Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 21 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęgi naturalne 2020
Autor Wiadomość
BARciak 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2020-01-01, 15:44   Lęgi naturalne 2020

Witam. Rozpoczął się rok 2020 i przyszła pora na założenie tegorocznego tematu o lęgach naturalnych.
U mnie nic nie kwoczy, gdyż okresowe ataki mrozu i śniegu skutecznie zniechęcają kury do kwoczenia, choć 2 kury z 2018 coś tam pokwokiwać zaczynają. Jak tylko zaczną się nieść po zimowej przerwie i przyjdzie wiosna to może coś usiądzie. Może nie będzie takich problemów z kwoczeniem jak w 2019 i uda się wcześniej niż koniec czerwca wyprowadzić jakieś lęgi :d
A jak tam u was? Jakiś uparciuch okupuje gniazdo, czy jednak nic? :)

Życzę wszystkim udanych lęgów :)
Ostatnio zmieniony przez BARciak 2020-01-01, 15:50, w całości zmieniany 2 razy  

robert wysocki 

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2020-01-18, 17:37   

A u mnie szaleństwo. Pólnocno-wschodnia Polska początek stycznia a kwocza mi juz trzy kury, indyczka uparcie siada na jajkach, ale największy kłopot mam z piżmówką. nie dość że moje piżmówki już od miesiąca się niosą ( normalnie zaczynały pod koniec marca) to jedna tak się schowała że naniosła sobie w takiej letniej budce do lęgów 14 jaj i siadła. Dopiero przedwoczraj ją znalazłem. I nie wiem co robić. Jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Teraz to luz bo jest w miarę cieplo, ale co będzie jak przyjdą lutowe mrozy? podejrzewam że wylęg jeśli wogóle nastąpi to będzie miał miejsce gdzieś w połowie lutego. Mieliście kiedyś tak wczesne lęgi na zewnątrz?

BARciak 

Wysłany: 2020-01-18, 19:48   

U mnie jak na razie 2 kury pokwokuja ale znając moje szczęście nic z tego nie wyjdzie :hahaha: Może i dobrze, bo to jeszcze z 2 miesiące zimy w górach :)

Aga20 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2020-01-21, 21:57   

U mnie nic nie kwoczy :-)

Aga20 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2020-01-28, 11:11   

Witam, u mnie w niedzielę moja czarna kwoka zasiadła na jajkach. Chciałam jej podłożyć jeszcze dwa od zielononóżek, ale się wściekła i zeszła z gniazda. Cały czas jednak sobie chodzi i pokwokuje :-) Idzie wiosna, moi drodzy :-)

BARciak 

Wysłany: 2020-01-28, 12:13   

Aga20, moje są na etapie końca pierzenia i rozpoczynania niesienia jaj :) Kwoczenie im nie w głowie poza jedną liliputką, która chodzi i pokwokuje ale ona tak prawie cały czas ma i nie usiadła jeszcze :)

brahma666 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2020-01-28, 21:25   

Ja mam 6 półtora miesięcznych piżmówek, ich matka już się depcze i dwie pozostałe niosą jaja. Może któraś siądzie

BARciak 

Wysłany: 2020-02-13, 22:48   

Najprawdopodobniej mam pierwszą kwokę w tym roku. Najprawdopodobniej, bo siedzi pierwszy dzień. Szkoda, że za oknem zrobiła się zima i nie bardzo są warunki żeby ją nasadzić.

Odpowiedz do tematu