Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 22 Września 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wilgotność w inkubatorze
Autor Wiadomość
Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-07-30, 19:45   
   Nr Tel.: 601 654 364

A, co z tymi, które nie chodziły?

julka45 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2019-07-30, 20:12   

Musiałam zlikwidować żeby się nie męczyły , przecież nie zostawię kalek nie mogły nawet do wody dojść.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-07-30, 21:10   
   Nr Tel.: 601 654 364

Pytam, bo istnieją możliwości zaopatrzenia takich piskląt i najczęściej przynajmniej część z nich można wyprowadzić na prostą. Zjawisko ,,rozjeżdżających się,, skoków jest typowe dla przedłużającego się klucia, zbyt niskiej temperatury inkubacji oraz zbyt wysokiej wilgotności.

julka45 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2019-07-30, 21:14   

Nigdy tego nie robiłam , nie chciałam żeby się męczyły i nie miała bym czasu aż tyle zajmować się nimi , ale dzięki za radę 🙂

Cyk 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2019-08-22, 10:50   

Julka, nie martw się i tak nieźle poszło u ciebie, najważniejsze to wyciągać wnioski z poprzednich błędów.
Na pewno na przyszły rok zwiększ temperaturę o około 0,5 st, a z wilgotnością to jest naprawdę różnie, jeśli mamy świeże jaja powiedzmy z dwóch dni to trzymamy niską wilgotność i odwrotnie jak długo przechowujemy w dość suchym miejscu to trzeba zwiększać wilgotność.
Prześwietlanie jaj i kontrola komór to najważniejszy parametr.
Ja hoduję głównie pawie, a one nie niosą się tak jak kury i często zdarzało się tak że nim nazbiera się 10-15 jaj to mija 2 tygodnie i to jest spory problem bo pierwsze jajo będzie miało już dość sporą komorę a ostatnie nie ma prawie wcale komory i kurczęta klują się kiepsko.
Jak trzymam wilgotność na poziomie 55-60% wilgotności to pierwsze zebrane jaja klują się super a ostatnie często się wcale nie klują, kurczęta dorastają i zamierają w jajkach, jak trzymam wilgotność na poziomie 35-40%to pierwsze jaja często zamierają lub kurczęta są małe i słabe i często padają a ostatnie jaja klują się super.
I dla tego jeśli ktoś zbiera jaja dłużej niż 6 dni to powinni zrobić sobie przechowalnik do jaj, ja mam zrobiony z pudła styropianowego i ogniwa Peltiera, w środku panuje temperatura około 13-14 *c i wilgotność na poziomie 60-70%, jajka w takich warunkach nie wysychają i komory są takie jak pierwszego dnia po zniesieniu, wtedy jak włożę jaja do inkubatora i trzymam wilgotność na poziomie 35-40% i temperaturę 37,5 to pawiki klują mi się super, w przeciągu 24 godzin są wyklute wszystkie co do sztuki, czasem jak jajo jest mocno duże to trochę trzeba pomóc kurczakowi, ale jak wiadomo mocno dużych jaj nie powinno się wkładać do inkubatora, ale co poradzisz pawie jajo na wagę złota.

Odpowiedz do tematu