Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 09 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
garłacz morawski białogłowy
Autor Wiadomość
Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-05-02, 09:03   garłacz morawski białogłowy

Sebastian w nich nie ma już nic do poprawiania ,gołębie są takie jakie utrzymują się niezmiennie przez dziesiątki lat . Na wystawy dają kilkanaście gołębi a tylko jeden z nich wygrywa ,bywa z tym różnie chociaż wszystkie są w rasie. Nowelizacja wzorca na papierze jak i rysunki bardzo proste, trudniej przemianować to w gołębiach. Nie wierzę aby wszyscy czescy hodowcy na rozkaz się temu poddali.Dzieje się tam coś z tymi gołębiami , gdyż jak nieraz pokazywałem dobijali się do nich hodowcy ze Słowacji aby kupić.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2020-05-02, 11:37   
   Nr Tel.: 660803277

Jasne, że mamy wzorzec, ale sam Zdzisławie wiesz, że wzorce są pisane mało szczegółowo, ogólnikami, są praktycznie jedynie surową ramą, w oparciu o którą, gdy nie znamy rasy, faktycznie niewiele się o niej dowiemy. Dlatego poza samym wzorcem, istotna jest instrukcja oceny rasy, a także szkolenia dla sędziów i hodowców. Wiesz doskonale, jak to wygląda, bo w takich szkoleniach sam uczestniczysz. Dla mnie, jako dla hodowcy, nieco tą rasę znającego, ptaki Edka mają czuby takie, jakie mieć powinny. W czubach morawskich garłaczy najistotniejsza jest ich szerokość, zwartość, płynne przejście w grzywę, jej rozłożenie na tylnej części szyki, by to harmonijnie wyglądało. Zbyt spiczasty i wysoki czubek te proporcje zachwieje, będzie to już czub gila czy garłacza dolnobawarskiego, ale nie morawskiego. To nie może być sam szpic, jak u gila, lecz czub spiczasty, ale jednocześnie obfity i u nasady szeroki, nie spotykany u większości ras ze spiczastymi czubami.

Sebastian 17 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2020-05-02, 12:19   

Panie Edku jak to mówił stalin znajdź mi człowieka a ja znajde haka to ja taki sam ino w gołębiach :P

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2020-05-02, 18:06   

Tak dla ścisłości - nie Stalin, tylko Wyszyński, jednak nie kardynał,tylko prokurator. Zbieżność nazwisk absolutnie przypadkowa. Nie chodzi jednak o "haki", przynajmniej u gołębi o to chodzić nie powinno. Rasę trzeba nie tylko znać, trzeba ją także "czuć", aby w niej coś osiągnąć.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-05-02, 18:30   garłacz morawski białogłowy

Krzysiu ja zawsze powtarzam szczęśliwi ci co gołębi nie mają. U mnie w rodzinie w tej bliskiej ani dalekiej nikogo to nie dopadło tylko mnie. Nieraz się zastanawiam skąd to się wzięło

Sebastian 17 

Wysłany: 2020-05-02, 21:10   

A to przepraszam za pomyłke u mnie w rodzinie to już tradycja jak nie gołębie to wojsko 😂 Panie Edku jak by nie hobby to co to by było za życie to nas trzyma przy życiu na dobre i na złe 😃

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2020-05-02, 22:07   

Zwłaszcza teraz, w czasach wirusa, normalność najbardziej czuję, gdy jestem u ptaków. Albo u pszczół. One też potrafią odprężyć. Albo nauczyć pokory, jak przedwczoraj, gdy wyszła nagle chmurka i zaczęło kropić, tak że ledwo zdążyłem ul pozamykać, a docinające małe potwory odprowadzały mnie aż do domu, chociaż normalnie są bardzo łagodne.

Sebastian 17 

Wysłany: 2020-05-24, 21:09   

taka parka nie pod kolor :P

Sebastian 17 

Wysłany: 2020-05-24, 21:56   

trochę zniszczyło mi jakość tych zdjęć :/

Odpowiedz do tematu