Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 22 Listopada 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Nierozłaczka jedzenie
Autor Wiadomość
Gosiulec 

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2019-08-29, 00:09   Nierozłaczka jedzenie

Witam,
Od tygodnia mam papugę nierozłączkę karmioną ręcznie. Ma 6 tygodni. Dajemy jej strzykawką pokarm dla piskląt jtory dostalismy od hodowcy. Zmniejszamy ilość żeby sie zaczela interesowac ziarnami sle ona niezbyt chce jeść. Cos tam probuje ale nie może rozlupac ziarenek i rezygnuje. Czasem pojedyncze zje. Ma też proso w kolbach ale również nie je tego.
Jak ja przestawic na jedzenie ziaren? Owoce i warzywa coraz chetniej je, ale tez woli takie miekkie, jak dam jablko to nie może skubnac bo za twarde.
Proszę o jakieś porady.
Pozdrawiam.
Małgosia

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2019-08-29, 16:03   

rozłupywania nasion musi sie nauczyć a to trwa, daj jej surowa kasze jaglana - to łuskane proso , w klatce musi miec stale mieszanke ziaren, karmić trzeba nadal min 3 razy dziennie, codziennie dajemy owoce i warzywa,możesz dać w kawałkach lub potarte . Nauka smnodzielnego trwa ok. dwóch tygodni a czasami dłużej

Gosiulec 

Wysłany: 2019-08-29, 21:44   

Dzięki za odpowiedź.
To jedzenie ze strzykawki dajemy jej 2 razy dziennie, rano i wieczorem a w ciągu dnia żeby sie zainteresowała ziarnem to podkładam ziarna no i daję jakieś owoce i warzywa. Najbardziej lubi banany no ale codziennie nie będę jej dawać.
Pozdrawiam.
Gośka

Gosiulec 

Wysłany: 2019-09-01, 11:38   

Nie wiem naprawdę co z tą papuzką, tak jakby cofala sie w rozwoju. Jak ja wzielismy to pierwszego dnia interesowala sie ziarnami, skubala kolby prosa a teraz to nie przejawia zainteresowania. Jak jej podaje do dzioba ziarenka to poskubie troche i wypluwa. Zje ewentualnie ta kasze jaglana i konopie ale w trudach.
Twarogu nie chce też, nie wiem jak ja przestawic. Czy przeglodzic, nie dawac tego pokarmu strzykawka?
No i tez z lataniem u niej jest gorzej, na poczatku to latala bez problemu, do łazenki nawet raz za mna poleciala a teraz jak sie wzbija to pikuje w doł. Ze stołu na kanapę gdzie jest ok 2 metrow to albo nie doleci albo ledwo ledwo. Czym to moze być spowodowane?

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2019-09-01, 16:54   

konopi nie dawaj,nie kazda lubi twaród, daj jej gotowane jajko i karm ręcznie min 3 razy dziennie- ziarno ma byc dostepne stale gdy ptak jest w klatce
Dlatego nie popieram sprzedawania rk. gdy nie sa samodzielne, bo potem bywaja kłopoty

Gosiulec 

Wysłany: 2019-09-01, 20:58   

Ale to ten egzemplarz tak ma bo kolezanka kupila pare dni po nas brata naszej papuzki i ten je ziarna, lata po pokoju bez problemow.
Nasza ziarno ma caly czas w klatce ale nie interesuje sie nim wiec biorę ją i podsuwam jej ziarenka. A czemu nie dawać konopii? Jest w tej mieszance dla papug to chyba mogą? Wiem ze jest tlusta i nie mozna przesadzac ale jej daje pojedyncze ziarenka, jak 2 zje to cud.
Ale w końcu nauczy się jesc sama? No bo skoro bedzie dostawała ten pokarm strzykawka to nie bedzie zainteresowana niczym innym. Leniuch. Ona chyba nas jak rodzicow traktuje bo wychodzi z klatki i przychodzi od razu na ramię, wtula sie i sobie siedzi. Jakiś straszny pieszczoch nam sie trafił :) No fajnie ale tez niech trochę jak ptak uczy się żyć.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2019-09-02, 09:27   

jezeli pojedyńcze nasiono to dawaj. Taki urok rk. czasami szybko ucza sie samodzielniosci a czasami bardzo długo prosza o jedzenie

Odpowiedz do tematu