Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 21 Maja 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakieś mini robactwo zalęgło się w kurniku
Autor Wiadomość
radzio24 

Województwo: kuj-pom
Wysłany: 2017-08-29, 19:34   

Mozna prosic zdjęcie grzedy z pulapka.

ZD6403 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-08-31, 18:51   Odpowiedż dla radzio24

Na zdjęciu widać sposób montażu pułapki.[/fade][/center]To niebieskie to zakrętka,w której jest olej.Osadzona jest na śrubie gwint 8 mm i zablokowana nakrętkami,dolna jest uszczelniona/przed wyciekiem oleju po gwincie/.Podstawa jest nawiercona tak,żeby śruba schowała się ok.1cm nad podstawką,a grzęda jest nawiercona do połowy.Grzęda nie może dotykać zakrętki a oddalona od ściany 5 cm.Na górze grzędy widać dwa druty na wysokość kury,po to aby w nocy nie przytulały się do ściany tylko do k... .Pułapka działa w moim kurniku już trzy lata,nie mogę powiedzieć,że zapomniałem jak wygląda to robactwo,jednak po zbiorze jajek czy prac w kurniku nie muszę się przebierać ani kąpać.Jest to sposób skuteczny powiedział bym,że prawie bardzo dobry.Nakłada jednak na nas obowiązek uzupełniania oleju i czyszczenia zakrętek z robactwa.Skuteczny sposób na robale pełzające i biegające.Przepłynięcie tych raptem 2.5 cm w oleju jest zabójcze.

Lolita 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2018-06-25, 13:13   

Stosował ktoś z Was Dergall? Jeżeli tak, to z jakim skutkiem?

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 129 razy
Wysłany: 2018-06-25, 19:56   
   Nr Tel.: 601 654 364

Tu jest temat o ptaszyńcu, jest też o Dergallu:

http://www.forum.woliera....=asc&start=1050

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-06-26, 07:50   

A ja jak pisałem wcześniej w tym temacie, stosuję płytki owadobójcze i mam spokój z wszelkim robactwem, jedynie pająki na te płytki nie reagują.

kurzela 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2018-06-27, 20:02   
   Nr Tel.: 663679753

Lolita, ja stosowałem. Po pierwszym oprysku na grzędach i ścianach czysto, tylko gniazda musiałem opryskać dodatkowo bo w nocy tam nie żerują. Pryskałem trzy razy co 4 dni w te największe upały i teraz spokój. Polecam

foxter 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2019-05-15, 14:05   

tygrysek75 napisał/a:
...jak juz jest ciemno i kury spia wez recznik papierowy i przejedz nim pod grzeda-jezeli bedzie czerwony to bedziesz mial odpowiedz...

Zrobiłem wczoraj test, część rozgniotłem i ręcznik się zabarwił na czerwono. A ta część co chodziła po ręczniku to robaczki zabarwione na żywo czerwono wielkości główki od szpilki jednak dobrze wdziane gołym okiem.

pysia34 napisał/a:
...tanio wyjdzie ci ivermektyna...

DAMIAN190181 napisał/a:
...Metodę walki opracowaliśmy z moim wyśmienitym lek. weterynarii...Po 1-2 kropelek ivermektyny na skórę...

Dzisiaj byłem u dwóch weterynarzy. Zjeżyli się jak Ich zapytałem o Ivermektynę. Obaj stwierdzili, że mi tego nie sprzedadzą, bo to jest bardzo toksyczne dla człowieka i przenika do jaj. Jeden z Nich polecał Dergall. Drugi coś na bazie permetryny.

katarinar napisał/a:
...Mam pytanie co do ivermektyny,wtarlam kurom po kropelce na kark i teraz meczy mnie jedna sprawa - jak dlugo nie moge jesc jaj od leczonych kur?...

Jak się dowiedziałem toten preparat nie jest dopuszczony dla kur. Nie było żadnych badań, więc odpowiedzi od weterynarzy nie uzyskałem.
Ostatnio zmieniony przez foxter 2019-05-15, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 129 razy
Wysłany: 2019-05-15, 16:58   
   Nr Tel.: 601 654 364

Cytowane posty są sprzed jakiegoś czasu. Wtedy rzeczywiście hodowcy drobiu ozdobnego (nie konsumpcyjnego) polecali sobie - wzorem hodowców ptaków egzotycznych - iwermektynę. Wcześniej iwermektynę stosowali hodowcy bydła, owiec i świń. Na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne. Przy badaniach nad tym specyfikiem ptaki jakoś pominięto. Ponieważ wydają się być słuszne obawy, że jako substancja czynna przenika do mięsa i jaj, nie jest dopuszczona do stosowania u ptaków konsumpcyjnych. Oczywiście są leki i dla ludzi zawierające iwermektynę, ale stosuje się je w konkretnych przypadkach, w określonych dawkach.
Konkretnie: dziś lepszy byłby Dergall, bo przebadany i zalecany w przypadku ptaszyńca. Natomiast iwermektyna, niby nieszkodliwa dla ssaków, na pewno jest szkodliwa dla środowiska i nie powinna być beztrosko stosowana, żeby mogła pozostawać w glebie czy wodzie, szkodzić owadom czy rybom.

Odpowiedz do tematu