Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 05 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasza dla kurcząt
Autor Wiadomość
JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2012-01-10, 21:10   Pasza dla kurcząt

Poszukuję paszy dla kurcząt na pierwszy okres odchowu. Znalazłem Protamino Classico firmy sano. Zawiera kokcydiostatyk diclazuril.
Jak myślicie, czy to dobra pasza? Może ktoś ją stosował?
Jeśli znacie może jakąś inną odpowiednią paszę dla kurcząt na pierwszy okres odchowu? Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.
Tu jeszcze podam link do produktu o którym wcześniej wspomniałem:
http://www.sano.pl/Produk...tamino-Classico

Stefan1970 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2012-01-11, 17:13   

Każda większa mieszalnia pasz ma odpowiedni produkt dla piskląt.
Np. z firmy Nutrena Piskle- nie trzeba mieszac z ziarnem
Ferm-Pasz, Golpasz i pare innych też się znajdzie.

JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2012-01-12, 08:55   

Stefan1970, To akurat wiem. Tylko że nie każda pasza jest paszy równa. Czyli nie każdy producent robi paszę o określonej jakości. W sano wiem że jakość jest bardzo dobra. Myślałem też o chicki1 jest to pełnoporciówka, lecz nie ma ona kokcydiostatyków.
Pasza pełnoporciowa jest wygodniejsza. Lecz ja akurat mam zboże z własnych zbiorów i mógłbym je wykorzystać do tej Classsico. Najlepiej jednak gdybym znalazł paszę z kokcydiostatykami prełnoporciową. Ponieważ nie jestem do końca pewien jakości zboża jakie posiadam. Z drugiej strony dla karzełków polskich na pierwszy odchów nie potrzebował bym jej aż tak wiele. Wiec się zastanawiam co by tu wybrać.

Stefan1970 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2012-01-12, 13:23   

Ja dla piskląt dawałem pasze piskle z firmy nutrena. Dość dobra jakość i 10kg opakowania.

Jak miałem czas to robiłem też mieszankę- powyższa pasza, jajko, makaron i tłuczone ziarno. Posiekane i wymieszane w zależności od wielkości piskląt. Można też zastosować pasze dla małych indyków w takiej mieszance -chyba 26% bialka.

ludwikjz 
kurki ozdobne

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2012-06-25, 15:07   Pasza dla kurcząt Dossche
   Nr Tel.: 505-045-946

Od 2 lat stosuję wyłącznie dla pisklaków i kurcząt paszę firmy Dossche. Obecnie mam nieprzyjemny incydent, który wskazuje na złą paszą tej firmy "Mieszanka dla kurcząt kruszonka" nr kat 9122 serii 0505/26/C01/24 z datą ważności 05.11.2012r. W odosobnionym boksie pisklaki karmione tą paszą po podaniu padło w ciągo 72godzin około 80%. Podobną sytuację ma mój kolega w sąsiedniej wsi po zastosowaniu tej samej serii paszy. Wykluczono badaniem laboratoryjnym Salmoenllę a weterynarz podejżewa zatrucie. Jeżeli ktoś miał podobne spostrzeżenie proszę o kontakt.

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2012-06-25, 16:43   

Ja od paru lat stosuje dla kurcząt paszę z kokcydiostatykiem z firmy PROVIMIT w Tworogu. Jestem zadowolona. Taką mam dostępną w jednym z lokalnych dystrybutorów.
http://provimi.pl/page,17...3,produkty.html

Natalia 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2020-07-21, 13:54   

Może odświeżę temat :) czy ktoś tutaj używa paszy firmy de heus "Zielona Zagroda"? Aktualnie karmię moje 6 tygodniowe kurczęta "jedynką". Wg danych producenta mogę stosować ją aż do 9 tygodnia życia, ale czy skład jest odpowiedni na tak długi okres? Sprzedawca zaleca mi zmianę po 7 tygodniu, ale co Wy o tym sądzicie? Poniżej wstawiam skład paszy:

Odpowiedz do tematu