Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 30 Marca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-13, 23:24
Bojowiec shamo
Autor Wiadomość
Krzysiek 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2020-02-24, 21:04   

Stasiu, nie ma co się podłamywać, trzeba ich edukować i tyle, choć niektórzy za długo się uważali za pępek świata i z przekory będą uparci. Niektórzy nadal wierzą w odkrycie Ameryki w 1492. Gdyby nie spalili mądrale tylu wcześniejszych dzieł na stosach to by to wiedzieli, no ale pewnie komuś na tym zależało z wiadomych powodów.
CHI napisał/a:
Trzeba było mu odpowiedzieć, że PRAWDZIWY ko-shamo jest jak kobieta :D
Każda inna, każda piękna i typowa...

Całkiem niezła myśl, pewnie by dotarło.
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek 2020-02-24, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  

Vater 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2020-02-27, 08:09   

Witam. Jako początkujący amator mam pytanie: czy dobrym pomysłem jest hodowla koguta i kury shamo w jednym kurniku z innym drobiem? Posiadam 12 sztuk ozdobnych (w tym trzy koguty: feniks, szabo i bojowiec nowoangielski miniaturowy) . Zapragnąłem nabyć shamo w wieku ok. 2 miesięcy i trzymać to wszystko razem. Przeczytałem wiele różnych opinii na ten temat i już sam nie wiem co robić. Proszę o fachową poradę. Pozdrawiam, Krzysztof.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2020-02-27, 14:43, w całości zmieniany 2 razy  

Krzysiek 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2020-02-29, 13:08   

Vater napisał/a:
Witam. Jako początkujący amator mam pytanie: czy dobrym pomysłem jest hodowla koguta i kury shamo w jednym kurniku z innym drobiem? Posiadam 12 sztuk ozdobnych (w tym trzy koguty: feniks, szabo i bojowiec nowoangielski miniaturowy) . Zapragnąłem nabyć shamo w wieku ok. 2 miesięcy i trzymać to wszystko razem. Przeczytałem wiele różnych opinii na ten temat i już sam nie wiem co robić. Proszę o fachową poradę. Pozdrawiam, Krzysztof.

Jeśli chcesz hodować prawdziwe shamo to musisz je trzymać osobno. Jesli kupisz sobie podróby to może się zdarzyć, że nie będą im przeszkadzać inne ptaki, choć masz rasy małe i nawet z racji swojej masy i resztek charakteru, taka podróba także zrobi im krzywdę przy ustalaniu hierarchii. Czy tak czy siak trzeba je trzymać osobno. By hodować shamo trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii. Początkujący szybko się zniechęcają bo się okazuje, że właśnie w wieku około 2 m-cy juz trzeba oddzielać młode kogutki i niejednokrotnie kurki także, co wiąże się z zapewnieniem im osobnych boksów. Co prawda nieraz można zobaczyć, jak prawie dorosłe koguty chodzą sobie razem, ale to nie są shamo, tylko wyglądają podobnie. ''Prawie'' robi dużą różnicę.

Vater 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2020-03-02, 10:02   

Dziękuję za odpowiedź, w treści której potwierdzasz moje obawy . Pozdrawiam serdecznie ;)

Odpowiedz do tematu