Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 22 Maja 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
2 kurki i 2 koguty - bażant złocisty
Autor Wiadomość
Martin87 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2019-03-15, 10:42   2 kurki i 2 koguty - bażant złocisty

Witam, mam póki co tylko dwie kurki bażanta i dwa samce, siedzą razem, mają dość dużą powierzchnię, budka 2x2m + wybieg jakies 5m2. Niemniej czytałem, że na jednego samca powinno być znacznie więcej kurek, czy czekają mnie jakieś negatywne skutki trzymania takich dwóch parek? Będą samce zbyt męczyć kurki lub coś w tym stylu?
Narazie bym nie chciał dokupować kolejnych kurek bo woliera nie jest jeszcze w finalnym stanie a te bażanty które teraz do mnie trafiły zostały można powiedzieć odratowane spod toporka także nie miałem zbytnio dużego wyboru i musiałem je wziąć.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-03-15, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 129 razy
Wysłany: 2019-03-15, 12:09   
   Nr Tel.: 601 654 364

Martin87, z przejęcia zapomniał dodać, że chodzi o bażanty złociste :)

Chyba dosyć nieoczekiwanie stałeś się opiekunem tych ptaków. Nie dziwię się, że masz wiele pytań :)
Nie miałam bażantów, ale też nie spotkałam się z opinią, żeby koguty tego gatunku były agresywne.
Powinien wypowiedzieć się ktoś doświadczony w ich hodowli czy chowie.
Niedługo sezon godowy bażantów, mogą być jakieś przepychanki. Wybieg jest mały.

Martin87 

Wysłany: 2019-03-16, 16:51   

Tak, przepraszam, chodziło oczywiście o złociste.
I owszem, nie było to planowane, tak wyszło bo chcieliśmy je uratować i teraz próbujemy zapewnić im jak najlepszy byt :p Póki żyją i nie chorują (nie licząc jednej kichającej kury - ale chyba jej przechodzi) to uznaje że nie jest najgorzej.

Gwoli ścisłości to są to bażant złocisty + kurka złocista oraz bażant bananowy bodajże + kurka też bananowa jeśli takowe są. Te bananowe zwyczajnie są jeszcze młode, mają około rok i nie są jeszcze opierzone, czyli mają jeszcze białe piórka.

Z tego co czytałem to mogą się takie krzyżować i nie będzie żadnych dziwolągów z nich ale jak się mylę to proszę mnie poprawić.

W ostateczności mam możliwość rozdzielenia tych dwóch stadków.

+ oczywiście ponawiam poprzednie pytanie czy taka rodzina mono 2+2 nie będzie miała jakichś negatywnych skutków. Jak mają się pozabijać to tak jak mówiłem mogę je rozdzielić, ale wybieg mają dość duży więc liczę, że się jakoś dogadają.

Martin87 

Wysłany: 2019-03-19, 08:04   

ps. Jeden z bażantów mi się wydziera codziennie z rana, jak mniemam to jego gody i nawołuje panienki bo jak rozumiem te dwie które ma to zdecydowanie za mało? :P Czy Wy jak macie odpowiednią ilość kurek na koguta (7-8) to też wam się tak wydzierają z rana?

Normalnie by mi to nie przeszkadzało pomimo, że woliera dość blisko domu i mnie budzi czasami to mam też tchórzo-piesa który się wszystkiego boi no i oczywiście tego skrzeku bażanta też, jęzor wywalony na zewnątrz, trzęsie się itp. no tchórz straszny. A czytałem, że te gody to do czerwca. Nie wiem czy mój tchorzopies to wytrzyma :?

Odpowiedz do tematu