Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 30 Marca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebna woliera dla gołębia
Autor Wiadomość
Danuta Babral 

Województwo: malopolskie
  Wysłany: 2020-03-01, 21:01   Potrzebna woliera dla gołębia

Dzień dobry!
Proszę o pomoc , szukam "hodowcy", który ma wolierę dla nielotów i innych ptaków niezdolnych do samodzielnego życia na wolności.
2 miesiące temu ( w styczniu!) znalazłam podlota gołębia miejskiego, zaopiekowałam się nim, był wygłodzony i zmarznięty. Moja weterynarz dała mu konieczne leki (antybiotyk, witaminę B etc), kiedy się wzmocnił został także odrobaczony wewnętrznie i zewnętrznie. I wtedy okazało się, że ma tzw kręćka. Kilkakrotnie dostawał lek przeciwzapalny, a ja cały czas, regularnie, 2 razy dziennie podaję mu wit. B complex i B12 (na przemian). Niestety choroba nie mija: ptak ma silny skręt głowy w prawo, szczególnie gdy się zdenerwuje, i wolny stolec. Jest przy tym bardzo silny i charakterny. Nie chcę go usypiać ,a niestety nie mam warunków aby go zatrzymać, bo mieszkam w kamienicy w mieście. Jak dotąd trzymam go w prowizorycznej klatce, jest to dość duży transporter dla kota. Niestety w obecnych warunkach ptaszek nie ma możliwości polatać, a z pewnoscią potrafi. Idealnie dla niego byłoby znaleźć miłośnika ptaków posiadającego wolierę z nielotami.
Pozdrawiam z nadzieją ;)

Rogas 

Województwo: kuj-pom
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2020-03-05, 11:49   

Najlepsze rozwiązanie to ptaka usunąć nie ma sensu go trzymać gdyż jest nosicielem zarazków i inne gołebie będzie zarażał kręciek jest trudny do wyleczenia też miałemz nim problem żadne leki nie pomagały

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 143 razy

Wysłany: 2020-03-05, 14:20   
   Nr Tel.: 601 654 364

Gołębia z ,,kręćkiem,, nie da się wyleczyć. Całe życie będzie nosicielem i będzie zarażał inne gołębie. To, jak z kocim AIDS czyli FIV. Można trzymać razem tylko koty zarażone lub tylko koty wolne od wirusa. Inaczej zdrowe zarażą się od chorych. U gołębi jest podobnie. Kto chce mieć zdrowe ptaki, likwiduje ptaki chore i szczepi stado.
Nie spotkałam się z wolierą przeznaczoną dla nielotnych gołębi będących nosicielami paramyksowirozy. Ale warto szukać. Może jakiś azyl dla ptaków?
Trzeba pamiętać, że człowiek może przenosić wirusy. Sam nie choruje, ale przenosi z chorego ptaka na inne.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2020-03-05, 17:37   

miejskiego gołębia azyl raczej nie przyjmie - trudno wymagać aby zapewniono mu osobna wolierę, bo z innymi nielotami trzymać go nie można. Takie ptaki się usypia

Odpowiedz do tematu