być kilka, pasoźyty, otłuszczenie, choroba skóry, stres, więc cięźko jest określić przyczynę. Z tego co pisałeś o swoich kanarkach, to wydaje mi się, źe kupiłeś kiepskie ptaszki, samic nie śpiewa, samiczka łysieje, gubią piórka, coś nie tak. Ja kupiłem ostatnio parę wodnotoków, przyszły poczťą, ale ptaki piękne, samic od pierwszego dnia śpiewa, ptaki z gładkim, lśniącym upierzeniem.

Madzio 

Wysłany: 2019-02-10, 08:45   

inspektor bo jak się ktoś nie zna to tak jest , samiec się pierzy mi teraz , a samiczkę taką chciałem odrazu na jajka , ale to nie jest choroba , inni ludzie też mają takie ptaki i pisały mi że jak przystąpi do lęgów i pożniej się będzie pierzyć to będzie wyglądała ładnie , może i lepiej że teraz się pierzy samiec , na wiosnę będzie gotowy do lęgów , tylko co , druga parka ani śni o lęgach , podaje kiełki murzynka od czasu do czasu mieszankę jajeczną i nic , nie mogę ich pobudzić , jeszcze kupię witaminy do wody a,d3 , e , chyba że coś innego polecisz ?
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-02-10, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  

inspektor 

Wysłany: 2019-02-10, 09:53   

Czy ta druga para jest w jednej klatce? Czy samiec śpiewa.poza karmą, temperaturą i długością dnia, najbardziej pobudza samicę śpiew samca. Ja moje kanarki trzymam oddzielnie, jak któraś samica jest pobudzona, to widać po jej zachowaniu, nerwowo lata, nosi w dziobem piórka, przysiada jak do parzenia na drąźku, wydaje wabiące głosy, wtedy parę łączę. Bez pośpiechu, nic na siłę.

Madzio 

Wysłany: 2019-02-10, 10:43   

u mnie są razem dwie inne parki , jeden śpiewa jak głupi i odrazu zaczyna ten drugi jak usłyszy tego innego samca , ciepło maja , długośc dnia mają do 20 , 21 godz

inspektor 

Wysłany: 2019-02-10, 12:56   

To tylko czekać na lęgi. Powodzenia

Odpowiedz do tematu