Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-14, 00:00
Brahma (brahmaputra) - pogaduchy
Autor Wiadomość
wojtas_p 
wojtas_p

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2009-08-15, 00:59   

Hodując drób od kilku miesięcy śmiem stwierdzić, że brahma jest najprzyjaźniejsza ze znanej mi drobnicy. Mam 4 sztuki brahmy olbrzymiej gronostajowej. Te kury są najodważniejsze ze wszystkich jakie mam. Jedna tak się oswoiła, że nie można jej odpędzić od siebie i bo plącze się pod nogami szukając kontaktu z właścicielem. Po wyciągnięciu ręki sama wskakuje na dłoń (ma dopiero 3 miesiące) i chce, aby ją nosić! Przy okazji łapie w powietrzu co się da: komary, pająki, muchy. Do tego jeszcze wieczorem w kurniku wskakuje na parapet i wyłapuje komary i muszki, robiąc taki hałas, jakby ktoś dobijał się przez okno. Brahma jest bezkonkurencyjna i najładniejsza. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze spotkam takie rasy, które mnie zachwycą swoimi zachowaniami i urodą, ale brahmie naprawdę nie można odmówić "bycia super-kurą".

wojtas_p 
wojtas_p

Wysłany: 2009-08-19, 20:55   

Mam 4 brahmy olbrzymie gronostajowe w wieku 3 miesięcy, lęg połowa maja 2009. Do chwili obecnej żadna z nich nie ma większego grzebienia, a dokłądniej wszystkie 4 mają maluteńki grzebień z ledwo widocznymi odrostkami. Czy dymorfizm płciowy u tej rasy pojawia się później czy też jestem szczęśliwym posiadaczem aż 4 kurek tej rasy bez koguta?

gege 

Województwo: swietokrzyskie
Wysłany: 2009-08-19, 22:17   

wojtas_p napisał/a:
brahma jest najprzyjaźniejsza ze znanej mi drobnicy.

Od brahma jest zaliczana do drobnicy?

wojtas_p 
wojtas_p

Wysłany: 2009-08-20, 00:31   

gege napisał/a:
wojtas_p napisał/a:
brahma jest najprzyjaźniejsza ze znanej mi drobnicy.

Od brahma jest zaliczana do drobnicy?

Wkład merytoryczny na najwyższym poziomie. Pogratulować.

To jak to jest z dymorfizmem płciowym u brahm? W jakim wieku można rozróżnić kurkę i koguta "na pierwszy rzut okiem"?
Ostatnio zmieniony przez wojtas_p 2009-08-20, 00:33, w całości zmieniany 3 razy  

adamusk5
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-13, 09:04   

witam czy zna ktoś z was hodowcę który hoduje te kura ale formę miniaturową sam posiadam parę tych ptaków i potrzebuje kurki dla zmiany krwi

minizoo 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2010-01-13, 11:08   

adamusk5
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-13, 11:16   

minizoo, to są twoje ptaki świetne u mnie z kolorami jest odwrotnie kogut jest krogulczy a kurka takiego koloru jak kogut na zdjęciu ale kurki super
Ostatnio zmieniony przez adamusk5 2010-01-13, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  

Dawid;d . 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2010-02-25, 14:42   

Tak żeby ożywić temat; )) .
A tak w zasadzie niosą się już wam kury.?

wojtas_p 
wojtas_p

Wysłany: 2010-02-25, 15:16   

Dawid, czy Twoje kurki brahmy są dorosłe całkiem? Jak mniemam, masz z 2009 roku, a czy znasz dokładnie ich wiek? Z jakiego miesiąca są te kurki? Czy masz jakieś starsze kurki brahmy?

Dawid;d . 

Wysłany: 2010-02-25, 17:07   

Posiadam tylko 3 brahmy, te które widać na zdjęciu...Dokładnego wieku nie znam wiem tylko, że są z 2009r. Kogut już z pół roku skacze po kurach-zwykłych nioskach u sąsiada kiedy tamten je puszcza....; ]] Wydaje mi się, że kogut i biała kura są już w pełni dorosłe... Ostatnio zauważyłem, że ta biała już mu się nie sprzeciwia, pewnie nie długo zacznie się nieść.. Czerwona jednak jest młodsza i jeszcze się nie daje.

janek67 
janek67

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2010-02-25, 21:49   
   Nr Tel.: 784247434

Posiadam brahmy od 8 lat i wydaje mi się że musisz jeszcze trochę poczekać na jaja od swoich kur gdyż widząc te na zdjęciu uważam że są jeszcze zbyt młode.

Dawid;d . 

Wysłany: 2010-02-28, 09:34   

A jeszcze chciałem zapytać o sposób poruszania się jednej z moich kur...(tej czerwonej)
Otóż ona chodzi jak jakiś żołnierz, pomijając to że nie umie w ogóle chodzić po śniegu.
Teraz już mi to nie przeszkadza, ale każdy się pyta co ona tak chodzi? xDD
Podnosi nogi jak najwyżej tylko może i tak chodzi.... To wygląda trochę dziwne...Może to wina dużych łapci...Da coś obcięcie ich? Proszę o pomoc.

Milo 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2010-02-28, 15:06   

To samo widziałem u koguta znajomej ale napewno nie jest wina łapci bo tamten ma bardzo małe :hmm:

Waldek-WP
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-13, 22:45   

Witam,

Jak sądzicie ,czy uda się tuż po zniesieniu jajek "bez świadków" podmienić jaja prawdziwe na sztuczne (pastkowe lub drewniane) oryginały do inkubatora ,a później tuż po wylęgu sztuczne podmienić na piskldęta przy skorupkach?
Wtedy kura nie rozgniecie ,a pisklęta wychowa matka.

Co o tym sądzicie?

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2010-03-14, 07:15   

:) da się ale ja bym na Twoim miejscu dołożyłabym jajka od zwykłych kur.Przed wylęgiem kura ma już kontakt głosowy z kurczątkami i z nimi pogaduje.Jeśli one się wyklują to wtedy podłóż kurczaki z inkubatora wieczorem lub nad ranem gdy kura jeszcze nie jest aktywna.
z plastyków raczej zrezygnuj.

Odpowiedz do tematu