Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Perliczki/pantarki
Autor Wiadomość
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-06-07, 11:30   

Ann napisał/a:
No wiem, że perliczki to dzikie ptaki, ale może nie do końca wszystko stracone? :-)

dzikie to są bażanty a perliczki są w 100% udomowione, mimo że czasem niekturym zostaje trochę pierwotnych zachowań ale w sumie to tak jak i u innego drobiu ;) a co do oswojenia to moja perliczka na tyle nie lękała się człowieka że można było ją normalnie złapać jak spacerowała po podwórku a kupiłem ją już jako dorosłą ;)
_________________
marcinnn
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2010-06-07, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2010-06-07, 12:06   

Przepraszam, że pozbawiłem Was nadziei już dzisiaj, ale niestety taka jest prawda. Do człowieka potrafią się przyzwyczaić, ale w stosunku do innego drobiu swojego zachowania nie zmieniają. Mam wśród swoich perliczek 3 sztuki (samice), które bez problemu mogę złapać i wziąć na ręce. O reszcie mogę zapominieć, a tym bardziej o perlikach.
Perliczki łączą się w pary. Ja mam 8 kur i 4 koguty. Jajka od wszystkich są zapłodnione. Tak więc mimo bycia w parach, koguty potrafią obsłużyć samice bez par.
Pozdrawiam.
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2010-06-07, 12:21   

adrian_lasek napisał/a:
Tak więc mimo bycia w parach, koguty potrafią obsłużyć samice bez par.

A jeśli jest jeden samiec na 2 perliczki, to z którą chodzi? A może chodzą wtedy wszystkie razem? No i jeśli jedna się niesie, to której wtedy towarzyszy?
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2010-06-07, 12:29   

Chodzi z tą, z którą jest w parze :D Czasami samiec jak chodzi z kilkoma, to nie można odróżnić, z którą jest w parze. Wtedy ma harem.
Jeden ma u mnie 3 samice pod swoją opieką. Ta którą sobie najbardziej upodobał, chodzi zawsze przy nim, a dwie pozostałe trzymają się w ich pobliżu. Pilnuje kurnika tylko wtedy, gdy "ta jego" niesie.
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-07, 13:08   

:d - no to mój perlik chyba jest niestały w swoich uczuciach :D jak jego faworytka teraz przymierza sie do lęgów to startuje do białej o której do niedawno myśleliśmy że jest samcem lub do drugiej.Narazie to swoją byłą faworytke adoruje przy korycie jak wyjdzie z gniazda:PNa zdjęcciu nawet adoruje koguta który w zeszłym roku też ich wodził-(kogut jest bardzo troskliwy do każdego drobiu-jest to dziwne).

perliki.JPG
Plik ściągnięto 2265 raz(y) 71,97 KB

_________________
Jolek
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2010-06-07, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14