Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurczaki - czym karmić pisklęta?
Autor Wiadomość
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-02-27, 00:35   

...aha juz czytam, że dla kaczek karma jest to poszukam albo wanteda zapytam...ale co z resztą...
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-02-27, 00:42   

....zielonek nie ma bo zima...sałata pryskana...a np. twaróg, jajka, kasza manna, płatki owsiane, śruta owsiana lub pszenna i tarta marchew?? zaspokoi to gusta podopiecznych...i kiedy włączac i czy wogóle i w jakich ilościach i kiedy można dawać czosnek i cytrynę...a białko i tłuszcze zwierzęce nie mam na myśli nabiału a żarcie typu miesko mielone robale itd...czy nie ma potrzeby???? gesiom nie chyba ale reszcie?
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-02-27, 13:58   

Ja mam już 3 lęg pisklaków kurzych , i raz miałam w zeszłym roku . Daje wyłacznie gotową paszę dla kurcząt . Do 6 tygodnia starter , a od 6 dla starszaków . Potem paszę dla niosek , i juz potem normalnie puszczam na kurnik i wybieg . W zeszłym roku miałam 10 pisklaków pierwszy raz w życiu , w tym roku mam z własnych lęgów około 80 malców , w tym 28 -6 tygodniowych . Nie daję zupełnie nic wiecej . Nie padł mi ani jeden kurczak , nie maja biegunek , krzywicy , sa ładne i dorodne . Wydaje mi sie , że gotowa pasza jest idealnie zbilansowana dla kurczaków .Ale to jest tylko moje zdanie . ;) Oczywiście czysta woda do picia .
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-02-28, 23:31   

Ja również podaję tylko gotowe, kupne pasze, kiedyś przy pierwszych młodych bawiłem się w przygotowanie pokarmu ale wydaje mi się, że samemu nie przyrządzę tak odpowiedniego pokarmu aby zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe, które zawiera specjalna pasza poza tym stosowanie jej jest o wiele wygodniejsze ;)
Osobiście kupuje pasze "pisklę" oraz "kaczka i gęś" firmy Nutrena i jestem ogólnie zadowolony :d
_________________
marcinnn
 
 
Ewa 


Województwo: lubelskie
Wiek: 66
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-04-11, 16:28   

Proszę doradźcie jakie pasze i ew. dodatki, witaminy podawać 7-tyg. kurczakom. Zaczynam przygodę z kurami od jutra. Zamówiłam kilka kochinów olbrzymich i kilka sussexów. Dotychczas miałam tylko psy i koty. Jestem zwolenniczką gotowych karm ponieważ są odpowiednio zbilansowane dla odpowiedniego konsumenta. Najważniejsze to kupić dobrą, zdrową paszę a nie to co najtańsze na rynku. Za jakość niestety trzeba zapłacić. Doradżcie czym karmić takie kurczęta.
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-04-11, 16:42   

;) witaj-każda pasza dla kurcząt jest dobra na odpowiedni okres życia.Jest to jak loteria bo nie wiadomo w jakich warunkach jest składowana ale prawdę powiedziawszy nie trafiłam jeszcze na zepsutą lub stęchłą u mojego ulubionego sprzedawcy.Tak duże kurczaki mogą już pobierać pokarm z natury i odpadki kuchenne :d
_________________
Jolek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-04-11, 17:06   

Ja tez mam kurki i kurczaki od niedawna . Karmie wszystkich paszą Kurka Naturka .
Jest dla piskląt , dla starszaków od 7 tyg i potem dla niosek . Daje tez śrutę z pszenicy i gniecioną kukurydzę , oraz krwawnik i mlecz drobno posiekane . Jak jest słońce to wynosze kurczaki do ogródka . Tam sobie grzebią jak dorosłe :d Do picia mają czystą wodę . Zdrowo się chowają na takiej diecie . Witamin nie daję , czasem wsypuję im do miseczki czysty piasek , który znika w zawrotnym tempie , jeśli nie wychodzą do ogrodu .
 
 
angela7575 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 12
Wysłany: 2010-06-13, 09:26   

ja karmię pisklęta przez 3 dni samym jajkiem a postem ze śrutą .Potem jedzą już co chcą
 
 
natusia5437 
Kurczaczek



Województwo: Lubelskie
Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 2010-07-25, 10:23   

Ja wychowałam już 3 razy kurczaczki i teraz szykuję się na następne.Karmiłam tamte przez pierwsze dni życia gotowanym na twardo jajeczkiem i płatkami owsianymi (drobno posiekanymi).Do picia woda prze pierwsze dni życia gotowana wystudzona a potem nieprzegotowana.Tamte pisklaczki wychowały się bardzo dobrze.Aaa na biegunkę najlepsza kawa zbożowa.Napiszcie proszę czy po wykluciu zabrać kurczaki do domu,czy mam być przy wylęgu i czy mam dobry sposób karmienia.Pzdr. :d
_________________
Kurczaczek
 
 
andrzej 
andrzej


Województwo: śląskie
Wiek: 77
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 86
Wysłany: 2011-04-23, 23:35   

Ja swoje pisklaczki karmię prawie tak samo. Jedynie w pierwszych dniach po wylęgu
daję im żółtko na twardo, zmieszne z drobno posiekanymi młodymi pokrzywami oraz
krwawnikiem Po trzech dniach dodaję płatki owsiane(górskie), ser-twaróg, gotowaną kasze.
Gdzieś po sześciu tygodniach dostają ugniecione , gotowane obierki z kaszą i otrębami
przennymi. Moczony chleb daję bardzo żadko i to dopiero jak są już dorosłe Skorupki
z jajek dodaję do przenicy jedynie w okresie zimowym. Skorupki na drobno gniotę
i zimą kiedy brak wapnia to uzupelniam nimi ich diete. Pozdrawiam. Wszystkim
forumowiczom życzę Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego JAJKA
i mokrego śmigustu, oraz dorodnych i udanych lęgów.
_________________
żyjmy zgodnie z naturą
Ostatnio zmieniony przez andrzej 2011-04-23, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Patryk12341999 


Województwo: Swietokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 52
Ostrzeżeń:
 7/6/9
Wysłany: 2011-04-26, 12:24   

Witam.U mnie jak się wyklują to daje jajka gotowane.Można też kupić tą pasze dla kurczat
_________________
Patryk Sloka :) ))
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-04-26, 12:36   

Witam. Ja swoim gąskom, kaczkom i kurczętom daje posiekane jajko i kupuję paszę dla kurcząt i zmieloną śrutę i płatki owsiane i to wszystko mieszam i im to daje. Jak narazie nie mają biegunki ani żaden nie padł! :P
 
 
 
Nieidealny :D 
Rolnik xP


Województwo: Podkarpackie
Wiek: 27
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 108
Skąd: Zabratówka
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2011-04-26, 12:49   

Ja daje jajko i płatki owsiane skruszone i wymieszane z paszą dla kurcząt :D
 
 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-04-28, 21:01   

Mam pytanie co wy na to ? ja karmię swoje kurczaki i kury co drugi dzień \zmielonym suchym chlebem chętnie go zjadają. Sąsiad mówi ,że żle robię bo będą chore na wątrobe. Daje im również pasze,kukurydze i pszenice.
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2011-05-01, 19:19   

elunia, sąsiad dobrze Ci doradza! Kury po chlebie chorują! Mozna podawać od czasu do czasu chleb namoczony ale przed namoczenie wysuszony. A pszenice to jak podajesz? Srutowaną czy całą? Ja moim to tylko i wyłacznie podaje paszę i płatki owsiane oraz jajko ugotowane:D
_________________
Karol Czernek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12