Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 24 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój kurnik, moje wykonanie, mój projekt.
Autor Wiadomość
sid31 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2019-05-19, 22:47   Mój kurnik, moje wykonanie, mój projekt.

Cześć Wszystkim.
No to zaczynam przygodę z kurami. Teoretycznie już jestem przygotowany. Tak wygląda budowa. Projekt własny, głównie przeglądałem googla.
Mam jedynie problem z wentylacją. Planuję założyć 4 kratki wentylacyjne na każdej z 4 ścinań. Mam nadzieję, że wystarczy. Gniazda w szufladzie, podłoga też jako wyciągana szuflada do przodu. W środku osb, styropian 8 cm, na zewnątrz boazeria 12 mm. Okna szyby zespolone. Mam nadzieję, ze na zimę wystarczy. Wybieg pod kurnikiem, do tego mały wybieg zadaszony i do tego 15-20 metrów tunelu na ogrodzie z siatki leśnej. Wybieg ma być ogrodzony, przestawiany na świeżą zielonkę. Oprócz boazerii i kantówek samo drewno odpadowe. Mam dostęp do palet 6m i to się przydało. Proszę o uwagi co można poprawić. Do tego kilka zdjęć z warsztatu. Oprócz wkrętaki Makita wszystko z Lidla. Sprzęt daje radę. Kurnik 2,5 m x 2,5 m. Na 10 kur, nie za dużo?

sid31 

Wysłany: 2019-05-19, 22:49   

cd.

sid31 

Wysłany: 2019-05-19, 22:51   

cd.

MACIEJ 1974 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2019-05-20, 14:24   

Kolejny fajny kurnik fa forum w ostatnim czasie. Brawo.

sylwekw 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2019-05-23, 14:54   

Mam nadzieję, że pozwolisz podglądać i ewentualnie coś ściągnąć z Twoich pomysłów? U mnie kurki i miejsce na kurnik już czekają tylko czasu brak na wykonanie :-)

sid31 

Wysłany: 2019-06-03, 18:26   

Wszystko mogę przekazać, nie ma problemu. Stan na dzień dzisiejszy poniżej. Jeżeli chodzi o czas poświęcony na budowę to przyjąłem miesiąc-dwa. Zacząłem w marcu... Jest co robić.

sylwekw 

Wysłany: 2019-06-06, 21:25   

Cały czas podglądam :-)

sid31 

Wysłany: 2019-07-17, 21:31   

No i koniec, wczoraj wszystko gotowe. Klika zdjęć. Dzisiaj kupiłem 10 kurek rasy Rosa, wiek około 20 tygodni. Jak na razie mocno wystraszone. Założyłem 4 klatki wentylacyjne, z każdej strony po jednej. W środku czuć delikatne podmuchy. Mam nadzieję, że to wystarczy. Łańcuszki podtrzymują gniazda i grzędy ponieważ podłoga jest w całości szufladą wysuwaną do sprzątania i wymiany ściółki. Grzędy w jednym poziomie. Czytałem tu i tam i zmniejsza to konkurencyjność między kurami. Dwa gniazda, mam nadzieję, że wystarczy. Proszę o uwagi, coś zmienić, dodać.

sid31 

Wysłany: 2019-07-17, 21:33   

cd.

sid31 

Wysłany: 2019-07-17, 21:36   

cd.

sylwekw 

Wysłany: 2019-07-18, 08:18   

Po pierwsze bardzo fajnie to wygląda. Po drugie dobrze że zobaczyłem Twój wątek bo Twoje rozwiązanie grzędy podsunęło mi pewien pomysł jak to zrobić u siebie (też akurat buduję kurnik).

Mam tez jedną uwagę, obawiam się, że takie wysuwanie gniazd jak szuflada nie jest najlepszym rozwiązaniem bo jest ryzyko, że gdy będziesz wysuwał je a kura będzie akurat siedziała na gnieździe to można jej zrobić krzywdę. A nawet jak nie będzie kury to nie wiem czy czasami się nie zdarzy, że sobie jajko zgnieciesz podczas wysuwania gniazda.

sid31 

Wysłany: 2019-07-18, 17:02   

Od strony gniazd jet szyba. Zawsze przed wyciągnięciem szuflady muszę skontrolować gniazda. Coś za coś. Brałem to pod uwagę, że muszę uważać. Zawsze tak jest z szufladami. Są na tyle głębokie, że nie powinno być problemu.

A tak zupełnie na marginesie, "to nie wiem czy czasami się nie zdarzy, że sobie jajko zgnieciesz podczas wysuwania gniazda." Niezły tekst :D :D :D
Będę uważał :D :D :D

Aga20 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2019-07-19, 00:18   

Super kurnik! Szkoda, że nie mam miejsca na taki sam duży. Mam cztery kury rosa i koguta, i już mi mało :) U mnie nie ma szuflad, po prostu sobie wymiatam nieczystości zmioteczką, bo w takim małym po prostu to wystarczy. Napisz, czy faktycznie te szuflady dobrze się sprawdzają w praktyce, bo wykonanie jest pewnie bardzo czasochłonne. Powodzenia w hodowli. Pozdrawiam

sylwekw 

Wysłany: 2019-07-19, 23:11   

sid31 napisał/a:
......

A tak zupełnie na marginesie, "to nie wiem czy czasami się nie zdarzy, że sobie jajko zgnieciesz podczas wysuwania gniazda." Niezły tekst :D :D :D
Będę uważał :D :D :D

No dobra teraz jak to czytam to też widzę jak to wyszło, :-) :-) miałem oczywiście na myśli jajko kurze :-) :-)

sid31 

Wysłany: 2019-07-19, 23:17   

Hej. Szuflady w wykonaniu są dosyć proste. Rama prostokątna podzielona na pół. Od spodu płyta osb, wykładzina i słoma. Od góry ścianki i daszek. Do tego prowadnice, wszystko zgrać na wysokość i gotowe. Myślałem, żeby dobudować taką boczną skrzynie otwieraną z góry i tam umiejscowić gniazda. Z tym jednak byłoby masę pracy, drewna, okuć itd. Zdecydowałem się na szufladę. Sporo takich rozwiązań na google widziałem. Czy się sprawdzi napiszę wkrótce. Kury mają około 20 tygodni, jeszcze się nie niosą, a po przeprowadzce, minęły 3 dni, są nadal bardzo przestraszone. Sąsiadowi wyszły z kurniki po 3 tygodniach, czekam.
A tak na podsumowanie, satysfakcja ogromna, własnymi rękami wszystko, od a do z, teraz 10 kurek. Pół roku budowy, głównie soboty, było warto!

Odpowiedz do tematu