Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
indyki-perlice-gęsi...pomoc...pilne
Autor Wiadomość
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-04-27, 02:54   indyki-perlice-gęsi...pomoc...pilne

...Bardzo prosze o wyrozumiałość i pomoc pilną...mianowicie...straciłem parę pisklat indyczych i perliczych i mam wrazenie, że to przez paszę... dziś wylęgło sie 20 indyków 10 perlic i 10 gąsek...mam paszę dla indyków i perlic jednak nie cierpię chemii...kilka dni dostaną ją żeby miały komplet...i teraz pytanie brzmi...od kiedy i czy wogóle mógłbym zadawać w/w własnej roboty paszę...typu: śruta owsiana 1 cześć...odrobine śruty jęczmiennej...śruta pszenna 1 częśc...odrobina siemienia lnianego...i śruta kukurydziana 1 część...do tego czy mógłbym wkruszac suszony rumianek...i ew. jakie jeszcze z ziół...i od kiedy mógłbym podawać ptaszkom maślankę lub mleko odtłuszczone UHT(niestey)...i co lepsze...jeśli to nie za duzo pytań to proszę niech ktos zechce odpowiedzieć bo rano jadę po zakupy i muszę wiedzieć co kupić...a marchewkę im trzeć?? a trawke swieżą podawac od kiedyh mozna? dziękuję za odpowiedź :oczy:
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2010-04-27, 06:35   pomoc
   Nr Tel.: 510876274


Szkoda,że nie opisałeś szczegółów dotyczących warunków bytowania tzn;gdzie trzymałeś pisklaki,czy miały ciepło czy miały sucho,zacisznie i spokój ?Czym poiłeś?Jaką wodą?A być może jakaś choroba była przyczyną padnięć. To jest bardzo ważne i dopiero po tym można by podejrzewać paszę. Ja nie kombinowałbym z taką ilością dodatków w paszy własnego wyrobu.Według mnie wystarczyłoby 2 części pszenicy,0,5 części kukurydzy i po tygodniu życia dodawałbym zielonkę tzn trawę /krwawnik,koniczynę/drobno posiekaną.Z warzywami kupionymi w sklepie jestem ostrożny ponieważ straciłem pawicę podając kupną sałatę. Staraj się nie eksperymentować z jedzeniem.
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-04-27, 08:59   

o.k dzięki jadę po zakupy. dzięki wielkie
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-04-27, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12