Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 07 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 23:45
Na temat LISÓW i nie tylko
Autor Wiadomość
MACIEJ 1974 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2020-06-01, 13:35   

Obstawiam lisa. Lisów jest wszędzie pełno.
Ostatnio zmieniony przez MACIEJ 1974 2020-06-01, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  

Lolita 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2020-07-03, 12:50   

Wystarczy obejść teren w okolicy i wszystko się wyjaśni, ale zgadzam się z poprzednikiem, prawdopodobnie to lis. Wszędzie jest ich pełno, rozmnażają się w bardzo dużym stopniu. Jeżeli zniknie ten jeden, nie minie kilka dni a pojawi się kolejny, ponieważ zwolnił się teren, na którym w dosyć łatwy sposób zdobywa pożywienie

Cyk 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2020-07-06, 19:58   

Też obstawiał bym lisa choć nie wiem jak duża była kaczka, bo liliputy to spokojnie kuna wyniesie, ale kaczki nie da rady no chyba że młoda kaczka.
U mnie taki szkodnik zabiera młode kury i liliputy
trzecia w tym roku ale wiem że jeszcze przynajmniej jedna jest.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2020-07-10, 18:04   
   Nr Tel.: 660803277

U mnie w nocy z wtorku na środę, do pomieszczenia, w którym trzymam papugi, dostał się jakiś drapieżnik i zamordował parkę falistych tęczowych. Sprawa jest tym dziwniejsza, że papugi trzymam w klatkach, Ptaki były wewnątrz klatki, druty klatki są tak gęste, że nie przeciśnie się między nimi palca, tymczasem jedna z papug miała wyrwaną nogę i wywleczone przy niej wnętrzności, a druga naderwane skrzydło i jakby podgryzione gardło. Oglądałem klatkę chyba z pół godziny - nie było żadnego śladu, by cokolwiek do niej weszło, żadnych rozgiętych drutów czy innych śladów wejścia drapieżnika, tymczasem ptaszki wewnątrz były ewidentnie zagryzione. Okno pomieszczenia było uchylone i zapewne tamtędy sprawca dostał się do środka.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 151 razy
Wysłany: 2020-07-10, 22:13   
   Nr Tel.: 601 654 364

Drapieżnik nie musiał wchodzić do środka. Czasem wystarczy, że spłoszy ptaki, a te siadają nie na żerdce, a na podłodze z siatki lub w pobliżu ściany z siatki i są łapane na nogi czy długie pióra (ogon, lotki). Widziałam tak poranione gołębie przez tchórza czy króliki przez lisa lub kunę. Dlatego np. posiadacze królików w wolno stojących klatkach na siatkach, robią podwójne spody - odchody przelatują przez siatkę, a lis nie złapie młodych za nogę.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2020-07-10, 23:54   
   Nr Tel.: 660803277

Też to sobie w ten sposób tłumaczę. Zastawiłem kiedyś żywołapkę na jastrzębia. Okazało się, że jastrząb zaatakował, ale nie złapał się w siatkę, lecz krążył wokół klatki z przynętą i przerażonego gołębia dosłownie rozszarpał pazurami na strzępy, wsuwając łapy przez pręty klatki do środka. W przypadku papug jednak drapieżnikiem nie był ptak, atak miał miejsce w nocy, a sprawca nie mógł dosięgnąć ofiar łapą, dlatego tak mnie to zszokowało.

Odpowiedz do tematu