Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurczaki - czym karmić pisklęta?
Autor Wiadomość
skinhead 



Województwo: śląsk
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 14
Wysłany: 2009-04-18, 13:47   Kurczaki - czym karmić pisklęta?

Jak w temacie. Aby wszystko było przejrzyście i na widoku ;)


Według mnie żółtko , i troszkę mleczka :)
- to odpowiednia dieta dla małego pisklęcia :D
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-04-18, 15:16   

A nie lepiej kupić gotową karmę dla młodych kurczakow ?
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
skinhead 



Województwo: śląsk
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 14
Wysłany: 2009-04-19, 17:23   

nie :D

Wiem że część ludzi tak robi bo chce iść na łatwiznę .
Najlepiej jest kupić gotowy pokarm ... można kupić tanie jajka w sklepie , a mięso z kury? po co się trudzić i hodować coś zdrowego jak można kupić filet z kurczaka nafaszerowanego jakąś sztuczną paszą . :hmm:

Sorry - nie ufam gotowcom :!: ;) ;)
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2009-04-19, 18:59   

Po to są gotowe karmy dla kurcząt żeby nie tracić czasu na własnoręczne przygotowywanie paszy.Na jajeczku daleko nie zajedziesz a po mleczku kurczaczki dostaną sraczki i taki będzie finał Twej hodowli.
A co z pszenicą jak już będą starsze?będziesz sam siał i kosił i młócił zborze?
_________________
Pozdrawiam
 
 
emilian 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-07-24, 07:58   

u mnie zawsze są karmione gotowaną kaszą gryczaną i żółtkiem z ugotowanego jajka ale tylko tóż po wykluciu bo póżniej to im kwoka znajduje chyba że sztuczny lęg
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2009-07-24, 17:42   

z żółtkiem jaja radziłbym ostrożnie, moje kurczaki dostawały od niego rozwolnienia, na szczęscie w pore odstawiłem jajo i było już ok, w pierwszych dniach podaje kawe zbozową i gotową pasze dla kurcząt hodowlanych (tzw starter), stopniowo wprowadzam tez swoje pasze i dodatki (serek, zielonki itp)
 
 
 
lukasz4511 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 63
Wysłany: 2009-07-30, 08:50   

Ja uważam, że jeśli nie chcesz dawać kurczakom gotowej paszy, to ześrutuj pszenicę, posiekaj zieloninkę i to moim zdaniem wystarczy. A jeśli chcesz urozmaić to daj moczonego chleba, makoron, płatki owsiane, szczypiorek, kukurydzy i itp.
Pozdr.:)
 
 
niunia 
dziunia


Województwo: łódzkie
Wiek: 70
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 22
Wysłany: 2009-07-30, 16:03   
   Skype: grazyna zachura


w sobotę mają przyjść na świat pierwsze kurczaki mojej kurki , czy powinnam być przy wylęgu ? przyznam że to mój debiut w tej dziedzinie . mieszkam w mieście , jaką i gdzie mogę zdobyć szczepionkę? będę wdzięczna za informację . pozdro
_________________
dziunia
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2009-07-30, 16:25   karmienie piskląt

Od lat mam wypróbowany sposób karmienia piskląt. Jest niezawodny, jak do tej pory nie zdarzyło mi się żeby któryś z kurczaków dostał biegunki albo nie wychował się.W pierwszych dniach życia kurczaki dostają posiekane jajko wymieszane dokładnie z rozdrobnionymi płatkami owsianymi. Te zwykłe tzw.górskie są najlepsze bo dobrze rozdrabniają się.Jajko z białkiem, nie samo żółtko.Po mniej więcej 4-5 dniach dodaję do tego najdrobniejsze części z mielonej mieszanki ziaren,którą kupuję dla starszych kurczaków i trochę drobno utartej marchwi oraz posiekanej zieleniny /mlecz,młoda trawa,własna sałata itp./ Do picia dostają czystą wodę.Nigdy nie odważyłabym się dać pisklakom mleka, chyba że starszym kurczakom i to tylko zsiadłe.Może ktoś to wypróbował i jest dobrze, wolę jednak nie ryzykować.
Jeżeli do tego kurczaki wylęgną się w dobrą pogodę i mogą wygrzewać się z kwoką na słońcu i grzebać w piasku to tylko patrzeć i cieszyć się jak rosną.
To tyle dla tych co nie chcą iść na łatwiznę.
 
 
pawlo 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 492
Wysłany: 2009-07-30, 19:24   

ja zawsze kupuje pasze a potem jedzą to co znajdą, pszenice, ziemniaki, pszenżyto dawniej moja babcia robił a t z jajkiem ale jak tylko była dostępna pasz to ją kupujemy i dajemy kaczką kurczakom itp. a kurcze w pierwszym dniu nic nie je a potem pasza trzy mię je 3 dni w kurniku i potem idą na pole do reszty kur
 
 
 
emilian 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-08-14, 15:05   

a na biegunkę to najlepsza jest kawa zbożowa
 
 
niunia 
dziunia


Województwo: łódzkie
Wiek: 70
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 22
Wysłany: 2009-08-26, 11:33   czym karmić
   Skype: grazyna zachura


ja od trzech tygodni daję jeść kurczakowi którego wysiedziała moja kwoka, w pierwszych dniach gotowałam jajko na twardo , siekałam drobno ,dodawałam płatki owsiane ,pokrzywę. po dwóch dniach dodałam troszkę chudego sera , zmielonych ziaren które daję dorosłym kurom ,a odkąd umieszczam go z mamą w klatce na trawie widzę że kwoka wygrzebuje różności z ziemi i daje małemu. wodę daję z filtra. nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale jak do tej pory mały chowa się zdrowy i rośnie jak na drożdzach bardzo lubi ziarenka słonecznika . pozdro .Dziunia
_________________
dziunia
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-02-26, 19:37   

witam podłaczę sie...nie cierpię pasz gotowych i moje kury na oczy takowych nie widzą...jednak dokonuję w inkubatorze pierwszych lęgów i żeby niczego po raz pierwszy nie schrzanic zmuszony byłem kupić paszę gotową schaap-pol...co o niej sądzicie? czy kaczęta perliczęta i indyczęta mogą ja jeść...gdzieś doczytałem, że indyki nie ale nie mogę tego znów znaleźć...diete uzupełniam i tak w siekane jajeczko...a od którego dnia życia mogę dawać np. robala...a do wody cytrynkę i olej czosnkowy? proszę o odpowiedź...aha i jak mam szczepić pisklaki proszę doradźcie...
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2010-02-26, 20:09   

niedobry napisał/a:
nie cierpię pasz gotowych i moje kury na oczy takowych nie widzą...(...)aha i jak mam szczepić pisklaki proszę doradźcie...


Z jednej strony unikasz gotowej paszy, a z drugiej chcesz szczepić. Trochę dziwne.

Co do paszy, perliczki mogą jeść, kaczki nie (u mnie zdechły po 3-4 dniach i więcej już nie daje, teraz kupuję taką dla kaczek. Co do indyków to nie wiem, bo nie hoduje.

Pozdrawiam
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-02-27, 00:34   

...szczepić chce bo to nie zielononóżki i nie chcę coby kopyta wywaliły...swoją droga zielononóżki na wiosnę przełożyłem wysyłkę jaj......czyli kaczki czym innym karmić?????? tylko czym...a perlice indykowate takie to jak indyki i perlice czym innym...kaczki beda pimówki, staropolskie i pekin...czym innym i kurczaki czym innym...a gęsi i przepióry???...aha a emu czym karmić po wylęgu bo to dla mnie wogóle zagadka...powiedzcie proszę szybko...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12