Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 21 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup kur na OLX
Autor Wiadomość
bury 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2020-02-07, 13:24   Zakup kur na OLX

Witam,

temat zakupu kur na OLX pojawił się pod koniec innego wątku o oszustach: http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=36706

Nie mogłem podobnego tematu znaleźć, a jeśli jest to proszę moderatorów o połączenie.

Chodzi mi o zakup kur na OLX i związne z tym kłopoty (przynajmniej dla mnie). Kiedyś było allegro i w sumie prosty sposób kupowania i oceniania. Zdjęcie konkretnych kur, kup teraz, wysyłka i jak coś nie grało, to można było zgłosić to do allegro i wyżalić się na sprzedającego w komentarzach. Niestety, cały handel przeniósł się na OLX i dla mnie to jest porażka.

Od 2-3 tygodni poszukuję araucanów. Ogłoszeń niby pełno, ale z finalizacją transakcji i komunikacją ze sprzedającym jest mega kłopot. Ktoś coś wystawia, potem się okazuje, że to nie ta kurka, że inna, że może wysłać, ale zanim wyśle to już ta się sprzedała ale ma inną, ale nie ma jej zdjęcia... Luuudzie, co się porobiło. Ogłoszenia dalej wiszą, są nieaktualne, albo tylko takie, żeby złapać frajera, bo jak już zapłaci i dostanie cokolwiek a nie to co chciał to nie ma się gdzie wyżalić...
Niestety, jest wiele osób nieuczciwych, jak wspomniany w innym temacie pan z Redy, który w tym temacie przoduje. Rozumiem, że wiosna idzie i zrobił się ruch w interesie, ale żeby aż tak to wyglądało?

Potrafię kupić jajka lęgowe maransów z Francji czy Niemiec i zawsze dostaję to na co się umawiałem a na naszym rodzimym podwórku to jest mega loteria.
Rozumiem, ze OLX jest nastawione na sprzedaż lokalną, z odbiorem osobistym, ale skoro na Pomorzu nie ma nic ciekawego a chciałbym kupić gdzieś 'w Polsce' to już nigdy nie ma pewności...

A Wy macie jakieś rozwiązania albo własne pomysły?

A tak przy okazji, jeśli ktoś na ładne araucany i byłby skłonny odsprzedać to proszę o informację.
Ostatnio zmieniony przez bury 2020-02-07, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  

tomxkt 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2020-02-15, 11:01   

No niestety przez kilku takich oszustów cierpią uczciwi hodowcy chcący sprzedać swoje nadwyżki. Na Allegro zanim zablokowali sprzedaż ptaków
srzedawałem wszystkie swoje nadwyżki i każdy był zadowolony, co było widać w konentarzach, myślę że na olx też coś takiego powinno być, zwłaszcza że trzeba mieć konto żeby móc się tam ogłaszać.

sylwekw 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2020-02-15, 14:28   

Też niestety muszę potwierdzić, że na OLX to spore ryzyko i często niestety porażka wynikająca z nieuczciwości sprzedających. Aż dziwne, ze ludzie sobie wymyślają sposób na "dochód" właśnie przez oszustwo albo przynajmniej lekceważące podejście do kupującego.

Co prawda ja ptaków jeszcze nigdy wysyłkowo nie kupiłem ani sprzedałem ale jajka lęgowe już kilka razy się poważnie zawiodłem. A jak żywego ptaka znajdę na OLX w swojej okolicy i pojadę to najczęściej znacznie się różni od tego z oferty albo warunki są tragiczne.

owip2001 

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2020-02-18, 22:26   

Witam
Planuję zakup 50 niosek i szukam sprawdzonego hodowcy z okolic Brzegu.

Odpowiedz do tematu