Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić dobrze wolierę dla kaczek?
Autor Wiadomość
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-08-04, 22:30   Jak zrobić dobrze wolierę dla kaczek?

Zabieram się teraz za robienie wolier dla kaczek, może ma ktoś jakieś doświadczenie jakie powinna mieć wymiary i jak powinien wyglądać ten ich basenik czy mały stawik.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-05, 00:17   

No to tutaj mogę Ci doradzić. Tylko zrób tak jak napisze a nie będzie problemów. 8-)

Otóż jeśli możesz zrób ja jak największą,kaczki będą w niej się super czuły,a i rośliny w niej będą rosły.W małej kaczki je zniszczą.
Stawiasz kurnik dla kaczek na zimę-wystarczy 2x3m lub lekko większy.Do niego dostawiasz wolierę z jednym bokiem jednolitym.Reszta to drobna siatka 2x2cm jest najlepsza.Kaczęta ci nie uciekną i nic nie wejdzie.Najlepiej gdybyś na górze miała sieć rozciągniętą,ptaki mogą swobodnie fruwać i nić z góry też nie wleci do środka.Rośliny tez będą rosły.
Na środku woliery robisz basenik lub 2-lepsze wyjście,gdyż kaczki walczą w okresie godów o kawałek wody,przeganiając się wzajemnie.Najlepiej zrób go z folii,nie betonowy.Zrób też strefę płytką,ułatwi to wyjście z wody kaczętom.Budki-sporą ich ilość w zależności od ilości par,umieść pod krzewani,w roślinach,na pniach itp.Na 1-parę kaczek,by wszystko było super i ok.przeznacz jakieś 8-10m2 powierzchni woliery,wtedy będziesz mogła liczyć na pomyślne lęgi jakiego kolwiek gatunku kaczek. :-D

Pozdrawiam JZ.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2006-08-05, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-08-05, 12:16   

Planuję na jedną ścianę wykorzystać płot z betonu, wymiary jakie myśle zrobić to około 4x5m dla pary kaczek lub kaczora i kilku kaczek. scianki chcę robić w ten sam sposób co w mich kurzych wolierach, czyli podmurówka, rurki i przymocowana siatka, wysokość jaką planuje to około 1,8m, oczywiście wszystko z góry przykryte siatką. Tylko nie wiem jak dokładnie robić to oczko, bo słyszłam że musi mieć odpływ.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-05, 13:33   

Wszelkie informacje na temat budowy i wystroju woliery dla kaczek ozdobnych znajdziesz narazie tylko [ TU ] .
A jakie ty masz wogóle zamiar chować kaczki,jeśli piszesz o kaczorku i kilku kaczkach?
Ja bym ci polecił coś ozdobnego :!: Jest tyle pięknych gatunków i dostępnych w naszym kraju.Polecam ci mandarynki,karolinki,czuprynki i kilka innych.Są to bardzo kolorowe kaczki i wytrzymałe jak na nasze warunki klimatyczne, oraz łatwe w hodowli.Przychówek to prosta sprawa jeśli ma się odpowiednią wolierę i karmę.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Ice 



Województwo: Pomorskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Leborska
Wysłany: 2006-08-05, 13:46   

Duża ,spora i odpowiednio urządzona.Liczy się też dobre zabezpieczenie przed intruzami. :evil:
_________________
www.aviornis.com.pl

My Fotolog > Zapraszam
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-08-23, 13:06   

Tak ogólnie to miejsca mam sporo i mogę zrobić dowolne wymiary. Tylko nie wiem czy lepiej trzymać parę kaczek w wolierze 5x4m czy zrobić dużą 5x20m i trzymać tam więcej kaczek, jak to jest czy później mi się nie pokrzyżują.
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-08-23, 17:00   

Ja bym polecał zrobić jedna duża woliere, ponieważ wtedy ptaki będą miały więcej miejsca. Kaczki nie powinny sie z sobą krzyżować jeśli będą miały dostęp do ptaków swojego gatunku...
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-23, 18:12   

Rocki-pisze tu dobrze, zreszta gdzieś już mieliśmy debatę na ten temat. Co do woliery to także zrób jedną wielką. Kaczki będa miały sporo miejsca i spokoju dla siebie. Woliera powinna być zarosnięta jak najwięcej. Koszt woliery 5x20 metrów, będzie podobny do moich wydatków na ostatnią wolierę dla kaczek (już wydałem ponad 1000 zł, a woliera ma 19x 7 m.). Zależy też z czego i jak będziesz ją budować, polecam jednak wykonać ją bardzo dobrze, by nie zaznać póżniej rozczarowań. :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-23, 18:17 ]
Tu maswz widok na wolierę Ice.

woliera dla kaczek.jpg
Plik ściągnięto 453 raz(y) 86,76 KB

_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Ice 



Województwo: Pomorskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Leborska
Wysłany: 2006-08-23, 20:51   

Ja bym wybrał opcje woliery 5 x 20m. Moja woliera ma 5 x 13,20 m. W niej utrzymuje następujące gatunki kaczek : cyraneczki czerwonoramiene i barazylijskie , czuprynki, mandarynki i sterniczki jamajskie . W środku mam ją obsadzone malinami , porzeczkami oraz różnego rodzaju trawą. Dla kaczek drzewnych umieszczone mam korzenie drzew , gałęzie itd. Co dzień to coś nowego robie dla ulepszenia jej. Wcześniej wanted wysłał moją fotkę, zauważyliście ze leci tam kaczka ?? :evil: :mrgreen:

P8120143.JPG
Plik ściągnięto 332 raz(y) 71,09 KB

P8180179.JPG
Plik ściągnięto 285 raz(y) 69,68 KB

P7030302.JPG
Plik ściągnięto 312 raz(y) 86,58 KB

P7030336.JPG
Plik ściągnięto 274 raz(y) 82,83 KB

_________________
www.aviornis.com.pl

My Fotolog > Zapraszam
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-23, 21:01   

Tak, Ice ma bardzo ładnie urządzoną wolierę, a kaczki czują się w niej jak w warunkach naturalnych. Skomponował im skrawek natury- istny raj. Ptaki mają wszystkiego pod dostatkiem. wszystko jest wręcz wyśmienite. Nową swoją wolierę buduję na podobny styl co Ice. Zauważyłem że na takiej przestrzeni i w tak urządzonej wolierze ptaki się lepiej czują i częściej przystępują do lęgów, co ma swoje wyjaśnienie w wystroju samej woliery. :!: :!: :!:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2006-09-27, 21:38   

Ice piękne woliery naprawdę.taka woliera nie tylko cieszy oko ale jest bardzo dobra dla podopiecznych
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-09-27, 22:49   

Ja też wiem że jest to piękna woliera, ona przecierz mnie zainspirowała do postawienia u mnie nowej woliery dla kaczek i robię ją jeszcze większą niż u Ice`a. Tak się będziemy wzajemnie gonić,gdyż jestem pewien że za jakiś czas i on będzie chciał postawić cos wiekszego. ;-)
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-06-15, 20:12   proszę o radę

Jestem w trakcie stawiania kacznika dla kaczek piżmowych na okres zimowy . Proszę podpowiedzieć mi jakie będzie najlepsze podłoźe.Mam dostęp do siane i trocin.Czy lepiej zostawić ziemię bez podmurówki aby woda wiąkała do gleby.
_________________
Jolek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13