Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 15 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęgi naturalne przepiórek japońskich
Autor Wiadomość
pawel20 

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2019-09-15, 02:39   Lęgi naturalne przepiórek japońskich

Dawno tu nie byłem, ponad rok temu byłem z tutaj z problemami z założenia hodowli przepiórek, dzięki wam udało mi się je rozwiązać i zbudować klatkę, później już zrobiłem drugą, ale głównym problemem był wybór przepiórek chińskich czy japonek, ciężki dla mnie , gdyż chciałem prowadzić leg naturalny. No ale cóż na giełdzie mogłem kupić tylko japonki, od tamtego czasu jedna z kurek wydawała mi się mieć instynkt, gdyż zawsze znosiła jajka w gnieździe nawet rok temu, siadała czasami, myślałem ze wysiedzi ale znudziło jej się to chyba albo za młoda była, ale w tym roku, zaczęła siedzieć ciagle w gnieździe, ciągle chodzi nastoszona, przegania wszystkie kurki a nawet kogutki, nawet nazbierała trocin, siana i zasłoniła trochę gniazdo. Jak to zobaczyłem to od razu zwracałem większa uwagę bo nie sądziłem że coś takiego się zdarzy, siedziała tylko na jednym jajku, dlatego żeby sprawdzić podrzuciłem jej obok gniazda jeszcze dwa, to ona tylko wychyliła dziób do przodu i powoli dziobkiem wsunęła je pod siebie. Po dwóch dniach podrzucilem jej jeszcze dwa jajka, tak samo zrobiła. Teraz siedzi pod 6 jajkami i wychodzi tylko aby szybko coś zjeść napić się i wraca szybko do gniazda. To już 5 dzień jak siedzi, żeby inne kurki jej nie przeszkadzały przerzuciłem polowe z nich do innej klatki, teraz w tej klatce jest tylko ona+ 2 kurki i kogut, po paru dniach i je przyniosę żeby została sama. Ale zauważyłem że jak było wszystkich przepiórek 8 w klatce to inne kurki widząc ją siedzącą w gnieździe , to jak wyszła zjeść to jedna wchodziła szybko i chciała rozłupać dziobem jajko( od razu ja przeniosłem do innej klatki ) inne dwie wchodziły i ją zastępowały, siadały na jajkach ( tylko ze nie na wszystkich i jak ona wracała to siadała obok niej i któreś jajko było luzem, dlatego tez przeganialem zastępcza matkę ). Jak narazie mam nadzieje ze wyklują się młode, bo naprawdę jest to fajne uczucie, bo to niespotykane żeby japonka wysiedziała. Jak narazie mam nadzieje ze nic złego nie zrobię lub nie zrobiłem 😅
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-09-15, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-09-15, 13:42   
   Nr Tel.: 601 654 364

Trzymam kciuki :)

Odpowiedz do tematu