Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolny wybieg
Autor Wiadomość
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2009-12-29, 23:24   Wolny wybieg

...jakie sa szanse na chów wolnowybiegowy bazantów i kuropatw...nie chciałbym trzymać ich w wolierze...a jeśli chciałbym trzymać dwie pary kuropatw i jednego koguta i pięć kur bażanta to ile muszę zapewnic im powierzchni woliery...tak żebybyło im superwygodnie i bezkonfliktowo....25 m kw wystarczy?? czy jest to rozwiązanie niewolnicze nie chodzi o to czy da się trzymac ptaszki w takim areale ale czy bedzie im dobrze z kolei przy wiekszej powierzchni woliery będe miał problem konstrukcyjny co do siatki na dach...powiedzcie mi szybko dobrzy ludzie
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-01-01, 02:16   

....n o koledzy...macie mnie w nosie???? od kogo mam się uczyć??? kogo pytać??? nie możecie odpowiedzieć????
 
 
radzioro1 



Województwo: Zachodnio-Pomorskie
Wiek: 27
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 41
Skąd: Szczeglino Nowe
Wysłany: 2010-01-01, 02:52   
   Nr Tel.: 729176933


Moim zdaniem, szanse na chów wolno wybiegowe dla bażantów i kuropatw są nie wielkie :( ,ponieważ mogą ucieknąć.ale mogę się mylić,a co do rozmiarów woliery 25m kwadratowych to dla nich luksus.Moim zdaniem wystarczyło by im 20 m kwadratowych.Ale jak Pan chce mieć w przyszłości więcej ptaków to proponuje zrobić na 25 m kwadratowych.
Pozdrawiam- RW.
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-01-01, 11:12   

niedobry, uszak siwy, bażant złocisty, diamentowy, kiściec srebrzysty - te ptaki bez większego kłopotu możesz tak hodować. Podetnij im tylko pióra w skrzydle i zapewnij takie warunki,by nie zwiały gdzieś przez ogrodzenie.
Trudniej ci będzie jak się rozmnoża.
Czasem można w kraju kupic też ptaki kopiowane, ja tego u bażantów nie popieram ale wiem że trafia się coś takiego.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-01-02, 21:36   

...dzięki Panowie!!!!...ja myślę wyłącznie o bażantach łownych.... na wsi tak juz się podchodzi do podopiecznych kulinarnie....wanted....który z wymienonych przez Ciebie gatunków najbardziej przypomina walorami łownego
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-01-03, 07:39   
   Skype: j.rogowski


Doświadczenie z Bażantami mam żadne to się podzielę :P
Otóż dość przypadkowo do inkubatora trafiły jaja bażantów. Nie planowałem, po prostu w czapce dostałem. Z trzydziestu jaj pozbieranych w wolierach (tam się poniewierały po ziemi) dwa były zalężone. Dwa się wykluły. Wraz z kurzymi pisklętami wychowywały się bażanty: złoty i łowny. Po dwóch miesiącach jak przeniosłem młode kurki na ogrodzony wybieg to był ostatni dzień kiedy widziałem moje bażanty. Poleciały. Za płotem mieszkają dzikie bażanty łowne. Chociaż co raz rzadziej je słychać bo kotów i lisów w okolicy jest zatrzęsienie. Na 99% moje ptaszki wzbogaciły menu okolicznej fauny.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2010-01-03, 17:14   
   Nr Tel.: 510876274


W 2009 roku zasiliłem/zwiały mi oczywiście/ koło łowieckie nawet nie wiem jak się nazywa bażancicą białą i czerwoną.Tego roku 2010 dowiedziałem się od chłopaków z nagonki o dziwnych kolorach bażantów w łowisku.Takie małe poratowanie przyrody.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2010-01-03, 19:52   
   Nr Tel.: 504 008 332


Ja też zasilałem pobliskie lasy i pola w bażanty i kuropatwy. Ale myśliwi byli bezwzględni. Tylko do wiosny polowali na bażanta łownego mutacji zielonej. przez cały okres przebywał w gęstym lesie lub w gospodarstwach rolnych.
niedobry jak chcesz trzymać bażanty na podwórku, to musisz im zapewnić dość wysokie ogrodzenie i dość szczelne.

bażant birmański i królewski luzem na placu.


paw luzem na podwórku.


Kurka prowadza przepióry kalifornijskie po podwórku. Z czasem zostały do wiosny i same wchodziły na noc do kurnika. latały jak wróble.



Kur siwy luzem na podwórku.

.
Tak że jak masz warunki to większość ptaków może się przyzwyczaić do podwórka i kurnika.
.
http://www.tragopan.pl/hodowla.html
.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
 
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-01-03, 22:42   

parka pawi też przybędzie na bank...kurcze fajnie by tak było przepióry puszczac i bazanty obok kurek posesje mam za duzą żeby zmieniac teraz ogrodzenia na wyższe...ale spróbuję z jedną parką może akurat sie nauczą...albo pójdą w las...jeśli się nie uda to postawie im woliere wielką i tyle...tylko fajniej by było...a te przepióry mnie położyły...myślicie, że mogłyby rzeczywiscie z kurkami od małego oczywiscie w kurniku mieszkać...bo te dorosłe co mam to na pewno uciekłyby w dwie sekundy...aha...nadal mi się nie niosą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13