Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnicze zaginięcie gołębi na balkonie
Autor Wiadomość
12golab12 

Województwo: dolnośląskie
  Wysłany: 2019-04-17, 19:04   Tajemnicze zaginięcie gołębi na balkonie

Witam,
nie cały tydzień temu na moim balkonie wylęgły się małe gołębie. Dziś rano zauważyłam zniknięcie gołębi oraz małe ślady krwi na podłodze. Co mogło się stać z gołębiami? Dodam, że mieszkam na 7 piętrze, więc ingerencję kotów i innych zwierzątek lądowych odrzucam. Gniazdo zamieszkiwały dwa małe gołębie wraz z mamą (ojciec nieznany :hmm: ).

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2019-04-17, 22:45   
   Nr Tel.: 660803277

Mogła je w nocy zjeść sowa. Mogła też połakomić się na nie kuna. Siódme piętro, zwłaszcza gdy ma możliwość przeskakiwać z balkonu na balkon, nie stanowi dla kuny przeszkody. Zwłaszcza dla kuny miejskiej, bo w wielu dużych miastach kuna domowa ( kamionka) stała się już niemal odrębnym podgatunkiem, nie potrafiącym żyć poza środowiskiem miejskim. Oglądałem niedawno na Animal Planet film o populacji kun z Hamburga, które swobodnie śmigają po najwyższych nawet budynkach, a ich ulubioną "rozrywką', przynoszącą ogromne straty materialne, jest przegryzanie kabli instalacji elektrycznej w samochodach. Póki co, naukowcy nie potrafią wyjaśnić, dlaczego kuny to robią, przecież jako mięsożercy kablami się nie najedzą, a jednak uwielbiają je zgryzać.

12golab12 

Wysłany: 2019-04-17, 23:15   

Tylko czy aby na pewno taka kuna zjadłaby na raz dwa tygodniowe gołąbki? Na miejscu również nie było dużo śladów krwi tylko kilka małych plamek. Wyglądało to tak jakby ktoś je po prostu porwał z gniazda. Sów w każdym razie w moim mieście nie widuje, więc taką możliwość odrzucam, ale informacja o kunach biegających po wysokich budynkach bardzo mnie zaciekawiła.

18marcinnn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2019-04-18, 00:44   

Jeżeli w okolicy są mewy i wrony to podejrzewałbym je w pierwszej kolejności.

12golab12 

Wysłany: 2019-04-18, 09:57   

A czy istnieje możliwość, by inne dorosłe gołębie zaatakowały i zabiły małe innej parki? Pytam, ponieważ na moim balkonie osiedlić chciała się dodatkowo inna para gołębi, lecz skutecznie jej to uniemożliwiałam, ponieważ jak wiadomo gołębie bardzo brudzą, a odchody po nich ciężko się sprząta. Kolejne gniazdo i jaja równałoby się kolejnym kłopotom, a gołębie chyba uwielbiają moje balkony. Czy w ramach "zemsty", że tak to ujmę, ta para gołębi mogłaby zaatakować małe gołąbki? :hmm:

Namor 

Województwo: Kujawsko - pomorskie
Wysłany: 2019-04-18, 20:19   
   Nr Tel.: 606-261-867

Mewy lub gawrony moim zdaniem, zależy co tam u Ciebie dominuje. Też już mają swoje młode, a wyżywić też je muszą czymś.

Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2019-04-18, 20:51   

Stawiam na sroki, a mewy? a jaka to jest miejscowość? są tam w ogóle mewy? Wrony czy gawrony? bo to jest zasadnicza różnica. Gawrony raczej nie latają po balkonach, wiem, bo u mnie na osiedlu gawrony urzędują tylko na drzewach. :)

Wyglada na to, że coś te młode wzięło z balkonu po wypłoszeniu rodzica, bo na tygodniowych młodych jeszcze powinny rodzice siedzieć.

Odpowiedz do tematu