Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 10 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwna kulka na nadgarstku
Autor Wiadomość
marcin19800 

Województwo: dania
  Wysłany: 2019-12-01, 16:29   dziwna kulka na nadgarstku

Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące mojej nimfy. W kwietniu zobaczyłem, że na nadgarstku ma dziwną kulkę, pojechaliśmy do weterynarza podejrzewałem cyste piórową, ale doktor zaprzeczyła twierdząc, że jest to wynik uderzenia, nimfa w kwietni już latała sama, ale wciąż była dokarmiana przez ojca więc uwierzyłem. Po ok 2 tygodniach zobaczyłem, że kulka jest otwarta i krwawi i wystaje z niej jakby kolec. Odwiedziliśmy lekarza ponownie który powiedział, że na pewno nie jest to cysta, a ptak po prostu urodził się z defektem kości i nie można tego zoperować i ma tak żyć. Dodam, że jak lata niemusze patrzeć poznaje go po hałasie, ponieważ przez tę kulkę pióra rosną inaczej i znosi go na prawą stronę jak lata. Dzisiaj jednka, gdy wszedłem do ich pokoju, zobaczyłem krew na suficie, kulka była otwarta, krwawiła, w miejscu krwawienia był jakby kolec i w okolicach tej kulki też. Czy ktoś wie, co to może być. zmiana jest twarda, posmarowałem antybiotykiem, jest podrażniona więc ją bolało, czy to może być rak kości? Dziekuję za pomoc.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-12-01, 20:24   
   Nr Tel.: 601 654 364

marcin19800, może uda się zrobić zdjęcie, na którym byłoby coś widać?

marcin19800 

Województwo: dania
Wysłany: 2019-12-02, 10:55   

Bawka napisał/a:
marcin19800, może uda się zrobić zdjęcie, na którym byłoby coś widać?
starałem się wrzucić ale sie nie da. zobacz prosze ten ling, to moja papuga https://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=7157

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-12-02, 14:38   
   Nr Tel.: 601 654 364

Nie będzie łatwo. Zdjęcia nie są wyraźne. Mam wrażenie, że to jest rzeczywiście nadgarstek, a ,,kolec,, to kość kciuka (I palec). Nie ma wątpliwości, że to bardzo bolesne obrażenia, bo to tak, jakby nam ktoś otworzył staw i wyłonił kość, a potem tego nie zaopatrzył.
Jeżeli dobrze rozumiem to tegoroczny ptak. Ta kulka - wcześniej - była przez jaki okres czasu? Była cieplejsza? Zaczerwieniona? Żółta? Sina? Czy innego koloru? Wyrastały z niej pióra czy była pozbawiona piór? Ptak operował skrzydłem normalnie - nawet, jeżeli nie latał - czy mu to przeszkadzało?
Czy coś wypływało z rany, oprócz krwi?
Proponuję ograniczyć latanie i jeszcze raz spróbować odwiedzić lekarza wet. Ranę trzeba zaopatrzyć. Jeżeli dojdzie do infekcji stawu, latanie będzie trudne, a nawet niemożliwe.

Odpowiedz do tematu