Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 17 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Temperatura w inkubatorze
Autor Wiadomość
Martin87 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2019-05-10, 19:14   Temperatura w inkubatorze

Witam, czy podawana temperatura inkubacji np 37.7 przy bażantach powinna być w bezpośredniej odległości od jaj czy chodzi o ogólną temperaturę w inkubatorze?
Bo niestety wyszła taka sytuacja, że jak się okazuje na inkubatorze mam ustawione oraz podane 37.7 niemniej czujnik jest przy suficie inkubatora, ale jak położę czujnik między jajkami to temperatura to 36.6.
Także nie wiem czy to jest zbyt mało czy po prostu przy chodzącym wentylatorze tak powinno być? Czy mam korygować tą temperaturę by uzyskać 37.7 w bezpośredniej okolicy jajek?

Inkubator mam taki: HHD 48

jan21 

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-13, 14:55   

Mam podobny inkubator . Przez pierwszy rok tak zostawiłem jak był zrobiony i też się lęgły ptaki.
Potem obniżyłem czujnik do połowy wysokości komory inkubatora .

Adamas1 

Województwo: Kuj-pom
Wysłany: 2019-05-14, 20:22   

Ja położyłem zwykły termometr na jajkach i ustawiałem na regulatorze tak aby było bezpośrednio na jajkach 38* na regulatorze z reguły było 37.5 żeby na jajkach uzyskać 38. A dlatego to tak dziwnie bo kabel grzewczy po rozłączeniu przez regulator jeszcze podbija temperaturę przez 15-20 sekund także jak ustawiałem docelowo 37.8 to na jajkach miałem 40.

jan21 

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-15, 20:57   

Moim zdaniem to za wysoka temperatura . Bezpieczniej jest jak jest za niska niż za wysoka . Ale to jest tylko moje zdanie może ktoś bardziej fachowo się wypowie na ten temat.

Martin87 

Wysłany: 2019-05-16, 18:59   

Dzięki, właśnie myślałem o obniżeniu tego czujnika do połowy niemniej... już niestety za późno bo już po lęgach. Mogę się "pochwalić" że spieprzyłem bo temperatura była za niska, ale nie przez ustawienie na inkubatorze ale przez zimno w pokoju, było ok. 20 stopni ale w nocy trochę spadało poniżej, błąd jaki popełniłem to nie wsadziłem inkubatora do styropianu który przyszedł razem z nim, myślałem, że to tylko do transportu a okazuje się że nie tylko bo ma powycinane dziurki na wyloty powietrza.
Razem ze styropianem temperatura trzyma się świetnie, nawet aż za dobrze.

A dowiedziałem się o tym dopiero kupując inny lepszy termometr bo wcześniej kładłem lekarskie i wyglądało że jest ok ale nie była ok, na drugim termometrze takim elektrycznym podłączanym pod gniazdko wyszło że temperatura spadała nawet o 1 stopień.

To było zbyt dużo i miałem znaczne straty, części pomogłem wyjść ze skorupki w związku z tym ale to już zapraszam do innego tematu.

quaglia 

Województwo: Wielkopolskie
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2019-05-16, 19:29   

Nic nie piszesz o wilgotności powietrza w inkubatorze. Ile wynosiła ?

Martin87 

Wysłany: 2019-05-19, 16:09   

1 faza 55% (50-60) a w drugiej 65-70% z tym że nie mam drugiego miernika wilgotności wiec nie jestem w stanie ocenić czy działa on dobrze.

Cyk 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2019-06-10, 14:56   

Jak dla mnie to nie temperatura była tu problemem a wilgotność za duża, jak jajko nie straci na wadze, czy też nie zwiększy się komora powietrzna, wtedy kurczak rośnie zbyt duży i nie może się obracać w jajku co powoduje jego obumarcie, inne się nie nakłuły bo przebijając komorę powietrzną po prostu zalała je woda i się utopiły.
A ile dni trwała inkubacja czy pisklaki kluły się na czas czy z opóźnieniem?.

Odpowiedz do tematu