Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 08 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin Miasta, hodowla drobiu
Autor Wiadomość
Martin87 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2019-06-23, 12:19   Regulamin Miasta, hodowla drobiu

Nie wiem czy dobrze trafiłem z działem ale może tutaj ktoś mi doradzi czy da się coś z tym zrobić....

Mieszkam na obrzeżach miasta niestety stołecznego Warszawy, dokładnie to mam jakieś 2km do granicy miasta.

Dostałem bażancika złotego od znajomego, zasadniczo ocaliliśmy mu życie bo miał iść pod topór. Cała rodzinka w tym dzieci już się z nim zaprzyjaźniły choć są to dość płochliwe zwierzęta, ma swój wybieg i swoją budkę do spania.

I wten dowiadujemy się iż nie wolno nam trzymać ptaszka na posesji gdyż jak czytamy w regulaminie miasta...

Cytat:
§ 29
Obszary, na których zakazuje się utrzymywania zwierząt gospodarskich

1. Koniowate, bydło, jeleniowate, świnie i owce nie mogą być utrzymywane na terenach wyłączonych
z produkcji rolniczej, jeżeli odległość od granic osiedli mieszkaniowych jest mniejsza niż 1000 m.
Warunek ten nie dotyczy koni przeznaczonych do celów rekreacyjnych i służbowych.

2. Zakazuje się utrzymywania zwierząt gospodarskich takich jak kozy, zwierzęta futerkowe oraz drób,
na obszarach wyłączonych z produkcji rolniczej:
1) w budynkach wielorodzinnych,
2) na nieruchomościach zabudowy jednorodzinnej o powierzchni działki poniżej 1000 m2.

http://edziennik.maz...18/1968/akt.pdf

Niestety działka ma trochę poniżej 1000m2.

Specjalnie też podkreśliłem zdanie o koniach... konia można trzymać poniżej 1000m2 ale kurczaka już nie... o co tu w ogóle chodzi....

Ja rozumiem, że kurczaki to bardzo ważne społecznie zwierzątka o które trzeba należycie dbać i zapewnić im jak największy komfort, osobiście się z tym w pełni zgadzam i podpisuję się pod tym obiema rękoma... no ale 1000m2 na kurczaka to chyba lekka przesada?

Czy da się coś z tym zrobić, zapytać prezydenta miasta stołecznego Warszawy czy zrobią wyjątek? Ewentualnie co mi grozi za niedostosowanie się do regulaminu którego swoją drogą na oczy nie widziałem, czy nie jest tak że powinienem każdy regulamin podpisać zanim będę się do niego stosować? Regulamin to nie prawo stanowione z tego co mi wiadomo.

grzesiek13 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2019-06-23, 14:49   

bażant nie jest zwierzęciem gospodarskim tylko ptakiem ozdobnym.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2019-06-23, 15:13   

nie podlega pod te przepisy, fermy bażantów zakładac nie będziesz

Martin87 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2019-07-03, 15:21   

uff, no to ulżyło mi, dzięki.

Choć ja tam widzę ogólnie "drób", nie ma wzmianek że to ma być ferma bądź nie, hodowlane bądź nie, czy też ozdobne.

Odpowiedz do tematu