Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 23 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Paw indyjski.
Autor Wiadomość
kubakurak 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2018-12-27, 13:33   

Bawka, mam nadzieję, że uda się kupić. :)

Moje ulubione rasy to: jedwabiste i czubatki polskie brodate kuropatwiane miniaturowe, no i inne też lubię...

Cieszę się, że mimo 14. lat i licznych sprzeciwności mogę spełniać swoją pasję.
Pozdrawiam Kuba

seba2203 
seba

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2019-03-24, 13:46   

Czy u was Pawie już rozkładają ogony?

ZAPRASZAM

mucha-m20 
mucha

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2019-04-29, 00:07   Płeć Pawi

Witam, czy ktoś mi może pomóc w odróżnieniu płci, mam niespełna roczny przychówek i w dalszym ciągu się zastanawiam. Na pierwszym zdjęciu jest ich matka i jedno starsze o miesiąc od pozostałych, które już wygląda jak ona.

mucha-m20 
mucha

Wysłany: 2019-04-29, 00:14   Płeć Pawi

:co:

mucha-m20 
mucha

Wysłany: 2019-04-29, 00:17   

A tu zdjęcie młodszych pawików, czasami stroszą ogonki, ale samica też potrafi to robić więc nie wiem, czy to coś znaczy.

stokrotka30 
Pozdrawiam :) Irena

Województwo: małopolskie gm.Ciężkowice
Wysłany: 2019-05-06, 13:30   

mucha-m20, jeśli mają około roku i nie widzisz różnicy między nimi to wygląda na to, że są to same samiczki. Za mało zdjęć ,pawie trochę za daleko ,ale wygląda mi to na 3 pawice ;)

mucha-m20 
mucha

Wysłany: 2019-05-06, 17:42   

Też doszłam do tego wniosku, bo żadna sztuka nie ma bardziej prążkowanych skrzydeł tylko bardziej jednolite

mucha-m20 
mucha

Wysłany: 2019-05-06, 17:47   

Też doszłam do tego wniosku, bo żadna sztuka nie ma bardziej prążkowanych skrzydeł tylko bardziej jednolite

mucha-m20 
mucha

Wysłany: 2019-05-06, 18:41   

Dzięki za podpowiedź stokrotka!

mucha-m20 
mucha

Wysłany: 2019-05-06, 18:45   

U mnie pawica już siedzi na jajach, zniosła najpierw 4 i je ukryła, potem jeszcze 5 i na tych siadła. Ledwo znalazłam te poprzednie i podłożyłam pod kurę, może i mogłabym jej podebrac te jaja żeby zniosła więcej, ale nie chciałam psuć, bo w zeszłym roku nie chciała siadać na jajach i była pozbawiona macierzyństwa, a jak u was wygladają lęgi pawi?

Cyk 

Wysłany: 2019-06-06, 09:49   

Witam wszystkich, przeczytałem cały temat od deski do deski ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.
Mam samca pawia z końca sierpnia 2015 roku i w tym roku jeszcze nie ma trenu, co może być nie tak, podobno w trzecim roku samce mają już treny a mój ma już prawie cztery i nic, w tamtym roku jajka były od dwóch samic ale puste, w tym były ale nie wiem czy zalężone bo kuna mnie ubiegła.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-06-06, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  

Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2019-06-07, 09:48   

Cyk czy kogut w trenie nie ma żadnych "oczek", ma wszystkie pióra tworzące tren takie jak np. roczniak czy też są połyskliwe zielone, a może nie ma części tych piór? Czy poza trenem wszystkie inne pióra są wybarwione tak jak u dorosłego koguta? Czy zachowuje się jak dorosły kogut - krzyczy, tokuje, czy kury dają się mu deptać?

Cyk 

Wysłany: 2019-06-07, 13:57   

Paw ma taki ogon jak dwu latek, parę piór z oczkami na krzyż, w tamtym roku miał dokładnie taki sam, jak rozłoży ogon to wydaje się że ma wszystkie pióra tylko nie wyrośnięte.
Reszta piór wydaje się być w porządku jest pięknie wybarwiony piórka są lśniące i ładnie poukładane.
Poza brakiem trenu wszystko wydaje się być w porządku, kogut krzyczy ładnie paraduje się przed samicami z rozłożonym tym co ma, kurki go słuchają i chodzą zawsze razem.
Co do krycia to nie wiem czy je kryje bo nigdy nie udało mi się tego zaobserwować, ale też nie przesiaduję za mocno przed wolierą.
Wolierę mam sporą tak jakieś 350 m kwadratowe plus spory kurnik 5x4, razem z pawiami mieszkają kury 7 sztuk plus kogut ale nie wchodzą sobie w paradę a wręcz żyją w doskonałej harmonii.
Jedzenia mają do oporu, dostają owies, pszenicę, kukurydzę całą i śrutowaną do tego dwa razy w tygodniu mieszankę zbóż dla gołębi(są tam prawie wszystkie rodzaje ziaren),tak raz w tygodniu gotuję makaron ryż i kaszę z mięsem z kurczaków, no i jeszcze biały ser, plus resztki z obiadu, zieleniny mają do oporu.
Poza tym wygląda na całkowicie zdrowego samca.

Cyk 

Wysłany: 2019-06-07, 14:55   

Tak wygląda

Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2019-06-10, 09:45   

Z opisu wydaje się że wszystko z nim O.K. Jesteś pewien że ptak nie jest młodszy (masz go od 2015 albo wiosny 2016r)? Faktycznie takie treny to 2 latki mają. Czy ptak jest normalnie wyrośnięty (tzn. większy niż samice)? Widziałem kiedyś podobny przypadek u koguta 3 letniego, tyle że on miał w 2 roku życia wyrwaną większość trenu i część piór nie wyrosła wcale a pozostałe były podobne jak u Twojego. Czy w najbliższej okolicy są jakieś inne pawie?
Cyk napisał/a:
Co do krycia to nie wiem czy je kryje bo nigdy nie udało mi się tego zaobserwować, ale też nie przesiaduję za mocno przed wolierą.
Kogut wydaje tuż przed tym zanim ruszy w stronę kury charakterystyczny głośny dźwięk (taki przeciągły "klakson" ;) ) - nawet z dość daleka słychać, ale kura nie zawsze da się deptać i czasem ucieka.

Odpowiedz do tematu