Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 26 Maja 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęgi naturalne 2019
Autor Wiadomość
Seba3005 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2019-08-26, 16:21   

U mnie w tym roku siedziało 6 kurek, więc narzekać nie mogę :D

BARciak 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2019-09-15, 12:10   

Ostatnie kurczęta w tym roku. Czubata mama ma 7 kurczaków które wykluły jej się wczoraj i 2 adoptowane tygodniowe kurczęta. Tylko 3 kurczaki mają duże czuby, reszta małe lub wcale. Jakość fotek jest jaka jest bo kurczaki nie chciały współpracować :D

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2019-09-15, 13:49   
   Nr Tel.: 601 654 364

Wszystko fajne :) I kurka i maluchy, zdjęcia też :)
Gratuluję, trochę późno, ale się udało :)

BARciak 

Wysłany: 2019-10-13, 11:42   

U mnie w tym roku było 5 kwok i to już chyba tyle na ten rok. Może i dobrze, niech siadają wiosną a nie na zimę. 2 ostatnie wodzą kurczęta. Może te młode będą chętniejsze do kwoczenia :)

BARciak 

Wysłany: 2019-12-30, 17:15   

Z tych 9 kurczaków z ostatniego lęgu zostało 5 szt, z czego na 100% są 3 koguty.
1 kurczak zachorował (obwiśnięte skrzydełka itp itd) i padł.
Niestety pozostałymi trzema kurczakami, które padły były te, na których mi najbardziej zależało. To te 3 szt z największymi czubami. Nie wiem co im było, ale każdy miał taką samą sytuację: wieczorem jak je zamykałem to wszystko było ok i zachowywały się jak zawsze, a rano przy wypuszczaniu już któryś był martwy. I tak cała trójka w pewnych odstępach czasu. Ktoś wie co się im mogło stać? Inne kurczaki nie miały problemów, tylko te 3 najbardziej czubate. Tylko w tym lęgu miałem takie straty w kurczakach.

brahma666 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2019-12-30, 22:35   

Powodów może być dużo od jakiegoś zatrucia przez choroby spowodowane pogodą po samą niską temperaturę nocą. Wystarczy że w nocy kwoka się przemieściła, ten został bez ciepła i po nim. Duży czub nie jest wyznacznikiem. Pech chciał że akurat te ładne padły

BARciak 

Wysłany: 2019-12-30, 23:26   

brahma666,może i pech, bo jesień w tym roku była bardzo ciepła. Rodzice tych 3 kurczaków to najpewniej rodzeństwo, ale się nie dopytałem, bo mnie to szczerze mówiąc nie interesowało. One akurat były po tej kwoce ze zdjęcia. Kogut był identyczny jak ta kwoka /był, bo ze względu na charakter już go nie mam niestety/.Może to miało swój udział jeśli to prawda. Mówi się trudno. W 2020 poszukam jajek od czegoś mocno czubatego do stada skoro w tym roku tak się stało z najbardziej czubatymi kurczakami. Z czubatości na pewno nie zrezygnuję :)
Gdzieś słyszałem, że mocno czubaty drób(jak np czubatka polska) lubi dostawać udaru ze względu na duży guz. Nie wiem ile w tym prawdy.

brahma666 

Wysłany: 2019-12-31, 20:09   

Trzymam kciuki za lęgi ale co to udaru to wątpię. Jeżeli tak to hodowcy czubatek polskich by ich nie chwali bo by dostawały udaru i padały to gdzie tu sens. Mówi się trudno, czoło do góry i patrzymy do przodu.

BARciak 

Wysłany: 2019-12-31, 21:05   

brahma666, temu mówię, że słyszałem i nie wiem czy tak jest :)
Co do lęgów to na pewno jakieś będą. Jak nie znajdę czubatych, które by mnie interesowały(nie muszą być rasowe, bo nie do tego dążę obecnie) to będą inne :)

brahma666 

Wysłany: 2020-01-01, 14:29   

Twoje kilka sztuk to nic w porównaniu co jest u mnie. Rok temu sierpien-październik padło mi 100% kurcząt i kilka starych, przez zimę i wiosnę się uspokoiło, miałem lęgi w tym roku i wyszło to samo. Z około 50szt młodych zostały 4 najpóźniejsze młode.

BARciak 

Wysłany: 2020-01-01, 15:37   

brahma666, znasz przyczynę takiej sytuacji jak u Ciebie? Bo to trochę dziwne żeby tak padały.
U mnie zazwyczaj padały te z chowu wsobnego(100% takich kurcząt), inne po nie spokrewnionych rodzicach prawie wcale.Mam na myśli cały okres jak "siedzę w temacie", a nie tylko 2019 rok. Znając życie miałem zwykłego pecha ale i tak już nie zostawiam kogutów spokrewnionych z kurami.
Ostatnio zmieniony przez BARciak 2020-01-01, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  

brahma666 

Wysłany: 2020-01-01, 18:18   

Bym znał przyczynę to bym z tym walczył ale zrobiłem badania i wyszła kokcydioza, którą leczyłem ale najwidoczniej nic nie dało albo po prostu to nie ta przyczyna. Zmuszony jestem zlikwidować wszystkie kury zdezynfekować kurniki i zacząć od nowa

Odpowiedz do tematu