Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 17 Czerwca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratujmy pszczoły!!!
Autor Wiadomość
RAFAL.M 

Województwo: MAZOWIECKIE
Wysłany: 2019-04-01, 11:09   

barbas, dziękuję za odpowiedź. W Korpusowych ulach nie mam pionowej kraty odgrodowej - cały korpus to gniazdo. Nadstawka jest na 1/2 Wielkopolską. Więc w takiej sytuacji powinienem chwile poczekać aż noce będę cieplejsze i przed dodaniem nowej węzy przekładać zaczerwione ramki w kierunku zewnętrznym gniazda. Pierwsze woszczarki juz są. W jednym ulu, na powałce miałem kilka zrobionych 10 cm plastrów, wiec dołożyłem już jedną ramkę do tej rodziny.

Adamas1 

Województwo: Kuj-pom
Wysłany: 2019-05-15, 12:04   

W zeszłym roku miałem okazję odkupić pszczółki w wielkopolskich leżakach po 250 zł/szt a że puste ule miałem po dziadku miodarke dymaczki dłutka sitka i wszystko co potrzebne do pasieki to kupiłem 4 ule i na dzień dobry probiłem odkłady. W sumię wiosnę zaczełem z 8 ulami. Po pierwszym miodzie robię na 15/16 i zostawiam. A w przyszłym roku x2 taki plan mam. Kaske z miodu inwestuję w matki ramki ule. Nic do kieszeni nie biorę póki nie będzie ponad 50 uli.jedyne co z autopsji mogę doradzić to unikać buckfasta. Słabo się przyjmuje i szału w miodzie nie ma. Krainka albo sklenar w to inwestuje w tym roku. No i ramki bo tego niedostatek niestety. Mam też puste warszwiaki ok 6 sztuk no i trochę czekam na rójkę albo aż sąsiadowi uciekną a w promieniu kilometra mam 3 pasieki po 30 uli

Odpowiedz do tematu