Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 23 Maja 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gęś Garbonosa
Autor Wiadomość
Grzegorz Hulanicki 

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2015-02-18, 22:34   

Starszy gęsior z 2013r krył obie gąski regularnie, ale zależenie jaj było słabe (mimo że robiły to na stawie).
Wmawiałem sobie że to przez jego młody wiek jest z końca czerwca i faktycznie jedyne młode jakie od nich się wykluły pojawiły się dopiero latem. Mam nadzieję że poprawiła mu się z wiekiem "skuteczność".
Młode gęsiory zwłaszcza 2 z jednego źródła bardzo mi się podobają maja pomarańczowe dzioby, łapy i duży garb.
Na razie zostawię te trzy morze dwa (jednego z młodych).

adimark25 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-06-01, 16:21   

kupiłem w ciemno jajka gęsi garbonosych i wylęgło mi się 10 sztuk,
8 ciemnych ( chyba kubanki) i 2 białe to chyba jakiś mix kubanki
białe też będą garbonosy bo mają szeroką końcówke dzioba ale nie jestem pewien

Łukasz23.

Wysłany: 2015-06-01, 17:04   

Grzegorz Hulanicki Twoje gąski to KUBANKI
poniżej podsyłam foto łaciatego ptaka ze stada zachowawczego takie łaciatki lub białasy to nie żadkość ;)

te łaciate zwykle mają jaśniejsza pręgę i upierzenie nie wiem dlaczemu być może to jakiś daaaawniejszy efekt domieszkowy ?!

podsyłam też foto łebka i dzioba młodej oryginalnej GARBONOSKI białej :P

Grzegorz Hulanicki 

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2015-06-03, 13:39   

Łukasz23, wszędzie piszą że kubanki są tylko w jednej barwie, a łaciate i białe z jasnymi dziobami to garbonose. Jaka prawda sam nie wiem.
Moje gęsiory sie spisały z 40 jaj mam 19 piskląt i 4 odpadły przy kluciu.

Łukasz23.

Wysłany: 2015-06-03, 15:37   

a no widzisz... tak powinno być... a nie jest ;)
tak się utarło że Gęś Kubańska jest brązowa z ciemnym dziobem natomiast GARBONOSKA biała lub łaciata

ciężko jest je rozróżnić zwłaszcza gdy postawisz obok siebie 2 podobne np: łaciate ptaki
zauważyłem że np: na wystawy typu Polagra wybierają do ekspozycji ptaki typowo standardowe tj ciemne upierzenie bez często trafiających się białych wstawek na piersi u Kubańskiej ciemne czysto czarne dzioby
no i ptaki pozbawione tego fałdu skóry pod dziobem

no a w boksach gdzie trzymane są gęsi zachowawcze zdarzają się co najmniej 1 lub 2 białawe ptaki
i takie z pomarańczowymi dziobami białymi szekami na piersi jaśniejszym upierzeniem...
hmm....a czemu tak jest że zostawiają takie barwne ptaki ?!

pamiętam też że Kubanka niosła bardzo wcześnie jajka bo już w lutym a na GARBONOSKI trzeba było trochę czekać... gdy od innych gęsi wylęgały się pierwsze pisklęta do sprzedaży te dopiero zaczynały się nieść (kwiecień)

pokaż pochwal się maluchami :P
jakie są ?! masz jakieś łaciatki / białasy

poniżej podsyłam Ci kolejny fotograficzny przykład / dowód na kolorowość gęsi Kubańskiej
ptaki z Polagrzanej wystawy i mocno pobielone 2 samice Kubańskie z wybiegu

Łukasz23.

Wysłany: 2015-06-03, 15:52   

______ Gęś GARBONOSA _____

erasmus2014 
Michał

Województwo: małopolska
Wysłany: 2019-04-07, 22:22   

Gdy zabijałem nadmiar gęsi z tamtego roku w lutym i marcu to ważyły po około 5 kg. A ile ważą wasze gęsi te zmieszane z innymi rasami?

erasmus2014 
Michał

Województwo: małopolska
Wysłany: 2019-05-06, 22:28   

Szkoda, że przez kilka dni forum nie działało - nie miałem skąd zaczerpnąć informacji ale koniec był z happy endem. W inkubatorze wykluła mi się jedna gęś i cały czas głowa z szyją odginała się na plecy i cała przechylała się do tyłu. Pomyślałem, że to może coś takiego jak rozjeżdżające się nogi u kurczaków. Położyłem na nim tekturę aby głowa nie mogła się odginać i obkleiłem go naokoło taśmą malarską. Na internecie jeszcze wyczytałem, że na kręcz szyji - moja gęś odginała głowę inaczej - należy podawać do wody komplex witaminy B, więc i taką dodałem do wody. Stwierdziłem, że nie zaszkodzi a może pomoże. Dzisiaj rano zdjąłem taśmę i głowa już nie leci - gęś wygląda normalnie. Nie ważne co zadziałało ale efekty są pozytywne :) .
Ostatnio zmieniony przez erasmus2014 2019-05-06, 22:52, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu